فهرست
گزارش روز:" تیم ملی "را دست کم نگیرید / ایران از نیجریه امتیاز می گیرد
گزارش روز:" تیم ملی "را دست کم نگیرید / ایران از نیجریه امتیاز می گیرد

گزارش روز:" تیم ملی "را دست کم نگیرید / ایران از نیجریه امتیاز می گیرد

آی اسپورت - هریسون استارک نویسنده سایت slate امریکا، از منظر جدیدی آخرین وضعیت تیم ملی ایران را بررسی کرده است.

گزارش او که بیشتر روی مسائل سیاسی و تاریخچه روابط ایران و امریکا تاکید دارد، در بخشهایی از آن به فوتبال هم اشاره ای داشته.

استارک نوشته: ممکن است ایران در بعضی حوزه ها، ارتباطی با جامعه بین المللی نداشته باشد اما داستان فوتبال فرق می کندburden . جدا از کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی که اهل پرتغال است، تعدادی از بازیکنان تیم ملی بزرگ شده اروپا هستند.

در تیم ملی ایران حتی می توان افراد امریکایی هم پیدا کرد. دن گاسپار مربی دروازه بان های تیم ملی سرمربی سابق تیم دانشگاه هارتفورد است و استیون بیت آشور مدافع تیم ملی در سن خوزه به دنیا آمده.

ممکن است تیم ملی نتواند از گروهش صعود کند اما اینکه ایران را تیم دست و پا بسته ای فرض بگیریم، اشتباه است. ایران در گروهی قرار گرفته که به هیچ عنوان نمی توان لقب گروه مرگ به آن داد. ایران در بازی اولش مقابل نیجریه می تواند به گرفتن امتیاز امید داشته باشد.

از بازیکنان کلیدی ایران می توان به رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه و جواد نکونام اشاره کرد. نفر آخر اگر چه نسبت به سالها قبل بازیکن کندتری شده اما توانایی هایش به عنوان یک هافبک بازیساز را از دست نداده است.

در خط دفاع تیم ملی اگر چه استیون بیت آشور همیشه در بازیهای لیگ امریکا به میدان رفته اما داستان جام جهانی کاملا متفاوت است. سید جلال حسینی هم بازیکن با تجربه ای است ولی به سختی می توان او را بازیکنی در کلاس جهانی نامید. درون دروازه هم احتمالا دنیل داوری قرار خواهد گرفت.

پدیده تیم ملی در جام جهانی. این عنوان را می توان به علیرضا جهانبخش داد که امسال عملکرد بسیار خوبی در لیگ هلند داشت. او اگر چه بازیهای ملی زیادی ندارد اما می تواند بخشی از فشاری که به اشکان دژاگه وارد خواهد شد را کم کند.

     
آی اسپورت
2014-05-20 08:58:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر