فهرست
به دنیزلی زمان بدهید/ هکتور کوپر ترکیه!
به دنیزلی زمان بدهید/ هکتور کوپر ترکیه!

به دنیزلی زمان بدهید/ هکتور کوپر ترکیه!

آی اسپورت-  برای دومین هفته پیاپی بازی تراکتورسازی در لیگ لغو شد تا عطش هواداران این تیم برای بازگشت تیم محبوب‌شان به میدان فروکش نکند. در این میان تنها یک بازی در جام‌حذفی و در ورزشگاه بدون تماشاگر برابر نود ارومیه انجام شد که آن هم پس از تساوی به وقت اضافی و پنالتی کشیده شد تا سند صعود تراکتورسازان به مرحله بعدی جام حذفی کمی سخت امضا شود. 

شروع دوباره رقابت‌های لیگ بعد از تعطیلات فیفادی از آن جهت برای هواداران تراکتورسازی مهم است که آنها در روزهای قبل از تعطیلی لیگ تزلزل عجیبی در تیم خود مشاهده کرده بودند. تیمی که لیگ را با مصطفی دنیزلی خیلی خوب و عالی شروع کرده بود در ۳ هفته پیاپی برابر صنعت‌نفت و استقلال و سپاهان شکست خورد. شکستش برابر استقلال البته برای هواداران تراکتورسازی سخت‌تر هم بود چون دریافت چهار گل در تبریز مسأله‌ای نیست که هواداران تراکتورسازی به راحتی با آن کنار بیایند. 

هر فصل دیگری از رقابت‌ها بود شاید همین سه نتیجه موجب می‌شد تا تراکتورسازی با سرمربی‌اش خداحافظی کند اما این‌بار این اتفاق نیفتاد. به دلیل اینکه تراکتورسازی هدایت تیم‌اش را به سرمربی‌ای واگذار کرده از زبده‌ترین و کاربلدترین مربی‌های فوتبالی است که به ایران آمده است. 

مصطفی دنیزلی ترکیه‌ای که پیش از این تجربه حضور روی نیمکت تیم‌های پاس و پرسپولیس را هم داشته است. او به تبریز آمده تا مأموریت ناتمام تبریزی‌ها در فوتبال ایران را تمام کند و اولین جام فلزی را برای هواداران این تیم به ارمغان بیاورد. سبک بازی رو به جلو و دوست‌داشتنی تراکتورسازی هم تا اینجای فصل موجب شده تا هواداران از سرمربی خود راضی باشند و به همین دلیل نتایج ضعیف تیم در این سه هفته را فراموش کنند. با این حال تردیدهایی در خصوص عملکرد تراکتور در ادامه رقابت‌ها وجود دارد. 

بزرگترین دشمن تراکتورسازی جو و فشار روانی افکار عمومی و هواداران این تیم است. چیزی که البته از مدیریت تیم به هواداران هم تزریق می‌شود. همین جو سنگین و توقعات بالا ممکن است در درازمدت و تا پایان لیگ پاشنه آشیل مربی کاردانی چون دنیزلی هم شود چرا که تیم‌های دنیزلی علی‌رغم اینکه نمایش زیبا و چشم‌نوازی در زمین ارائه می‌دهند اما از نوسانات زیادی هم برخوردارند. این مسأله تازه‌ای هم نیست و عملکرد او در پاس و پرسپولیس گواه همین موضوع است. تیم‌های پرمهره‌ای که بسیار زیبا بازی می‌کنند و تماشاگران را به وجد می‌آورند اما در مواقع حساس نتایج دور از انتظاری می‌گیرند. 

اگر بخواهیم روند کاری دنیزلی را به کسی تشبیه کنیم بی‌شک هکتور کوپر آرژانتینی نزدیک‌ترین گزینه است. مربی که سال‌ها تیم‌هایش زیبا و عالی بازی می‌کردند اما در یک قدمی جام پا پس می‌کشیدند و دست‌شان از جام کوتاه می‌ماند. البته در این راه دنیزلی بسیار خوش‌شانس‌تر از کوپر نگون‌بخت بوده اما باز هم در موارد بسیاری تشابه‌هایی وجود دارد. 

این مسأله را اگر کنار توقع بالای تماشاگران تبریزی بگذاریم می‌فهمیم ممکن است چه سرنوشت تلخی در انتظار تراکتور باشد. برای همین در اولین گام برای حرکت رو به جلوی تراکتور باید تلاش شود از جو و فشار روانی اطراف تیم کاسته شود و در گام بعدی به مربی بزرگی چون دنیزلی فرصت کافی داده شود. شاید حتی بیش از یک فصل زمان لازم باشد تا دنیزلی تیم‌اش را بسازد.

۶    
آی اسپورت
2019-12-01 02:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر