فهرست
چهره ویژه: جپاروف به درد استقلال می‌خورد؟
چهره ویژه: جپاروف به درد استقلال می‌خورد؟

چهره ویژه: جپاروف به درد استقلال می‌خورد؟

آی اسپورت – نقل و انتقالات ضیف استقلال در نیم فصل و شکست در پروژه خرید رفیعی و زهیوی، باعث شد آن‌ها برای جبران ناکامی‌شان سراغ یک بمب بزرگ بروند. سرور جپارف، که ستاره و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ازبکستان محسوب می‌شود. جپاروف سال‌های 2008 و 2011، بهترین بازیکن شاغل در آسیا شده اما سن بالای او، استقلالی‌ها را برای خریدش دچار تردید کرده است. با این وجود، کارنامه جپاروف نشان می‌دهد او در 34 سالگی هنوز یک ستاره تمام عیار است.

جپاروف در لیگ 2016 ازبکستان، 17 بازی از 30 بازی لوکوموتیو تاشکند در ترکیب اصلی قرار داشت و 6 بازی هم به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد. او در این بازی‌ها 7 گل هم زد و تیمش با اختلاف 11 امتیازی، قهرمانی لیگ را جشن گرفت. فصل پیش از آن هم او در اولسان، 22 بازی کرد و 6 گل زد. مقایسه 31 بازی در سال 2013، 28 بازی در سال 2014 و 22 بازی در سال 2015 لیگ کره، نشان می‌دهد با بالا رفتن سن تعداد بازی‌های جپاروف کم شده اما تاثیرگذاری او، همچنان بالاست.

جپاروف در تیم ملی ازبکستان هم هنوز بازیکن ثابت محسوب می‌شود و مرحله قبل انتخابی جام جهانی، فقط یک بازی را از دست داد. در این مرحله هم او 4 بازی مقابل سوریه، قطر، ایران و چین به میدان رفت و فقط مقابل کره جنوبی روی نیمکت نشست. جپاروف علاوه بر لیگ ازبکستان، در کره جنوبی و عربستان هم نمایش موفقی داشته و به عنوان بازیکنی با سابقه بازی در کشورهای مختلف، شانس بالایی برای موفقیت در ایران خواهد داشت.

۶ ۳  
آی اسپورت
2017-01-10 16:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
تاج+ساکت+اسلامیان: باند کثیف اصفهانی
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۵
مبارکتون باشه
۷
محمد
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۰۷:۳۰
رزومش بد نيست .. ولي پيره ... معلوم نيست جواب بده !!!!
۲
فرحان عربخانه بیرجند
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۳۴
وقتی با جوونا نتیجه میگیری چرا به پیرمردها روی میاری؟ این ها رو با دو جلسه روانكاوی رو روانشناسی میتونی درمان كنی. شما عقده ادیپ داری مثل اون معجزه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر