فهرست
آشنایی با پتروویچ، سرمربی منتخب تراکتورسازی/ از اون بالا «کبوتر» میایه!
آشنایی با پتروویچ، سرمربی منتخب تراکتورسازی/ از اون بالا «کبوتر» میایه!

آشنایی با پتروویچ، سرمربی منتخب تراکتورسازی/ از اون بالا «کبوتر» میایه!

آی اسپورت- ولادیمیر پتروویچ، متولد ۱۹۵۵ میلادی و هافبک کوتاه‌قامت متولد بلگراد، ۱۰ سال ابتدایی دوران فوتبالش را در باشگاه ستاره سرخ سپری کرد. ولادمیر بلافاصله پس از جام جهانی ۱۹۸۲ در آستانه امضای قرارداد با آرسنال قرار گرفت اما قوانین عجیب و غریب فوتبال یوگسلاوی و ممنوعیت انتقال بازیکنان زیر ۲۸ سال به باشگاه‌های کشورهای دیگر، امضای قرارداد این بازیکن با توپچی‌ها را به تعویق انداخت.

بازیکنی که ۳۴ بازی ملی درکارنامه دارد، تنها برای چند ماه عضو باشگاه آرسنال بود. کاپیتان تیم ملی یوگسلاوی و باشگاه ستاره سرخ، از‌‌ همان روزهای ابتدایی به عنوان یکی از اولین خریدهای خارجی بزرگ آرسنال چهره بسیار محبوبی نزد هواداران این تیم شد و کمی بعد با آن ضربه ایستگاهی به‌یادماندنی و آن شادی دیوانه‌وار در ظهر شنبه سرد ژانویه سال ۱۹۸۳ توانست برای همیشه در ذهن آرسنالی‌ها ماندگار شود. از نگاه تعدادی از آرسنالی‌ها، گل او بهترین گل تاریخ این باشگاه بوده است. «کبوتر» پس از آرسنال در باشگاه‌های برست، استانداردلیژ و نانسی فوتبال بازی کرد. او به واسطه چهره و البته بیشتر مدل چهره، شباهت ویژه‌ای به لوکا مودریچ داشت.

دو سال پس از پایان دوران فوتبال، پترویچ به عنوان دستیار در تیم سابق‌اش ستاره سرخ مشغول به کار شد. ۵ سال بعد، او نفر اول نیمکت این تیم به شمار می‌رفت و علیرغم فتح جام حذفی در این باشگاه ماندگار نشد. پس از هدایت چند تیم کوچک، نایب قهرمانی تیم زیر ۲۱ ساله‌های صربستان و مونته نگرو این مربی را در سطح جهان مطرح کرد. او یک سال بعد با دالیان چین دوگانه گرفت و به مدت یک سال سرمربی تیم فوتبال چین شد اما نتوانست این تیم را به جام جهانی ۲۰۱۰ نزدیک کند. این سرآغاز دوران تنزل او در عرصه مربیگری بود. او در یک دوره زمانی ۳ ساله از سرمربیگری ستاره سرخ، تیم ملی صربستان و عراق اخراج شد. پترویچ در عراق آمار فاجعه بار ۶ شکست در ۷ مسابقه را به جا گذاشت. او اواخر سال ۲۰۱۳ سرمربی یمن شد و پس از انجام تنها ۳ مسابقه از این تیم نیز کنار رفت.

  ۸  
آی اسپورت
2014-05-23 06:47:13
نظر دهید

۸ نظر
بیچاره فوتبال ایران
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۵۶
یعنی به این میگن یه انتخاب واقعا کارشناسی شده :|:|:|
-
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۴۰
کبوتر بین گرگها زیاد دوام نمیاورد سردسته ی گرگها باید یک گرگ باران دیده باشد مثل تونی کبیر
حسن
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۴
چشممون روشن این بود مربی 6که نظمی می گفت کارنامه درخشان دارد؟عجب کارنامه درخشانب
حسن رزاقپور
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۵
چشممون روشن .این بود مربی که نظمی کارنامه اش رادرخشان عنوان کرده است ؟کارنامه اوکه سر اسر ناکامی و اخراج است!!!
حسن
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۵
چشممون روشن پترویچ سرمربی جدید!!.این بود سرمربی که نظمی کارنامه اش رادرخشان توصیف کرده است ؟کارنامه اوکه سر اسر ناکامی و اخراج است!!!
-
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۸
آشنایی با پتروویچ؟؟؟؟ هههههههه گوگل هم اینو نمیشناسه اونوقت نظمی میخاد اینو بجای تونی به تیم قالب کنه نظمی حیا کن تیراختور رو رها کن
مدیر با لیاقت ....... حاج علی فتح الله
جابر اصمع
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۱
اگر نام تونی از استادیوم کنار برود و بجای او ایشان تشویق شود موفق میشود
جابر اصمع
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۸
تونی اینهمه مارو سره کار گزاشت باز هم او را تشویق میکنید او اگه صداقت داشت میگفت هوادار اینهمه منو دوست دارن مشکلم با باشگاه فدای سره هواداران کناره تیم میماند نه اینکه از طریق فیس بوک موش و گربه بازی دربیاره زنده باد پترویچ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر