فهرست
تفاوت استقلال و پرسپولیس در آسیا؛ مکملی به نام احمد
تفاوت استقلال و پرسپولیس در آسیا؛ مکملی به نام احمد

تفاوت استقلال و پرسپولیس در آسیا؛ مکملی به نام احمد

آی اسپورت - نتایج استقلال و پرسپولیس درآسیا با آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد بسیار متفاوت بود. بعد از این که نتیجه قرعه‌کشی این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد هواداران استقلال خوشحال و هواداران پرسپولیس نگران و ناراحت  بودند. بعد از برگزاری دور رفت اما حالا جای آنها جابجا شده است. اگرچه هر دو تیم بازنده از میدان خارج شدند اما پرسپولیس امیدوار به کامبک در آزادی است و استقلال نگران بازی سخت در قطر. این در حالی است که روی کاغذ تیم الدحیل قویتر و زهردارتر از السد است و این را در بازی رو در رو با آنها به خوبی نشان داده است.

تفاوت استقلال و پرسپولیس در این دو بازی کجا بود؟ چرا پرسپولیس توانست مقابل تیم قوی‌تر در شرایط سخت‌تر و در خانه حریف با نتیجه‌ای به تهران بیاید که امیدهایش زنده باشد و استقلال مقابل تیم ضعیف‌تر و در آزادی همه چیز را تقریبا از دست‌ رفته دید؟

آمار بازی نشان می‌دهد که تفاوت دو تیم در میانه میدان است. در جایی که در یک سو فرشید باقری بود و علی کریمی نرسید و در سوی دیگر کمال کامیابی‌نیا و نورالهی بعد از مدت‌ها بازگشت به روزهای اوج را تجربه کردند.

عکس زیر عملکردهای دفاعی فرشید باقری و نویمایر است. فرشید باقری تک هافبک دفاعی استقلال با ۱۳  عملکرد در طول ۹۰ دقیقه آمار بدی در میدان نداشت. ولی نویمایر در ۵۵ دقیقه ابتدایی و روزبه چشمی در ادامه بازی هر کدام با یک عملکرد دفاعی نتوانستند کمک خاصی به باقری بکنند.

1
1

این در حالی است که در پرسپولیس هم کامیابی‌نیا و هم نوراللهی به تنهایی بیش از دو هافبک استقلال عملکرد دفاعی داشتند. کمال و نورالهی هر کدام با ۱۷ عملکرد درست و در مجموع ۳۴ عملکرد تفاوت دو تیم را در میانه میدان رقم زدند.

2
2

تفاوت عملکرد هافبک دفاعی و دیگر هافبکی که به کمک او می‌آمد در دو تیم، باعث تغییر در کیفیت حریفان هم شد. جایی که السد ۱۶ شوت به سمت دروازه استقلال انجام داد و سه بار موفق به گلزنی شد و بازیکنان الدحیل فقط ۹ شوت زدند و یک بار هم به گل رسیدند. از شوت‌های السد ۱۰ شوت از داخل محوطه جریمه حریف زده شد و از شوت‌های الدحیل ۵ شوت داخل محوطه جریمه بود.

در استقلال فرشید باقری عملکرد بدی نداشت و توانست تا حدود زیادی وظایف دفاعی‌ خود را به خوبی انجام دهد اما کسی کنارش نبود تا بتواند به او کمک کرده و عملکردش را تکمیل کند. در پرسپولیس اما کامیابی‌نیا علاوه بر این که خودش روزی رویایی را پشت سر گذاشت، نورالهی را هم در کنارش داشت و حاصل همکاری آنها نمایش خوب پرسپولیس در فاز دفاعی بود.

نود

۱۸    
آی اسپورت
2018-08-29 17:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر