فهرست
غمخوار: در جام جهانی زنگ تفریح نشویم، کافی است/ رحیمی هنوز کاری نکرده که از او تمجید کنیم/ در صبا نصف بودجه میلیاردی هم هزینه نمی شود
غمخوار: در جام جهانی زنگ تفریح نشویم، کافی است/ رحیمی هنوز کاری نکرده که از او تمجید کنیم/ در صبا نصف بودجه میلیاردی هم هزینه نمی شود

غمخوار: در جام جهانی زنگ تفریح نشویم، کافی است/ رحیمی هنوز کاری نکرده که از او تمجید کنیم/ در صبا نصف بودجه میلیاردی هم هزینه نمی شود

آی اسپورت- مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس که در دوره مدیریتش در نخستین دوره لیگ برتر سرخپوشان موفق شدند با مربیگری علی پروین قهرمانی را به دست آورند، با اینکه نامش در میان گزینه های مدیرعاملی پرسپولیس بود اما با پیوستن به هیات مدیره باشگاه صبا و به دست گرفتن ریاست هیات مدیره این باشگاه به شایعات پایان داد. البته او بر خلاف خیلی از پرسپولیسی های سابق از رحیمی نه حمایت می کند و نه به او نقدی دارد زیرا معتقد است که باید به مدیریت پرسپولیس وقت بدهیم تا کارش را انجام دهد و سپس عملکردش را ارزیابی کنیم. گفت وگوی اکبر غمخوار با روزنامه شهروند در ادامه آمده است: 

* با اینکه از گزینه هایی مثل کشوری فرد، ملاحی و رمضان بیگی به عنوان گزینه های مدیرعاملی صبا نام برده می شد اما جهان بین را برای این سمت انتخاب کردید؟

- جهان بین مدیرکل ورزش و جوانان استان قم است و به امورات این باشگاه در چند سال اخیر کاملا تسلط دارد. البته کشوری فرد نیز زحمات زیادی در یک سال گذشته برای صبا کشید و باید از او هم تشکر کنیم. از افرادی مثل ملاحی و رمضان بیگی نیز که سابقه مدیریت در این باشگاه را دارند، کمک خواهیم گرفت. جهان بین البته با تصویب هیات مدیره احتمالا طی روزهای آینده از سمتش در اداره ورزش و جوانان انصراف خواهد داد تا تمرکزش کاملا روی باشگاه باشد.

* تکلیف سرمربی تیم مشخص شده است؟

- باید کمی به مدیرعامل جدید فرصت بدهیم تا گزینه های مختلف را مورد ارزیابی قرار دهد. البته گزینه هایی در جلسات هیات مدیره مطرح شده است اما مدیرعامل جدید باید آنها را تایید کند و سپس گزینه های پیشنهادی اش را به هیات مدیره معرفی کند تا در خصوص آنها تصمیم گیری کنیم. نمی توانم نامی از مربی ببرم اما قطعا مرفاوی، سرمربی فصل گذشته صبا نیز جزو گزینه های ما خواهد بود.

* با توجه به اینکه سازمان لیگ برای تیمهای لیگ برتر سقف بودجه 15 میلیاردی تعیین کرده است، صبا برای فصل آینده چه بودجه ای را در نظر گرفته؟

- بودجه صبا برای فصل آینده به صورت قطعی مشخص نیست زیرا با توجه به اینکه هنوز سرمربی مان قطعی نشده و لیست بازیکنان فصل آینده در دست مدیرعامل نیست، بودجه هم به صورت دقیق مشخص نشده است. طی یک هفته آینده فکر می کنم تکلیف سرمربی و بودجه صبا هم مشخص شود. البته با سقف بودجه ای که گذاشته شده، کاملا مخالفم زیرا این سقف کاذب به ضرر فوتبال خواهد بود. ما در باشگاه صبا شاید نصف این سقف 15 میلیاردی هم هزینه نکنیم. متاسفانه این رویه ای که سازمان لیگ در پیش گرفته، غیر کارشناسی و اشتباه است. این هفته جلسه ای با تاج خواهم داشت که پیشنهاداتم را به او می گویم.

* شما چند هفته قبل و پیش از انتخاب مدیرعامل پرسپولیس جزو گزینه های مدیریت این باشگاه بودید، حالا که تکلیف پرسپولیس مشخص شده، ارزیابی تان از وضعیت باشگاه سابقتان چیست؟

- باید بگذاریم تا کمی جلوتر بروند و برنامه هایشان را عملی کنند تا آن موقع در خصوص مدیریتشان نظر بدهیم. متاسفانه یکسری از پیشکسوتان هنوز مدیرعامل پایش را به باشگاه نگذاشته انتقاد می کنند، یا اینکه از سویی دیگر خیلی ها بی دلیل حمایت می کنند. اینکه یکسری علاقه مند برای کمک به باشگاه های بزرگ کشورمان پا پیش گذاشته اند، خوب است اما اینکه چقدر برنامه های وزارت ورزش در این خصوص عملی شود، مهم خواهد بود. امیدوارم که پرسپولیس به جایگاه واقعی خود بازگردد.

* مسئولان وزارت ورزش پیش از آغاز سال 93 به شدت روی خصوصی سازی تاکید داشتند اما به نظر می رسد فعلا این مساله منتفی شده است؟

- قانونا این تیمها متعلق به سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش و جوانان فعلی هستند اما در هر بخشی که بخواهد شرکتهای دولتی واگذار شود، باید سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد این کار را انجام دهند. برخی ناهماهنگی ها میان این سازمان ها وجود دارد و باعث شده خصوصی سازی تا به حال اتفاق نیفتد. به نظرم همین امسال هم می توانستند باشگاه های استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند اما کمی تعلل باعث شد این امر به تعویق بیفتد. طبق قانون پایان سال 93، آخرین فرصت برای خصوصی سازی این 2 باشگاه است.

* کمتر از یک ماه به جام جهانی مانده، وضعیت تیم ملی را چطور می بینید؟

- فقط در شرایط می توانم برای تیم ملی آرزوی موفقیت کنم. امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که از حیثیت فوتبال خودمان و آسیا دفاع کنیم. شاید همین که زنگ تفریح تیمهای دیگر نشویم، کافی باشد زیرا برخلاف نظر خیلی از کارشناسان که گروهمان را ساده می دانند، من کار سختی را در انتظار شاگردان کی روش تصور می کنم.

* فکر نمی کنیدکی روش از عدم دعوت برخی از بازیکنان مثل رحمتی، کریمی و صادقیان متضرر شود؟

- وقتی یک شخص ایرانی یا خارجی را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می کنیم، باید به تصمیمات او احترام بگذاریم. کی روش تصمیم گرفته که این بازیکنان را دعوت نکند، حالا چه درست، چه اشتباه. خودش باید بعد از نتایج تیم ملی در جام جهانی پاسخگو باشد. البته به عقیده من یکی از کارهای کی روش در تیم ملی همیم جوانگرایی بوده که می تواند در جام جهانی به ما کمک کند.

     
آی اسپورت
2014-05-20 10:37:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر