فهرست
آماربازی با مدافعان تیم ملی/ سیدجلال، رکورددار بازی در تیم کی‌روش
آماربازی با مدافعان تیم ملی/ سیدجلال، رکورددار بازی در تیم کی‌روش

آماربازی با مدافعان تیم ملی/ سیدجلال، رکورددار بازی در تیم کی‌روش

 آی اسپورت- آمار و ارقام نشان می‌دهد قابل اعتماد‌ترین مهره کارلوس کی‌روش در خط دفاعی تیم ملی، سیدجلال حسینی است. او که در لیگ سیزدهم علمکرد فوق العاده‌ای در پرسپولیس داشت، در ۲۴ مسابقه به صورت ثابت و در یک دیدار به عنوان یار ذخیره در تیم ملی کی‌روش به میدان رفته تا از این حیث رکورددار تلقی شود.
سیدجلال نه تنها در میان مدافعان بلکه در تمامی خطوط بیشترین بازی ملی را تحت هدایت کارلوس کی روش انجام داده است. اما زوج سیدجلال در پست دفاع میانی تیم ملی دو بار دستخوش تغییر جدی شده است. کی روش ابتدا هادی عقیلی را از تیم ملی کنار گذاشت تا پژمان را به ترکیب ثابت تیم‌اش اضافه کند. هادی در ۱۲ بازی نخست سرمربی پرتغالی با تیم ملی دائما در ترکیب بود و ناگهان از چشم او افتاد تا پس از انجام ۱۶ بازی برای این مربی، به طور کلی از تیم ملی کنار گذاشته شود.

پژمان منتظری نیز در دو مسابقه از ۳ مسابقه حساس پایانی تیم ملی در مرحله مقدماتی، به پست دفاع راست منتقل شد و این امیرحسین صادقی بود که به واسط تبحرش در بازی هوایی در کنار جلال حسینی قرار گرفت.پژمان ۱۸ و امیرحسین ۵ بازی برای تیم کی روش انجام داده‌اند.

۴ انتخاب اول کی روش برای پست دفاع کنار، خسرو حیدری، حسین ماهینی، مهرداد پولادی و احسان حاج صفی هستند. این مربی اعتقاد ویژه‌ای به بازی پولادی دارد و حتی در زمان مصدومیت این بازیکن او را به تیم ملی فراخواند تا روند بهبودی‌اش را از نزدیک تعقیب کند. مهرداد تا امروز ۱۸ بازی برای کی روش انجام داده و شاید اگر آن مصدومیت طولانی و وحشتناک از راه نمی‌رسید، او را به مراتب بیشتر از این در ترکیب می‌دیدیم. آمار بازی در تیم ملی در دوران کی روش برای حسین ماهینی ۱۷ مسابقه است، خسرو حیدری ۱۴ بار دفاع راست تیم سی کیو بوده و احسان حاج صفی نیز در ۱۶ مسابقه به عنوان دفاع چپ بازی کرده است. شجاع خلیل‌زاده و خانزاده در ۵ مسابقه، محمد نصرتی و میلاد شیخ فخرالدینی در دو مسابقه، وحید اسماعیل بیگی، احمد آل نعمه، مهرداد جماعتی و پژمان نوری نیز در یک مسابقه در خط دفاع تیم ملی قرار گرفته‌اند.
یکی از پدیده‌های تیم در دیدارهای پایانی مرحله مقدماتی، هاشم بیک‌زاده بود که در مجموع در ۴ مسابقه برای کی روش بازی کرد. این تعداد بازی در کارنامه استیون بیت آشور نیز به چشم می‌خورد. بازیکنی که به تازگی به جمع ملی پوشان اضافه شده و به نظر می‌رسد در میان مسافران نهایی برزیل نیز قرار خواهد گرفت.

     
آی اسپورت
2014-05-20 18:52:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر