فهرست
کم‌هیجان مثل دربی تهران؛ جار و جنجال برای هیچ!
کم‌هیجان مثل دربی تهران؛ جار و جنجال برای هیچ!

کم‌هیجان مثل دربی تهران؛ جار و جنجال برای هیچ!

آی اسپورت - فکر می‎کردیم با حضور استراماچونی و کالدرون، دربی ۹۰ می‎تواند یک جشن بزرگ برای فوتبال ایران باشد. جشنی بزرگ برای لیگ نوزدهمی که هنوز تنورش داغ نشده است. فکر می‎کردیم دربی ۹۰ اختتامیه‎ای زیبا برای دربی‎های کسل کننده سرخ‎آبی باشد. فکر می‎کردیم سرمربیان کار بلد دو تیم که حساس‎ترین دربی‎های جهان را تجربه‎ کرده‎اند، هیجان را به ورزشگاه آزادی بیاورند، اما نه تنها شاهد چنین اتفاقی نبودیم، بلکه یک افت فنی بزرگ را به نسبت دیدارهای قبلی مشاهده کردیم.

انتظار داشتیم کالدرون و استراماچونی تیم‎هایشان را برای برد به میدان بفرستند و دیگر تیم‌شان را در پیله احتیاط محبوس نکنند؛ اما بازهم فقط حاصل این جنجال و هیاهو، هیچ بود. ۸۰ دقیقه بازی محتاطانه، خسته کننده، خواب آور فقط و فقط برای نباختن!

یک اتفاق، یک ضربه و یک حادثه باعث باز شدن دروازه استقلال شد. اتفاقی که اگر حسینی، سنگربان استقلال کمی خوش شانس‎تر بود و عبدی، مهاجم پرسپولیس کمی اقبال کوتاه‎تری داشت، بازی باز هم یک تساوی بدون گل دیگر به تاریخچه دربی‎های تهران اضافه می‎شد. مطمئنا کسی که این بازی را به صورت زنده مشاهده نکرده، هیچ چیز خاصی را از دست نداده است.۸۰ دقیقه، فقط یک پنالتی از دست رفته ماحصل حساس‌ترین بازی فوتبال ایران!

شاید دربی تهران از «حساسیت» فقط کلمه آن را به همراه داشته باشد و در واقعیت هیچ چیز دیگری در آن وجود ندارد. رقابتی که دو تیم حتی در آن ۵ پاس سالم متوالی هم به یکدیگر ندادند. رقابتی که هیچ صحنه حساسی بر روی دروازه‎ها خلق نشد. رقابتی که فقط هیجان بی‎خودی در آن وجود داشت.

بعد از دقیقه ۸۰ و گل پرسپولیس، شاهد هیجانی کاذب و درگیری‎هایی همیشگی بودیم. درگیری‎‎ها و تنش‎هایی بی‎دلیل که هیچ منطقی برای شروع آن‌ها وجود نداشت. شاید هیچ کارشناسی در دنیای فوتبال پیدا نشود که یک نکته مثبت فنی در مورد این بازی پیدا کند.

پرسپولیس برنده بی‎خاصیت‎ترین و کم هیجان‎ترین دربی سال‎های اخیر شد. آنها با ۳ امتیازی که به دست آورد وضعیتشان را در جدول رده‎بندی بهبود بخشید؛ اما استقلالی که امروز نشان داد چقدر جای یک بازیکن‎ بزرگ‌تر –بازیکنی که اگر در ترکیب استقلال بود شاید شاهد حجم کمتری از این تنش‎ها بودیم و شاید نتیجه دیدار به نحوی دیگر رقم می‎خورد - در ترکیبش خالی است، با این باخت وارد بحرانی جدی خواهد شد.

میزان

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-09-23 00:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
اسمان
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۵۱
با اینکه هوادارپرسپولیسم.اصلا از بازی خوشم نیومد.بدترین دربی بود.که تا حالا دیدم.مربی ترسو بازیکن ترسو.بازیکنا فکر میکنن.تعصب فقط درگیری با بازکنان حریفه.و هروقت داور سوت زد بریزن سر داور.بعد از این بازی شبکه ورزش بازی لیورپول وچلسی بود خداییش ادم گذشت زمانو حس نمیکرد.بازیکنان برن یکبار فیلم بازی را تماشا کنن.و دو دستی بکوبن تو سرشون.پولی که میگیرن حرومتون باد.
۱ ۱
من پرسپولیسی هستم اما مایه خال کیسه هام
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸، ۰۷:۱۶
کی نسلتون منقرض میشه:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر