فهرست
22 روز تا جام جهانی/ تب تند عشق و اعتراض!
22 روز تا جام جهانی/ تب تند عشق و اعتراض!

22 روز تا جام جهانی/ تب تند عشق و اعتراض!

آی اسپورت - تنها 22 روز به آغاز رقابت های جام جهانی باقی مانده و فضای کشور برزیل در واکنش به نزدیک و نزدیک تر شدن این رقابت ها، به شدت دو قطبی به نظر می رسد. از طرفی تب این تورنمنت تا جایی بالا گرفته که در کشور میزبان تقریبا هر نوع کالایی را با رنگ پیراهن سلسائو و اسم و شماره نیمار جونیور به فروش می رسانند! نام این ستاره حتی به حوزه محصولات بهداشتی نیز وارد شده است. یکی از عکس های پرکلیک این ساعت های شبکه اجتماعی، درج شدن نام نیمار جونیور داسیلوا بر روی محصولی است که اینجا نمی توانیم از نام و یا تصویرش استفاده کنیم!

به موازات این جو، همچنان گروهی از برزیلی ها به شدت  به صرافت مخالفت با این جام افتاده اند و قصد ندارند از میزبانی برزیل در جام جهانی حمایت کنند. یکی از سرشناس ترین اعضای این جمعیت، پائولو کوئیلیو، نویسنده سرشناس برزیلی است که کتابهایش در کشورمان نیز طرفداران زیادی دارند. او که در ابتدا از طرفداران برگزاری جام جهانی در کشورش بود، حالا با مرور هزینه ها از آن حمایت پشیمان به نظر می رسد. آقای این نویسنده این روزها موضع گیری شدیدی علیه اسطوره فوتبال کشورش داشته است: «رونالدو احمق است و باید دهانش را ببندد!«.

ایتالیا:

در شرایطی که طرفداران همه تیم های حاضر در جام جهانی مشغول تزریق سفت و سخت روحیه به بازیکنان تیم ملی خود هستند، گروهی متشکل از 5 یا 6 هوادار ایتالیا در جلسه تمرینی دیروز این تیم تمام توان شان را بر روی سر دادن شعارهای نژادپرستانه علیه ماریو بالوتلی کرده اند. ظاهرا برای بعضی از ایتالیایی ها مسئله رنگ پوست اولویت به مراتب بیشتری نسبت به فوتبال دارد. با شناختی که از سوپرماریو داریم، انتظار می رفت این بازیکن با آن فیگورهای مشهورش این هواداران را لت و پار کند اما همکاران ایتالیایی مان می گویند این بازیکن تنها سکوت کرده، به گوشه ای خزیده و آخر تمرین به همبازی هایش گفته است:«این اتفاق فقط در رم و فلورانس رخ می دهد».

هلند:

خواه ناخواه، بخش زیادی از تمرکز این روزهای لوئیس فن خال بر روی آینده کاری اش در باشگاه منچستریونایتد قرار دارد. این مربی 62 ساله که به تازگی بازوبند کاپیتانی تیمش را به رابین فن پرسی تقدیم کرده است، قصد دارد در یونایتد نیز بازوبند را به دلیل انچه «فلسفه مشترک فوتبالی و غیر فوتبالی با آر وی پی» می داند به او تقدیم کند. علاوه بر این، گفته می شود این مربی یانمات را از اردوی تیم ملی هلند مستقیما به اولدترافورد خواهد بود. در این بین روزنامه نگاران هلندی نیز دست به کار شده اند و برای سهولت کار همکاران بریتانیایی شان، 10 قانون برای مصاحبه کردن با لوئیس فن خال را منتشر کرده اند. همه به خوبی می دانند که این مربی اساسا آدم خوش مصاحبه ای نیست و بارها گفتگوهایش را ناتمام گذاشته است.

اروگوئه:

در ساعات پایانی چهارشنبه شب، خبری تکان دهنده از اردوی تیم ملی اروگوئه مخابره شد. خبر مربوط به بهترین بازیکن این این روزهای تیم چهارم جام جهانی قبلی بود. ظاهرا نتیجه آزمایش ام آر ای لوییس سوارز نسبت چندانی با امیدوارکننده بودن نداشت و این بازیکن با پیشنهاد یک عمل جراحی فوری روی زانویش قرار گرفت. در ابتدا گفته می شد این جراحی شانس حضور در رقابت های جام جهانی را از این بازیکن خواهد گرفت اما مسئولان تیم ملی اروگوئه دقایقی پیش اعلام کرد جراحی مهاجم لیورپول چندان جدی نیست و او در برزیل، یکی از 23 بازیکن این تیم خواهد بود. 

     
آی اسپورت
2014-05-22 15:03:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر