فهرست
گزارش روز: سرگیجه در خط حمله ایران/ کی‌روش: کدومو انتخاب کنم؟!
گزارش روز: سرگیجه در خط حمله ایران/ کی‌روش: کدومو انتخاب کنم؟!

گزارش روز: سرگیجه در خط حمله ایران/ کی‌روش: کدومو انتخاب کنم؟!

آی اسپورت- فرصت زیادی به اعلام لیست نهایی ۲۳ نفره تیم ملی کشورمان برای حضور در رقابت‌های جام جهانی باقی نمانده و به زودی ۵ بازیکن با پیراهن تیم ملی وداع خواهند کرد. سرمربی پرتغالی ایران به زودی از تصمیم نهایی‌اش در این زمینه پرده‌برداری خواهد کرد. تصمیمی که به گفته خودش، او را دچار کابوس‌های شبانه کرده است.

یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های این روزهای کی‌روش در راه کنار گذاشتن چند بازیکن از تیم ملی، احتمالا به خط حمله این تیم مربوط می‌شود. این مربی که بعد از اردوی آفریقای جنوبی رضا نوروزی را از فهرست مدنظرش خارج کرد، هنوز هم ۴ مهاجم نوک در فهرست دارد که برای یک جمع ۲۳ نفره کمی زیاد به نظر می‌رسند. اولین انتخاب آقای مربی برای بازی در جام جهانی، بدون تردید رضا قوچان‌نژاد خواهد بود. مهره‌ای با آمار گلزنی ایده‌آل در تیم ملی که نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در مسیر صعود این تیم به جام جهانی برزیل ایفا کرد. پس از این بازیکن، کی‌روش احتمالا روی مهاجم شماره ۱۰ خود، کریم انصاری‌فرد حساب باز خواهد کرد. کریم در ماه‌های اول حضور کی‌روش در فوتبال ایران یکی از دو مهاجم مدنظر این مربی بود و پس از مدتی در سایه ماندن به واسطه فصل نه‌چندان امیدوارکننده‌اش در پرسپولیس، با کسب عنوان آقای گلی لیگ بر‌تر برای دومین بار، جایگاه تثبیت‌شده‌ای در تیم ملی پیدا کرد. گلزنی این بازیکن در دیدار با کویت نیز نشان داد او در روزهای خوب فوتبالی‌اش قرار گرفته است.

خط حمله ایران در رقابت‌های جام جهانی، یک پدیده ویژه نیز دارد. سردار آزمون که در برخی از رسانه‌های خارجی با لقب «مسی ایرانی» شناخته می‌شود، احتمالا در پایان این تورنمنت در یکی از باشگاه‌های آرسنال و یا لیورپول توپ خواهد زد. او این روز‌ها صاحب شماره علی کریمی در تیم ملی شده است.

اما آخرین گزینه تیم ملی برای این نقطه از زمین، مهاجم جوان و بسیار آماده تیم فوتبال سپاهان است. مهدی شریفی در طول فصل بار‌ها ثابت کرده است استانداردهایی فرا‌تر از یک مهاجم معمولی دارد. او گل‌های زیبای زیادی در لیگ بر‌تر و جام باشگاه‌های آسیا به ثمر رسانده و این شایستگی را دارد که یکی از ۲۳ بازیکن تیم ملی در مهمانی بزرگ فوتبال در برزیل باشد. اما شاید کم‌تجربگی این بازیکن حکم به حذفش از لیست نهایی داده و جوان اول سپاهان را به جای سفر به برزیل روانه کرانه‌های زاینده‌رود کند. به هر حال شریفی اولین بار است به تیم ملی دعوت شده و اگر قرار بر خط خوردن یکی از مهاجمان باشد نام او نخستین گزینه‌ای است که به ذهن کی‌روش خواهد رسید.

     
آی اسپورت
2014-05-21 14:22:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر