فهرست
کارنامه کی‌روش در قفس توری: هشت دروازه‌بان در سه سال
کارنامه کی‌روش در قفس توری: هشت دروازه‌بان در سه سال

کارنامه کی‌روش در قفس توری: هشت دروازه‌بان در سه سال

 آی اسپورت- تیمی که هنوز دروازه‌بان اولش را برای جام‌جهانی نمی‌شناسد تا امروز از ۸ گلر در بازی‌های رسمی و دوستانه استفاده کرده است. قبل از وقوع ماجرای تراژیک مهدی رحمتی و نمایش تمام‌عیار دیسیپلین‌محور کی‌روش، به نظر می‌رسید تنها تورنمنت‌هایی همانند مسابقات غرب آسیا می‌تواند سیدمهدی را از درون دروازه تیم ملی دور کند.
حالا در فاصله کمتر از یک ماه با جام جهانی فوتبال اما همچنان نمی‌شود حدس زد مربی پرتغالی چه دروازه‌بانی را به صورت ثابت برای دیدار با نیجریه به زمین می‌فرستد. سرمربی تیم ملی کشورمان در مجموع هفت دروازه‌بان مختلف را درون چارچوب دروازه تیم ملی امتحان کرده است.
سیدمهدی رحمتی تا پیش از آن خروج کشنده در دیدار با ازبکستان و بعد از آن شکرآب شدن رابطه‌اش با آقای سرمربی، گلر اول تیم ملی به شمار می‌رفت. او در ۱۷ مسابقه برای تیم کی‌روش بازی کرد. پس از رحمتی، جایگاه گلر اول تیم به رحمان احمدی رسید. رحمان که فصل خوبی را در سپاهان به پایان رسانده، ۹ بار درون دروازه تیم ملی قرار گرفت و توانست در هر ۳ مسابقه حساس پایانی در راه صعود به جام جهانی کلین‌شیت کند. «دبل سیو» تاریخی این دروازه‌بان در دیدار آخر تیم ملی در مقدماتی جام جهانی در زمین کره، فراموش‌شدنی نیست.
دنیل داوری که این اواخر به تیم ملی اضافه شد ۳ بار دروان چارچوب قرار گرفت و البته با یکی دو اشتباه، فشار زیادی را به شانه‌های خود تحمیل کرد. علیرضا حقیقی که در دیدار دوستانه دیروز تیم ملی با بلاروس فیکس بود، در ۴ مسابقه مسئول حراست از دروازه ایران در مقطع سرمربیگری کی روش بوده است. شهاب گردان دو بازی ملی تحت هدایت کی‌روش در کارنامه دارد که در هر دو بازی به عنوان بازیکن جانشین به زمین رفته است. حامد لک، سوشا مکانی و محسن فروزان نیز هر کدام در یک مسابقه در ترکیب ثابت تیم ملی کشورمان قرار گرفتند.

     
آی اسپورت
2014-05-20 18:51:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر