فهرست
نتایج تکان‌دهنده‌ی یک مقایسه/ فولاد سهمیه هم نمی‌گرفت!
نتایج تکان‌دهنده‌ی یک مقایسه/ فولاد سهمیه هم نمی‌گرفت!

نتایج تکان‌دهنده‌ی یک مقایسه/ فولاد سهمیه هم نمی‌گرفت!

آی اسپورت-1.9  امتیاز در هر مسابقه. این میانگین امتیازات تیم قهرمان لیگ سیزدهم فوتبال کشورمان است. لیگی که در آخرین روز برگزاری‌اش، تقریبا نیمی از تیم‌ها را در قامت مدعی جدی قهرمانی می‌بیند! لیگی که مسابقات چندان جذابی ندارد اما معمولا برتری یک تیم بر تیم‌های دیگر در آن چندان محسوس نیست و این موضوع موجب می‌شود سرنوشتش در بیشتر سال‌ها در روز پایانی تعیین شود.

در آخرین دوره رقابت‌های لیگ، قهرمانِ خوزستانی حتی به میانگین دو امتیاز از هر مسابقه نیز دست پیدا نکرد اما در نهایت فصل را در بهترین رده ممکن به پایان برد. سوال اینجاست که فولاد با این روند امتیازگیری در لیگ‌های معتبر دنیای فوتبال به چه جایگاهی دست پیدا می‌کرد؟ و آیا اینکه دیدگاه سنتی درباره کافی بودن دو امتیاز از هر مسابقه برای قهرمانی در هر لیگی در لیگ‌های صاحب جایگاه اروپا صدق می‌کند؟

لیگ جزیره:

فولاد با میانگین 1.9 امتیاز در هر مسابقه لیگ جزیره، در بین 4 تیم بالای جدول قرار نمی‌گرفت. آنها با این میزان امتیازگیری در جدول لیگ برتر 72 امتیازی می‌شدند و به رده‌ای می‌رسیدند که امروز تیم اورتون بر آن تکیه زده است، یعنی رده پنجم. پایین‌تر از 4 تیم شرکت‌کننده در کورس قهرمانی و بالاتر از تاتنهام و من‌یونایتد. با اختلافی 14 امتیازی با منچسترسیتی صدرنشین.

سری آ:

همانند لیگ فوتبال انگلیس، کسب 1.9 امتیاز در هر مسابقه سری آ نیز نمی‌تواند یک تیم را به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برساند. در لیگ 20 تیمی ایتالیا نیز این میانگین امتیازی به کسب 72 امتیاز ختم می‌شود. امتیازی که در این فصل می‌توانست یک تیم را بالاتر از فیورنتینای 65 امتیازی در رده چهارم قرار دهد. پایین‌تر از ناپولی که در این فصل با بنیتز به 78 امتیاز دست پیدا کرد، رم که با رودی گارسیا با آن شروع معرکه ابتدای فصل 80 امتیازی شد و یوونتوس که با امتیاز خارق‌العاده 102، رکورد تاریخ فوتبال ایتالیا را جابجا کرد. شاگردان حسین فرکی اگر نتایج لیگ برتری‌شان را در لیگ ایتالیا به ثبت می‌رساندند، حالا دقیقا 30 امتیاز از صدر جدول فاصله داشتند!

بوندس لیگا:

حتی در لیگ نسبتا کم‌رقابتی همانند بوندس‌لیگا، میانگین امتیازات فولاد خوزستان برای قرار گرفتن در دو رده بالای جدول به کار نمی‌آید. در این فصل بوندس‌لیگا، بایرن‌مونیخ 90 امتیاز دشت کرد و دورتموند نیز با تصاحب 71 امتیاز بر رده دوم تکیه زد. در این لیگ 18تیمی، میانگین 1.9 امتیاز در مسابقه دقیقا به اندازه امتیازاتی است که شالکه در این فصل جمع کرده و با آن به زحمت به رده سوم جدول رسیده است. این تیم 64 امتیازی، در دیدارهای پلی‌آف لیگ قهرمانان شرکت داده خواهد شد.

لالیگا:

شاگردان ارنستو والورده یک هفته به پایان رقابت‌های این فصل لالیگا، جشن حضور در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان را پس از چندین سال بر پا کردند. میانگین امتیازی اتلتیکو بیلبائو برای هر مسابقه این فصل، چند صدم درصد کمتر از میانگین فولادی‌ها در فوتبال ایران بود. تیم اهل باسک در پایان فصل 20 امتیاز با اتلتیکومادرید قهرمان و 17 امتیاز با رئال مادرید و بارسا فاصله داشت!

لوشامپیونه:

باز هم پلی‌آف اروپا! این جایگاهی است که قهرمان فوتبال ایران با این میانگین امتیازی می‌توانست در لوشامپیونه به دست بیاورد. بچه‌های قرمز اهواز در لیگ 20تیمی فوتبال فرانسه که به تازگی طعم تزریق ثروت کلان را چشیده است، در صورت کسب 1.9 امتیاز در هر مسابقه، 72 امتیازی می‌شدند و بالاتر از لیل 71 امتیازی، به مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان چشمک می‌زدند. موناکو و پی‌اس‌جی در این فصل به ترتیب 80 و 89 امتیاز به دست آوردند.

  ۱۱  
آی اسپورت
2014-05-21 18:08:55
نظر دهید
۱۱ نظر
arsalan
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۸:۲۵
اینقدر تکونم داد این خبرتون که الان دارم بندری میرقصم
ناشناس
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۸:۳۰
جالب بود
-
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۰:۰۶
چه مقایسه مسخره ای. هر وقت امکانات و مدیریت فوتبال ما مثل اونا بود بعد مقایسه کنید. وقتی مدیران فوتبال عرضه اوردن لباس و توپ درجه یک و غیر تقلبی رو ندارن باید فاتحه فوتبالو خوند
محمد مسعودنیا
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۰:۱۲
آقای راهبر میشه یکم توضیح بدین علت اینکه انقد اخبار حاشیه ای ولی حرفه ای راجع به فولاد کار میکنین چیه؟ یادم نمیاد تو سالای گذشته تو سایت گل از این کارا میکردین. اخبار مقایسه ای فولاد با تیمهای اروپایی ( که در ظاهر میتونه خوب و با کلاس باشه ولی نوع تنظیم تیتر و خبر اونو تحقیر آمیز میکنه) شایعات راجع به ترک بازیکنای فولاد و...
علت چیه؟ اون چیزی که من میدونم اینه که اکثر بازیکنای فولاد هنوز قرارداد دارن. قرارداد اکثرشون سال گذشته تموم شد که همه دو یا سه ساله تمدید کردن ولی خبرها اینجا خیلی تشتت زا و بو دار و تفرقه برانگیز مطرح میشه. میشه صادقانه جواب بدین آیا شما از اینکارها منتفع میشین؟ و در آخر اینکه فولاد اگر نبود یکسری بی تجربه ایها الان با اختلاف قهرمان شده بود ولی آیا لیگ ایران در حد و اندازه های اروپاست؟؟
123456
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۱:۴۳
واقعا خنده داره نه میزان امتیازات مقاله بررسی شده بابالیگ مارو بالیگ ترکیه هم نباید مقایسه کرد لیگ ماروبایدباهمسایگان عزیز جنوبی مقایسه کرد اونم باتوجه به مدیریت وامکانات اونا کار چندان درستی نیست اما بهتراز مقایسه شماست این لیگهایی که نام بردید لباس تیم ملی کدومشون تقلبی؟
احسان
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۳:۳۵
مقایسه مسخره ای بود
-
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۹
گمشو حتما اگه پرسپولیس یا استقلال قهرمان میشد میمودی میگفتی ک شاهکار کردن!
حسود
چشم دیدن فولادو ندارید!
نتیجه اصلی
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۸
فقط یک نتیجه میتوان گرفت :
فوتبال شهرستان در کشور پیشرفت نکرده که این سالها به رتبه اول میرسند،
فوتبال در پایتخت به شدت افت کرده و دلیل این افت را باید از مدیران قبلی و البته کارخانه داران پرسید !
رضا
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۵۴
سطح لیگ پایین بود، تیمای دوم به بعد همشون واقعا ضعیف بازی میکردن، ولی اگه 5 دقیقه بازی فولادو دیده بودی متوجه میشدی که فولاد کاملا متفاوت با بقیه بازی میکنه و اگه کم گل زده و کم امتیاز گرفته به علت بی تجربگی بازیکناش بوده که موقعیتهای بسیار زیادی رو در هر بازی از دست میدادن، همچنین به علت مصدومیت طولانی مدت مهاجماش مخصوصا شیمبا بوده و استرس بیش از حدشون در هفته های آخر
محمد
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۷
متاسفانه هیچ فکری در مورد اصل خبر نشده! آخه این چه جور مقایسه ای است!؟ امکانات دسته های N این کشورهایی که گفتی و نظمشون بالاتر از لیگ به ظاهر برتر ماست
کیان
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۳
مسخرس این مقایسه...طرفدار استقلالم ولی فولاد با شایستگی قهرمان شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر