فهرست
دانیل برتونی : تیم ملی آرژانتین تیم متعادلی نیست / هر سه مهاجم اصلی آرژانتین در فرم خوبی نیستند
دانیل برتونی : تیم ملی آرژانتین تیم متعادلی نیست / هر سه مهاجم اصلی آرژانتین در فرم خوبی نیستند

دانیل برتونی : تیم ملی آرژانتین تیم متعادلی نیست / هر سه مهاجم اصلی آرژانتین در فرم خوبی نیستند

آی اسپورت - مهاجم سابق تیم ملی آرژانتین که با این تیم قهرمان جام جهانی 1978 نیز شده است امروز در مصاحبه ای با روزنامه Ole چاپ بوینس آیرس در مورد تیم ملی آرژانتین چنین گفت :

تیم ملی آرژانتین با وجود بهره مندی از بهترین بازیکنان جهان تیم متعادلی نیست. و الخاندرو سابه یا نیز به به خوبی این موضوع را می داند.

هر سه مهاجم اصلی تیم تا همین اواخر از مصدومیت رنج می بردند و نتوانستند در ماه گذشته بازی های خوبی برای تیم هایشان انجام دهند و من نگران وضعیت آنها در تیم ملی هستم.


وضعیت مدافعین

خط دفاعی تیم وضعیت بدی ندارد. در مورد ماسچرانو اعتقاد دارم از زمانی که گواردیولا از بارسا رفته است او روی هم رفته 5 بازی خوب هم برای این تیم انجام نداده است . او در بارسا نقش یک لیبرو را بازی کند و خیلی کم به کناره ها متمایل می شود.

سیستم تیم

من اگر جای سابه یا بودم سیستم تیم در جام جهانی را 4-4-2 انتخاب می کردم . به خصوص در بازی های دشوار مراحل بالاتر. در جام جهانی قبلی سیستم 4-3-3 باعث شد تا در تیم اشتباهات جبران ناپذیری رخ دهد. باخت 4-0 مقابل آلمان نتیجه سیستم اشتباه مارادونا بود.

 عدم تعادل 

تیم ملی آرژانتین در فاز تهاجمی با هیگواین ، آگرو و مسی تقریبا نقصی ندارد و تنها مشکل موجود عدم آمادگی 100 درصد مهاجمان است. در میانه میدان کمی عدم تعادل بین کیفیت بازیکنان دیده می شود و در فاز دفاعی این عدم تعادل بیشتر از باقی مناطق به چشم می آید.

برای آرژانتین بسیار حیاتی است که مسی بتواند به فرم ایده ال خود برسد . این موضوع در مورد آگرو نیز صدق می کند.

در بارسا مسی تقریبا کنار یک تیم ملی قهرمان جهان بازی می کند و آگرو نیز در سیتی حمایت داوید سیلوا و یایا توره را پشت خود دارد. اما در تیم ملی آرژانتین ، ما هافبک هایی در حد و اندازه هافبک های سیتی و بارسا نمی بینیم.


حریفان تیم ملی آرژانتین در مرحله مقدماتی

شانس خوب ما اینجاست که هیچ کدام از تیمهای ایران ، بوسنی و حتی نیجریه توان 90 دقیقه حمله و نیز پرس کردن تیم آرژانتین را ندارند. با این وجود من معتقدم که باید به هر بازی به عنوان یک فینال نگاه کنیم. باید این مساله در ذهن همه بازیکنان جای بگیرد که هر بازی را جدی بگیرند و بدانند که موفقیت  ،حتی در بازی های به ظاهر ساده به راحتی بدست نمی آید.

وی در مورد عدم دعوت کارلوس تبس چنین گفت :

از عدم دعوت تبس متاسف شدم با این وجود به تصمیم سابه یا باید احترام گذاشت. اگر تبس در تیم ملی بود نحوه بازی او به مردم آرژانتین شور و هیجان خاصی می داد .


شایان ذکر است که دانیل برتونی در بین سالهای 1978 تا 1982 عضو تیم ملی آرژانتین بود و در 31 بازی 12 گل نیز برای این تیم به ثمر رساند. در رده باشگاهی نیز او عوض تیم ایندیپندینته بود و همراه این تیم سه جام لیبرتادورس یک قهرمانی آرژانتین و یک قهرمانی باشگاه های جهان را بدست آورد.


منبع : Ole

رضا سیف


  ۱  
آی اسپورت
2014-05-22 22:26:03
نظر دهید

۱ نظر
مجتبی
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۸
با نظراتش موافقم بخصوص اگرتیم آرژانتین تو دفاع برای توپ های بلند روی ماسکرانو حساب کنه قطعاً به مشکل میخوره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر