فهرست
کاسیاس : اسپانیا راه پیروز شدن را از شکست هایش یاد گرفت ؛ این جام جهانی آخرین جام خیلی از بازیکنان اسپانیاست
کاسیاس : اسپانیا راه پیروز شدن را از شکست هایش یاد گرفت ؛ این جام جهانی آخرین جام خیلی از بازیکنان اسپانیاست

کاسیاس : اسپانیا راه پیروز شدن را از شکست هایش یاد گرفت ؛ این جام جهانی آخرین جام خیلی از بازیکنان اسپانیاست

آی اسپورت - ایکر کاسیاس کاپیتان تیم رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا امروز ساعتی را مهمان مجله GQ بود و دریک مصاحبه دوستانه به سوالات انها پاسخ گفت :


 اسپانیا باید در جام جهانی با هلند ، شیلی و استرالیا روبرو شود . چه نظری در مورد این تیم ها دارید ؟

گروه دشواری است . دو بازی اول را هم باید باحریفان مستقیم خودمان برای صعود برگزار کنیم. دو حریف سرسخت. حریف اولمان هلند است که یکی از شانس های صعود و حتی رسیدن به فینال است. معتقدم که یک شروع قدرتمندانه می تواند در ادامه راه به ما کمک زیادی کند. اگر بتوانیم دو بازی اولمان را ببریم تاثیر مثبتی در روحیه ما برای ادامه مسابقات خواهد گذاشت. 

این ستاره ای که الان روی پیراهن شما نقش بسته فشار مضاعفی به شما وارد نکرده است ؟

من اعتقاد دارم که بدون هیچ فشاری به جام جهانی پای خواهیم گذاشت. در این 6 سال اگر نبود میل و اشتیاق ما به پیروزی ، امکان نداشت این همه موفقیت بدست بیاوریم.

ما راه رسیدن به پیروزی را از شکست خوردن یاد گرفتیم. با این ایده به برزیل می رویم تا در یک رقابت سالم و جدی شرکت کنیم و این را می دانیم که 31 تیم دیگر نیز در این جام برای غرورشان و برای کسب موفقیت می جنگند.

مسابقات آسانی در پیش نداریم.مردم اسپانیا در این 6 سال از موفقیت های ما لذت برده اند و در تمام این مدت با ما زندگی کرده و کنار ما بوده اند. حالا اکثر آنها از ما انتظارات بیشتری دارند.

\"foton\"

در این فصل بیشتر نیمکت نشین بوده اید آیا در فرم ایده ال خود برای جام جهانی خواهید رسید؟

خوب اینجا دو نظریه وجود دارد. برخی می گویند که از آنجا که من استراحت بیشتری نسبت به دروازه بانان دیگر این جام داشته ام از لحاظ معضل خستگی در وضعیت خوبی قرار دارم.

عده دیگر می گویند که چون به من در این فصل بازی های کمتری رسیده است از لحاظ مهارتی روی فرم نیستم. به این مسائل توجهی ندارم و نگران نیستم . وضعیت من ایده ال است.

توپی که در فینال در مقابل روبن مهار کردی اگر بهترین مهار دوران ورزشی شما نبوده ، بی شک یکی از تاثیرگذارترین آنها بوده است . اینطور نیست ؟

من ضربات سر از فاصله سه متری را هم مهار کرده ام . آن مهار در فینال هم خوب بود . وقتی در مصاف تک به تک با مهاجم قرار می گیرید سرعت عمل شما تعیین کننده خواهد بود.

سرعت در تصمیم گیری بخصوص در یک بازی فینال بسیار مهم است. اگر آن گل را دریافت کرده بودیم عملا تیممان از هم پاشیده می شد .

باید بگویم در آن صحنه  خوش شانس هم بودم . در آخرین لحظه تصمیم گرفتم واکنش متفاوتی مقابل روبن انجام دهم و با پا آن توپ را دفع کردم .

دفع توپ خوبی بود نمی دانم خیلی عالی بود یا نه اما به هر حال از دریافت یک گل جلوگیری کردم.

اسپانیا متشکل است از بازیکنانی جوان و نیز بازیکنانی که در سالهای پایانی فوتبال خود قرار دارند. این جام محل درخشش جوانان اسپانیا خواهد بود ؟

این جوانان با اشتیاق زیادی به تیم ملی آمده اند و مربی تیم می تواند روی آنها حساب زیادی باز کند.تصمیم دل بوسکه در استفاده همزمان از باتجربه ها و جوانان در قالب یک تیم کار مثبتی است.

اینگونه ، جوانان می توانند با استیل بازی تیم ملی آشنا شوند و به آن خو بگیرند. به هر حال متاسفانه مساله افزایش سن بازیکنان برای هر کسی در هر تیمی اتفاق می افتد و مسلما پس از جام جهانی عده ای از ما از تیم ملی خداحافظی خواهیم کرد و برای نسل بعدی در جام های جهانی بعدی آرزوی موفقیت خواهیم کرد.

     
آی اسپورت
2014-05-23 01:07:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر