فهرست
گزارش روز : سرنوشت بارسا در لالیگای امسال در غیاب مسی ؛ نتیجه غیر قابل تصور است
گزارش روز : سرنوشت بارسا در لالیگای امسال در غیاب مسی ؛ نتیجه غیر قابل تصور است

گزارش روز : سرنوشت بارسا در لالیگای امسال در غیاب مسی ؛ نتیجه غیر قابل تصور است

آی اسپورت - سالهاست که در مورد نقش مسی در بارسلونا و تاثیر گل های او در این تیم صحبت می شود. مصدومیت تقریبا طولانی مدت او در این فصل سبب شد تا لئو کمتر از تمام سال های اخیر برای بارسا گلزنی کند.

بارسا هم البته چه در غیاب او و چه در حضور او آن بارسای همیشگی و مطلوب هواداران نبود. هرچند که اکثر هواداران بارسا هنوز معتقدند که مسی بهترین بازیکن جهان است و افت بارسا در فصل جاری نتوانسته از اعتقاد آنها به محبوب ترین بازیکن تیمشان بکاهد .


در طرف مقابل عده ای دیگر تاکید دارند که مسی امسال از شرایط همیشگی خود فاصله داشته و با افت محسوسی روبرو بود. چیزی که خود مسی در مصاحبه دیروز خود به آن اذعان داشت.

اما بر اساس اطلاعات و آمار بدست آمده ، هنوز می توان نقش مسی را در بارسا پررنگ تر از هر بازیکن دیگری دید. گل هایی که لئو مسی در لالیگای امسال برای بارسلونا به ثمر رساند ، تاثیر گذار تر از گل های او در مسابقات اروپایی بودند.

آمار نشان می دهد که بارسا بدون گل های مسی 17 امتیاز کمتر از امتیازات فعلی خود کسب می کرد و در رتبه 5 لالیگا نیز قرار می گرفت. به عبارت ساده تر بارسا بدون مسی حتی به لیگ قهرمانان سال آینده نیز صعود نمی کرد.

از 28 گلی که مسی برای بارسا زده است 13 گل کاملا در نتیجه نهایی بازی تاثیر گذار بوده ،گل هایی که اگر زده نمی شدند ، سال آینده بارسا را باید در لیگ اروپا مشاهده می کردیم. مسی این 13 گل را در 8 بازی برای بارسا به ثمر رساند.

 در 8 دیدار این فصل که کار بارسا گره خورده بود و با گل های مسی توانست با برتری از میدان خارج شود ، اگر گل های مسی نبودند مشخص نبود که چه عاقبتی در انتظار بارسا بود .

6 بازی از این 8 بازی هم در مراحل پایانی لالیگا و در مقطعی که بارسا بیش از همه به درخشش او برای قهرمانی نیاز داشت انجام شده است.

خیلی ساده است. بارسا را نمی توان بدون مسی و گل هایش تصور کرد. همین آمار به روشنی نشان می دهد که معمولی ترین مسی تمام این سال های اخیر چگونه توانسته یک بارسای معمولی تر را تا هفته آخر امید اصلی قهرمانی نگه دارد. می توان دریافت که اصرار سران بارسا به بهتر کردن قرارداد لئو و حفظ او به هر قیمتی بی دلیل نبوده است.


آنخل پرز سرانو : موندو دپورتیوو

رضا سیف

  ۷  
آی اسپورت
2014-05-21 22:33:23
نظر دهید

۷ نظر
پویا لوس بلانکوس
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۰۳
ببینید فرق رونالدو با مسی همینه.رونالدو از وقتی که فوتبالو شروع کرد حدود 10 سال می گذره و هنوز افت نکرده.ولی مسی سه سال توی اوج بود و بعد افت کرد.
یغما
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۴
الان فرقش هم فهمیدیم جناب لوس ..
سال اینده چشم به راه باش تا دوباره مسى واقعى رو ببینى !
البته قبلش منتظر باش ببین رونالدو به فینال میرسه ؟
سوختن یه حس ساده است ...
-
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۵
بله بله خوشحالیم که شما متوجه شدین !!!
رونالدو از10سال بیش فوتبال بازی میکنه؟!والا اگه دوران حرفه ایشو از تیم های برتغال در نظر بگیریم باید بیش از 13 سال باشه !!
امسال مسی 27ساله میشه و از 17 سالگی تو رده ی بزرگسالان بازی کرده یعنی 10سال تو تیم اصلی تو این 10سال تقریبا 7 سال جز سه بازیکن برتر سال بوده آیا رونالدو همواره تو لیست حضور داشته ؟!
بعد نمیدونم چرا رئالی ها صبر نمیکنن لئو یک سال از افتش بگذره بعد شروع به بایان دوران مسی گفتن کنند.شما فعلا بهتره نگران مصدومیت کم کم کهنه شده ی رونالدو باشین . آقای خوب تمرین کن نمیدونم چرا اینقدر مصدوم میشه منتظر سال دیگه میمونیم!!!شما آقا بویا احتمالا سه ساله فوتبال میبینی!!!
motv
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۵:۵۰
این نشون میده بارسا به ف رد وابسته است بر خلاف رئال که با هر ترکیبی میبره
سعید
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۱۵
یک مقایسه هم از رونالدو و رئاال بذارین. اون موقع غیرقابل تصور معنای بهتری پیدا میکنه
iranmard
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۰
مسی از 18 سالگلی تا خمین 26 سالگی تو اوج بوده بهتون قول میدم تو جام جهانی گرد خاک راه میندازه تمام تمرکزش اونجا بوده امسال سال دیگه هم تو لالیگا میبینیم چه طوفانی میکنه جناب نام نام خوانوادگی زانوی کهنه رونالدو رو خوب اومدی
سارا
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۰۰
ﺑﺒﺨﺸﯿﺪ ﻣﻦ ﺑﯿﻄﺮﻑ ﻫﺴﺘﻢ ﯾﻌﻨﯽ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ ﺗﯿﻢ ﺧﺎﺻﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﺍﻣﺎ ﻓﻘﻂ ﭼﻨﺪﺑﺎﺭ ﺑﺎﺯﯼ ﻣﺴﯽ ﻭ ﺩﯾﺪﻡ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ .ﺑﺎﺯﯼ ﺭﻭﻧﺎﻟﺪﻭ ﻫﻢ ﺧﻮﺑﻪ .ﺍﻣﺎ ﺑﺪﻭﻥ ﺷﮏ ﻣﯿﮕﻢ ﻣﺴﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﻬﺘﺮ .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر