فهرست
اتهام عجیب: فدرر با تقلب قهرمان شد
اتهام عجیب: فدرر با تقلب قهرمان شد

اتهام عجیب: فدرر با تقلب قهرمان شد

آی‌اسپورت-  پت کش، قهرمان رقابت‌های ویمبلدون در سال ۱۹۸۷، از راجر فدرر برای ایجاد وقفه در جریان بازی فینال اوپن استرالیا انتقاد کرد. در حالی‌که راجر فدرر روز یک‌شنبه موفق شد در فینال آزاد استرالیا با غلبه بر رفیق و رقیب قدیمی‌اش رافائل نادال، ۱۸ـمین عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های گرند اسلم را به دست بیاورد، تقاضای استراحت پزشکی او در ابتدای ست نهایی بازی، انتقادهایی را در پی داشت.

پت کش، تنیسور بازنشسته استرالیایی که در سال‌های گذشته در مقام کارشناس تنیس در رسانه‌ها ظاهر می‌شود، درخواست استراحت پزشکی راجر فدرر در ابتدای ست پنجم را نوعی “تقلب قانونی” خواند و از او به خاطر انجام آن انتقاد کرد. این شماره ۴ سابق جهان هم‌چنین مدعی شد که فدرر با هدف بر هم زدن ریتم حریفش وقت پزشکی گرفته و در واقع مصدومیتی در کار نبوده است. او  گفت: “این کار فریب دادن است و به بازیکنان اجازه داده می‌شود که آن را انجام دهند؛ این یک نوع تقلب قانونی است، اما انجام دادن آن صحیح نیست.”

کش در حالی این ادعا را مطرح کرد که فدرر در بازی با واورینکا در مرحله نیمه‌پایانی هم در ابتدای ست پنجم و پس از واگذاری ست‌های سوم و چهارم اقدام مشابهی را انجام داد و برای دریافت مداوای پزشکی بر روی پایش از استادیوم خارج شد. این تنیس‌باز پرآوازه سوییسی پس از بازی با واورینکا گفته بود که در قسمت‌های بالایی پای‌اش مصدومیت مختصری دارد که برای مداوای آن مجبور است به خارج از زمین برود. او پس از شکست نادال در فینال هم توضیحات بیشتری داد: “پای‌ام از بازی با نوا روبین اذیتم می‌کرد، اما از این‌که می‌توانستم با درد راه بروم خوشحال بودم. در بازی مقابل استن، این مشکل را از ابتدای بازی در دو طرف کشاله‌ی رانم احساس کردم. از اواسط ست دوم، عضله‌ی چهارسرم هم شروع به اذیت کرد و از میانه ست سوم مشکل کشاله‌ی رانم جدی‌تر شد.”

پرافتخارترین تنیس‌باز مرد تاریخ در دفاع از خود اضافه کرد: “به خودم گفتم قوانینی وجود دارند که می‌توانی از آن‌ها استفاده کنی. از سوی دیگر، من فکر می‌کنم ما نباید از این قوانین سواستفاده کنیم؛ به گمانم در ۲۰ سال گذشته در این مسیر پیش‌رو بوده‌ام. بنابراین این‌گونه صحبت‌های انتقاد‌ی، اغراق‌آمیز است. نمی‌دانم که او (کش) راجع به چه چیزی صحبت می‌کند.”

۳    
آی اسپورت
2017-02-01 04:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر