فهرست
از دمبله تا طارمی؛ هنر قرارداد بستن
از دمبله تا طارمی؛ هنر قرارداد بستن

از دمبله تا طارمی؛ هنر قرارداد بستن

آی اسپورت - «پادشاه»؛ این لقبی است که هواداران پورتو بعد از درخشش خیره‌کننده و دنباله‌دار مهدی طارمی به مهاجم ایرانی داده‌اند. در جریان مسابقات این هفته لیگ پرتغال، پورتو با نتیجه دو بر دو برابر بوایستا متوقف شد و یکی از دو گل آبی‌پوشان را مهدی طارمی زد. این نهمین گل طارمی در مسابقات فصل جاری بود که باعث می‌شود او بعد از پدرو گونسالس ۱۴ گله از اسپورتینگ لیسبون، روی پله دوم برترین گلزنان فصل قرار بگیرد.

طارمی همین‌طور چپ و راست گل می‌زند، ارزش او بالاتر می‌رود و البته یک یورو هم گیر پرسپولیس، به‌ عنوان کاشف اصلی این بازیکن نمی‌آید. حالا بیایید به اسپانیا سر بزنیم؛ جایی که بارسلونا بامداد یکشنبه با نتیجه پنج بر یک آلاوس را در هم کوبید. در جریان این مسابقه، عثمان دمبله فرانسوی فقط ۹ دقیقه فرصت حضور در زمین را پیدا کرد اما همین زمان کوتاه هم کافی بود تا یکی از آخرین بندهای قرارداد دورتموند و بارسلونا برای انتقال این بازیکن فعال شود. دورتموند سال ۲۰۱۷ بابت فروش دمبله ۱۰۵ میلیون یورو از بارسا گرفت و قرار شد در ازای هر ۲۵ بازی عثمان برای آبی‌واناری‌ها پنج میلیون یوروی دیگر به حساب باشگاه آلمانی واریز شود. دمبله در برابر آلاوس صدمین بازی‌اش را انجام داد و بارسا که قبلا ۱۵ میلیون یورو بابت حد نصاب ۷۵ بازی پرداخت کرده بود، پنج میلیون یوروی دیگر هم به دورتموند پرداخت کرد!

چهار سال است این انتقال انجام شده و تازه از نظر فنی «موفق» هم نبوده، اما هنوز دورتموند از رهگذر آن پول درمی‌آورد. مهدی طارمی اما هزار گل هم بزند، یک پاپاسی به پرسپولیس نمی‌دهند. یادتان باشد در همین فوتبال ایران ۲۰ سال پیش امیر عابدینی طوری بر سر انتقال مهدی مهدوی‌کیا به بوخوم قرارداد بست که بعد از انتقال کیا به هامبورگ هم پول هنگفت دیگری نصیب پرسپولیسی‌ها شد. این اسمش هنر مدیریت است.»

 

دنیای اقتصاد 

۱۵    
آی اسپورت
2021-02-15 09:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر