فهرست
ماجرای بی.ام.و گرفتن دو استقلالی چیست؟
ماجرای بی.ام.و گرفتن دو استقلالی چیست؟

ماجرای بی.ام.و گرفتن دو استقلالی چیست؟

آی اسپورت - امروز صبح در  برخی رسانه‌ها، خبرهایی در برخی رسانه‌ها درباره وریا غفوری و علی کریمی منتشر شد که بر اساس این خبرها، دو بازیکن استقلال فصل قبل به جای گرفتن پول نقد از باشگاه، بی.‌ام‌.و سری هفت گرفتند که در آن زمان ارزشی 1.2 میلیارد تومانی داشته است. البته قیمت این خودروها در حال حاضر سه برابر شده و مطمئنا این دو بازیکن سود خوبی بابت گرفتن بی.ام.و کرده‌اند که به دلیل تورم و شرایط اقتصادی مملکت بوده و البته اگر قیمت‌ها سه برابر نمی‌شد، بازیکنان هم سود سه برابری نمی‌کردند. اما چرا داستان بی.ام.و ها مطرح شده است؟

ملکی: من در جریان بی.ام.و ها نبودم!

در روزهای آخر نقل و انتقالات فصل قبل، وریا غفوری در آستانه جدایی قرار گرفته بود. علی کریمی هم مشخص نبود که استقلالی شود یا نه. تیام و جپاروف هم رفته بودند و سید مجید حسینی و امیدابراهیمی و امید نورافکن هم در حال جدا شدن بودند. وینفرد شفر بی‌خیال‌تر از هر سرمربی، در سوییس مشغول تفسیر جام جهانی برای بینندگان شبکه اس آر اف بود و به همین دلیل تمرینات آماده سازی استقلال دیرتر از همه تیم‌ها آغاز شده بود. نتیجه این اتفاق‌ها، شرکت نکردن استقلال در بازی سوپرجام و اعلام نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس شد. تیام، جپاروف، حسینی، ابراهیمی و نورافکن از استقلال رفتند و از نظر بازیکنان ورودی در آن مقطع هم استقلال ستاره‌ای جذب نکرد. به همین دلیل باشگاه در فشاری شدیدی از طرف هواداران قرار گرفت. پولی هم نبود تا استقلال به غفوری و کریمی بپردازد. در نهایت با ابتکار افتخاری و پیگیری ملکی عضو هیات مدیره که با اسپانسر باشگاه لینک بود، باشگاه به وریا و کریمی پیشنهاد داد تا در ازای گرفتن بی.ام.و از اسپانسر آنها در استقلال بمانند. اتفاقی که افتاد و وریا و کریمی هر دو استقلال ماندند. البته خود ملکی عضو سابق هیات مدیره، این خبر را نه تایید می‌کند و نه تکذیب. اکبر عباسی‎ملکی عضو سابق اقتصادی هیات مدیره و شخصی که قرار بود در بحث درآمدزایی به باشگاه کمک کند درباره این موضوع به سایت فوتبالی گفت: «من فقط یک عضو هیات مدیره بودم و اصلا در جریان چنین چیزی نیستم. اسپانسر باشگاه هم یک شرکت نیمه دولتی بوده که پرداختی‎هایش به باشگاه بر اساس چک بوده نه چیز دیگری. به نظرم بهترین کسی که می‎تواند درباره این مساله توضیح دهد جناب افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه است چون او مسئول عقد قرارداد با بازیکنان بوده است.» البته به نظر نمی‌رسد ملکی چندان از این ماجرا بی‌خبر باشد. این کارها در فوتبال ایران بی‌سابقه نیست. باشگاه‌های سایپا و ایران خودرو هم به بازیکنانشان در ازای پول قرارداد، بعضی وقت‌ها محصولات کارخانه را به بازیکنانشان داده‌‍اند، می‌دهند و خواهند داد. پرسپولیس در دوران مدیریت سردار رویانیان هم به بازیکنانش خودروهای وارداتی می‌داد. خودروهایی که البته مثل خودروهای باشگاه‌های استقلال و سایپا و پیکان نبودند و باعث دردسر بازیکنان شدند چرا که سند نداشتند و انتقال قطعی آنها انجام نشده بود.

توقع هواداران استقلال از غفوری و کریمی

به این ماجرا، از یک بعد دیگر هم می‎توان نگاه کرد. وریا و کریمی دو بازیکنی هستند که پیشنهاد تمدید قرارداد از طرف باشگاه دریافت کرده‎اند و شاید انتظار باشگاه از این دو بازیکن، این باشد به خاطر سود خوبی که بابت افزایش عجیب قراردادشان در فصل گذشته داشته‎اند، امسال هوای باشگاه را داشته باشند و در سال بحران مالی باشگاه‌ها، تخفیف خوبی به استقلال بدهند. البته این ماجرا بیشتر به شانس غفوری و کریمی و تورم و چند برابر شدن قیمت ها ربط دارد تا لطف باشگاه اما همین ماجرا می‌تواند در مذاکرات باشگاه با بازیکنان موثر باشد و باعث شود آنها هم مرام و معرفت بگذارند و به باشگاه تخفیف بدهند. این درحالی است که نه غفوری و نه کریمی هنوز به پیشنهاد باشگاه استقلال پاسخی نداده‌اند و همین هواداران دو تیم را نگران کرده است. آنها امروز هشتگ آزمون وفاداری به استقلال را راه انداخته‌اند تا بازیکنان را محک بزنند. همانطور که گفتیم ماجرای افزایش قرارداد آنها بیشتر از آنکه از زرنگی غفوری و کریمی باشد، به خاطر شرایط اقتصادی کشور و بالا رفتن قیمت ارز بوده است اما پاسخ ندادن کریمی و غفوری به پیشنهاد استقلال هم نشان می‌دهد که این دو بازیکن هنوز تصمیمشان را برای تمدید قرارداد نگرفته‌اند.

فوتبالی

۲    
آی اسپورت
2019-05-22 19:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر