فهرست
گزارش روز: حقیقی در نقش نکونام؟
گزارش روز: حقیقی در نقش نکونام؟

گزارش روز: حقیقی در نقش نکونام؟

آی اسپورت - درست است که کارلوس کی روش در بازی مقابل بلاروس به اکثر نفرات اصلی اش بازی نداد و تیمش را با بازیکنان شاغل در لیگ برتر به میدان فرستاد اما در ترکیب نیمه اول بازی روز یکشنبه می توان نشانه هایی از نقشه های کی روش برای بازی با نیجریه را پیدا کرد.

کی روش به خوبی می داند که تکلیف ایران در همان بازی اول مقابل نیجریه مشخص خواهد شد و به همین دلیل تمام زورش را برای این بازی می گذارد. در شرایطی که مجتبی جباری از تیم ملی خداحافظی کرده و کارلوس کی روش روی نام علی کریمی و پیام صادقیان خط قرمز کشیده، تنها بازیکنی که می تواند در نقش هافبک بازیساز بازی کند، بختیار رحمانی است که او هم تجربه بین المللی زیادی ندارد. بنا بر این اصلا بعید نیست که کی روش جلوی نیجریه – که بازیکنان قلدر و فیزیکی دارد – قید استفاده از هافبک بازیساز را بزند و به جای آن از سه هافبک با خصوصیات دفاعی بازی کند. قطعا جواد نکونام و آندرانیک تیموریان در ترکیب ثابت تیم ملی قرار خواهند گرفت و کی روش با استفاده از رضا حقیقی و قاسم حدادی فر در بازی مقابل بلاروس نشان داد که هر دو نفر را برای برزیل تست می کند. روی کاغذ استفاده از حقیقی به عنوان بازیکنی با خصوصیات درگیر شونده بیشتر نسبت به حدادی فر، کاری منطقی است.

نکته ای که محمود یاوری هم به آن اشاره می کند. او که هم سرمربی حقیقی بوده هم حدادی فر، می گوید:\"‌ نکونام از روزهای اوجش به دور است اما کی روش او را دوست دارد و قطعا به کاپیتان تیمش بازی می دهد.در چنین شرایطی ما نیاز به بازیکنی داریم که بتواند آن وسط کنار آندو قدرت خط میانی را حفظ کند. من اگر جای کی روش بودم به رضا حقیقی در ترکیب فیکس تیم ملی بازی می دادم\"

یاوری برای استفاده از هافبک پرسپولیس دلایل خاص خودش را دارد:\"‌ رضا حقیقی بازیکنی است که برای بازی در پست هافبک دفاعی ساخته شده. او مثل آندو قدرت جنگندگی بی نظیری دارد ضمن آنکه در انتقال توپ هم خیلی خوب کار می کند و پاسهای رو به جلویش عالی است. از طرف دیگر رضا میل به گلزنی هم دارد و می تواند در محوطه جریمه حریف حاضر شود. او می تواند در کنار آندو زوج خوبی به عنوان هافبکهای دفاعی تیم ملی تشکیل دهد و کی روش از نکونام یک خط جلوتر به عنوان هافبک بازیساز تیمش استفاده کند\"

یاوری البته برای بازی گرفتن از حقیقی در ترکیب اصلی یک شرط دارد: \"رضا را باید به لحاظ روحی آماده جام جهانی کرد. اگر این قضیه حل شود، او قطعا می تواند به تیم ملی کمک کند\"          

  ۵  
آی اسپورت
2014-05-20 14:37:13
نظر دهید

۵ نظر
-
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۵۴
خوب یعنی بختیار رحمانی سابقه ملی نداره ولی حقیقی داره!!!!!،
Mtark
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۲:۱۹
حیقیقی فوق العادست اما به شرطی که رو اعصابش مسلط باشه!
باید از همین الان بشینن روش کار کنن که وسط زمین اینقدر عصبی نباشه چون یه داور سختگیر راحت میتونه اخراجش کنه
-
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۲:۴۵
خیلی الکی از حقیقی تعریف میشه ...بازی با بلاروس نشون داد یه بازیکن معمولیه ... چیزی در حد ابراهیمی با قدرت بازیسازی خیلی کم ..فقط به درد بازی فیزیکی شاید بخوره و گرنه اصلا قابل مقایسه با همین نکونام به قول شما ضعیف شده هم نیس هر چند خیلی جوون تره !!!!!!!!!!!!
فرهاد
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۶:۰۰
یاوری بهتره به جای نظر دادن فکر تیم فصل بعدش باشه که میخواد طبق معمول بندازتش دسته یک
-
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۷:۳۱
سرمربی که تیمش به دسته یک رسانده نباید به سرمربی تیم ملی آنهم برای بازی درجام جهانی مشورت بدهد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر