فهرست
ماه کشنده پرسپولیس و السد؛ اوج فشار
ماه کشنده پرسپولیس و السد؛ اوج فشار

ماه کشنده پرسپولیس و السد؛ اوج فشار

آی‌اسپورت- از آخرین روز شهریور ماه تا اولین روز ماه آبان تیم‌های پرسپولیس و السد یک ماه سخت با دیدارهای فشرده و حساس را سپری خواهند کرد. دو قدرت فوتبال ایران و قطر موفق شدند با غلبه بر الدحیل و استقلال به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسند تا دوئل فوتبالی دو کشور همسایه همچنان ادامه داشته باشد. نقطه مشترک این دو تیم، برنامه فشرده و سخت در یک ماه آینده است که این روزها به یکی از مشکلات و معضل‌های پائولو فریرا و برانکو ایوانکوویچ تبدیل شده است.

السدی‌ها روز شنبه ۳۱ شهریور در ورزشگاه خانگی میزبان الریان قطر خواهند بود. ال‌کلاسیکوی قطر امسال جدال بر سر صدرنشینی است و دیدار بسیار مهمی برای یاران ژاوی محسوب می‌شود و آنها امیدوارند ۵ روز پس از جدال حساس با استقلال، الریان را هم از پیش رو بردارند.

پس از آن شاگردان فریرا ۵ مهر برابر تیم القطر صف آرایی می‌کنند؛ تیمی که ساموئل اتئو را هم در اختیار دارد. نکته مهم تنها بازی خارج از خانه السد این است که القطر نیز تیمی از شهر دوحه می‌باشد و لازم نیست السد برای برگزاری این بازی سفر طولانی انجام دهد. این آخرین بازی السد قبل از دیدار رفت با پرسپولیس خواهد بود؛ دیداری که در ورزشگاه جاسم بن‌حمد برگزار می‌شود. نکته مهم برای حریف قطری پرسپولیس این است که پیش از بازی با پرسپولیس هیچ مسافرت و پروازی نخواهد داشت و دو دیدار در طول ۱۰ روز با الریان و قطر در شهر دوحه برگزار خواهد کرد. پس از آن هم شاگردان فریرا روز ۱۵ مهر به مصاف السیلیه می‌روند.

یک روز بعد از بازی با السیلیه، اردوی تیم ملی قطر جهت آماده‌سازی پیش از جام ملت‌های آسیا آغاز می‌شود و احتمالا بازیکنان پرتعدادی از تیم السد در این اردو حضور خواهند بود. در آخرین اردوی عنابی‌ها، السد ۹ ملی‌پوش در اردوی تیم ملی داشت. مشعل برشام، پدرو میگل، عبدالکریم حسن، بوالم خوخی، حسن الهیدوس، اکرم عفیف، سالم الحجیری، تارک سلیمان و هاشم علی ملی‌پوشان تیم السد قطر هستند که اکثرشان بازیکنان کلیدی به حساب می‌آیند.  قطر در تاریخ ۲۰ و ۲۴ مهر با اکوادور و ازبکستان دیدار می‌کند که بازی با ازبک‌ها در تاشکند خواهد بود.

پیش‌تر قرار بود ۳۰ مهر السد با الدحیل دیدار کند اما باتوجه به این که بازی برگشت با پرسپولیس در تهران روز ۱ آبان است، مسئولان فوتبال قطر تصمیم گرفتند این مسابقه را لغو کنند. بنا بر این ملی‌پوشان تیم السد از ۲۵ مهر تا ۳۱ مهر در اختیار پائولو فریرا هستند تا برای نبرد سرنوشت‌ساز با پرسپولیس آماده شوند.

اما برنامه تیم پرسپولیس تا حدودی فشرده‌تر از تیم السد قطر است. قرمزها یک مهر در رشت با سپیدرود بازی خواهند کرد، سپس به تهران می‌آیند تا ۵ مهر ماه دربی تهران را برگزار کنند. پس از این بازی هم راهی دوحه می‌شوند تا در بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان به میدان بروند. از تاریخ ۱۰ مهر تا ۲۴ مهر که اردوی تیم ملی به پایان می‌رسد، پرسپولیسی‌ها هیچ بازی‌ای نخواهند داشت اما احتمال دارد بازی معوقه با نود ارومیه در این تاریخ به انجام برسد. همچین تیم ملی ایران روز ۲۴ مهر در تهران میزبان بولیوی خواهد بود و باید دید کارلوس کی‌روش چند پرسپولیسی را به تیم ملی فرا می‌خواند.

دو روز پس از پایان اردوی ملی، پرسپولیس یک دربی دیگر با پیکان خواهد داشت و سپس در تهران میزبان السد خواهد بود. پائولو فریرا نسبت به برنامه فشرده تیمش و انجام ۵ بازی در یک ماه و برگزاری ۲ بازی تیم ملی اعتراض‌هایی داشته و از مسئولان لیگ قطر درخواست کرده که مسئولان برای تنها نماینده قطر، زمان استراحت بیشتری در نظر بگیرند.

اما در ایران، برانکو ایوانکوویچ و مسئولان باشگاه پرسپولیس تا کنون اعتراضی نسبت به برنامه سازمان لیگ و تیم ملی نداشته‌اند ولی شاید اعلام فهرست تیم ملی، تنش‌هایی را در این زمینه ایجاد کند. البته این عدم اعتراض پرسپولیسی‌ها در شرایطی بوده که بلافاصله پس از بازی پرسپولیس-الدحیل، مسئولان سازمان لیگ اعلام کردند هیچ تغییری در تاریخ بازی‌ها وجود نخواهد داشت.

السد:

۳۱ شهریور: السد - الریان

۵ مهر: القطر - السد

۱۰ مهر: السد - پرسپولیس

۱۵ مهر: السد - السیلیه

۲۰ مهر: قطر - اکوادور

۲۴ مهر: ازبکستان - قطر

* ۳۰ مهر: السد - الدحیل (لغو)

۱ آبان: پرسپولیس - السد

پرسپولیس:

۱ مهر: سپیدرود - پرسپولیس

۵ مهر: استقلال - پرسپولیس

۱۰ مهر: السد - پرسپولیس

۲۰ مهر: نامشخص

۲۴ مهر: ایران - بولیوی

۲۷ مهر: پرسپولیس - پیکان

۱ آبان: پرسپولیس - السد

* پرسپولیس - نود ارومیه

 

ورزش سه

۲ ۶  
آی اسپورت
2018-09-20 00:10:00
نظر دهید

۶ نظر
ارتش سرخ آسيا
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۳۰
جالبه كه بازي دوستانه با تيم دوم ازيكستان و بوليوي و تركمنستان بازي ملي حساب ميشه و دو هفته كل فوتبال ايرانو تعطيل ميكنن و چند ميليون دلار خرج ميكنن ولي نيمه نهايي جام باشگاهاي آسيا بازي ملي نيست و پرسپوليس با ١٢ تا بازيكن حتي يه بازيشم به تعويق نميفته!!! ما هواداراي پرسپوليس فقط منتظريم برانكو لب تر كنه تا بلايي سر فدراسيون كيروش بياريم كه هيچكدوم جرات نكنن ديگه بازي برگزار كنن و دلال موزامبيكي تا موزامبيك سينه خيز بره
خاطره الهلال
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۰۱:۴۶
خخخخخخ پسسسسس لنگی احمق
۷
کیسه 5 تایی
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
این کیسه کش به نتایج نکبت بار کیسه عادت کرده و دو روز بعد حذف کیسه بی مصرف باز از سوراخ دراومده قبلنا شرم و حیا داشتن حداقل یک ماه تو غار بودن
حسن
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۰۱:۵۱
اردوی قبل که این فشارها نبود فقط یه نفر از پرسپولیس به تیم ملی دعوت شد که اونم بازی نکرد. حال بشینید و ببینید تو این مقطع وحشتناک ۴ یا ۵ نفر از پرسپولیس رو دعوت نیکنن که هیچکدوم در نهایت در لیست عالیجناب نخواهند بود. فقط برای اینکه همین یه ذره تمرکز پرسپولیس رو هم بگیرن و عوضش در برنامه اختصاصی شون ادعا کنن دیدی ما با پرسپولیس هییییییییچ مشکلی نداشتیم؟ خیال میکنن همه مثل خودشون گوش دراز تشریف دارن
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۱۳
با این تفاوت که السد تا خرخره بازیکن داره ولی ما حتی ۱۱ تای اولیه رو هم نداریم!!
در کنار این ها ، از الان هشدار میدیم بهتون که حتی یک بازیکنمون رو هم حق ندارید به بهانه تیم‌ملی شخمیتون از تمرینات تیم جدا کنید . برید گمشید با همون خانزاده ها و شجاعی ها و ۷ ۸ تا بازیکن کیسه کش مدرن مثل روزبه چشمی بازی های شخماتیکتونو انجام بدید .‌
.
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر