فهرست
خرید جدید پرسپولیس را بهتر بشناسید/ نام استقلال در رزومه دغاغله
خرید جدید پرسپولیس را بهتر بشناسید/ نام استقلال در رزومه دغاغله

خرید جدید پرسپولیس را بهتر بشناسید/ نام استقلال در رزومه دغاغله

آی اسپورت- ششم آذر ماه سال 1387. استقلال اهواز در وضعیتی متمایل به قرمز مهمان پرسپولیس است. میثاقیان که چند لایه دفاع برای تیمش چیده، کنار زمین از تمام اعضای بدنش استفاده می کند تا شاید یک امتیاز از آزادی به اهواز ببرد. او که ظاهرا زیادی تحت فشار است، ناگهان در پلانی شبیه اختلاف های پدر- پسری فیلم های هندی، زیرِ گوش بازیکن 18 ساله تیمش می خواباند! دوربین ها لحظه را ضبط می کنند، اکبر آخرِ بازی می گوید قصد داشته به بازیکنش شوک بدهد و اینگونه این کلمه را وارد ادبیات فوتبال ایران می کند، «مهدی دغاغله» نقش مکمل گریان این ماجراست که البته اصرار دارد درد مصدومیت اش دلیل این گریه است و نه درد ضربه آقای مربی.

نام او برای اولین بار در بازی با پرسپولیس سر زبان ها می افتد. شش سال بعد، در سی امین روز از اردیبهشت ماه 93، دغاغله در ساختمان باشگاه پرسپولیس دیده می شود. او این بار تنها لبخند بر لب دارد و حالا به اولین خرید تابستانی سرخپوشان تبدیل شده است. مهاجم 24 ساله جنوبی، فوتبالش را دز استقلال اهواز آغاز کرد. او در طول 3 فصل 58 بار برای این تیم بازی کرد و تنها 7 گل برای آبی ها به ثمر رساند. او سپس با نفت آبادان قرارداد امضا کرد و به باشگاه ملوان قرض داده شد. به ثمر رساندن 6 گل در 46 بازی در طول 2 فصل کافی نبود تا ملوانی ها تصمیم به حفظ او در تیم بگیرد.
دغاغله بار دیگر از شمال به جنوب رفت تا پیراهن تیم نفت آبادان را بر تن کند. 23 بازی و 3 گل در دوران یکساله این بازیکن در نفت رقم خورد. مسافر همیشگی مسیر جنوب- شمال باز هم به انزلی بازگشت تا این بار قراردادی دائمی به ملوان بازگشت تا زیر نظر اسکوکیچ پیشرفت کند و بهترین فصل فوتبالی اش را پشت سر بگذارد. دغاغله به ویژه در نیم فصل دوم عملکرد بسیار خوبی داشت. این بازیکن در 22 مسابقه فصل گذشته برای قوهای سپید به میدان رفت.

اولین بازی فصل او در هفته دوم برابر داماش رقم خورد. اوج کار این بازیکن از هفته بیست و سوم کلید خورد، جایی که او پس از به ثمر رساندن دو گل به ساپیا، پس از 11 هفته برای باشگاهش گلزنی کرد. او در 5 مسابقه از 6 مسابقه بعدی 6 گل وارد دروازه حریفان کرد. مهدی در برابر استقلال تهران، نفت تهران، تراکتورسازی و سپاهان گلزنی کرد تا خود را به عنوان پدیده جدید لیگ برتر به اثبات برساند. بسیاری از هواداران ملوان او را بالاتر از شاهین ثاقبی و امیرحسین فشنگچی، بهترین بازیکن فصل گذشته ملوان می دانند. از همین امروز، دوران ویژه ای در زندگی ورزشی این بازیکن جوان آغاز می شود. او حالا دیگر باید به شدت مراقب حاشیه ها باشد و اجازه ندهد اتفاقاتی نظیر آنچه در مهرماه سال گذشته او را مهمان بازداشتگاه کرد، تکرار شوند.

     
آی اسپورت
2014-05-21 11:30:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر