فهرست
گرت بیل؛ ۲۴مصدومیت در ۴سال!
گرت بیل؛ ۲۴مصدومیت در ۴سال!

گرت بیل؛ ۲۴مصدومیت در ۴سال!

آی اسپورت- گرت بیل ستاره ولزی رئال‌مادرید روز جمعه در جلسه‌ای تمرینی دچار مصدومیت شد و گویا بدترین کابوس زندگی او از زمان انتقالش به رئال تمامی ندارد. با این مصدومیت جدید، بیل در 5 فصل حضورش در رئال، یعنی از ژوئن سال 2013 به بعد، 24 بار مصدوم شده و آنالیز این مصدومیت‌ها نشان می‌دهد که اکثریت آنها عضلانی بوده که بدون برخورد خاصی با بازیکنی ایجاد شده‌اند. در مورد مصدومیت‌های غیرعضلانی بیل، بدترین مورد، مصدومیتش از ناحیه قوزک پا بود که فصل گذشته کار او را به تیغ جراحی کشاند و باعث شد 17بازی تیمش را از دست بدهد.

فصل 2017-2016 بدترین فصل کارنامه ورزشی بیل بود‌؛ علاوه بر از دست دادن 17 بازی به خاطر مصدومیتی که در روز22 نوامبر2016 در بازی با اسپورتینگ لیسبون گریبانگیرش شد، بیل 10 بازی را هم به خاطر مشکلات عضلانی از دست داد.

در فصل 2016-2015، او در19 بازی به خاطر مشکلات عضلانی غایب بود. در فصل 2014-2013، شانس حضور در 15 بازی را از دست داد و در فصول 2015-2014 و فصل جاری در 9بازی تیمش را همراهی نکرد که مجموعاً در79 بازی رسمی رئال غایب بوده.

از آسیب پذیرترین بخش‌های بدن بیل می‌توان به عضله سولئوس، عضله ران و عضلات دوقلو اشاره کرد. البته او مصدومیت‌های عجیب و کمیابی هم داشته که از جمله آنها می‌توان به انسداد مجاری تنفسی (غیبت در یک بازی)، دو سرماخوردگی (غیبت در دو بازی)، مصدومیت از ناحیه استخوان هرمی سمت راست (غیبت در5 بازی)، مصدومیت انگشت شست (یک بازی) و حالا پارگی عضله ران، اشاره کرد.

فصل گذشته بیل در فینال کاردیف به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و آخرین بازی تیمش در لالیگا را از دست داد. امسال هم بعید به نظر می‌رسد که او در فصل جاری به رویداد مهم تیمش، جام باشگاه‌های جهان برسد‌؛ تورنمنتی که فصل گذشته هم به خاطر مصدومیت در آن حضور نیافت.

بیل مهره گران رئالی‌ها

با در نظر داشتن رقم دستمزد بیل و هزینه‌های جانبی به خدمت گرفتن بیل، مدیران  رئال تا به اینجا 168/6 میلیون یورو برای او هزینه کرده‌اند و این در حالی است که بیل در طول این 4 سال تنها 159 بازی برای رئال برگزار کرده. بیل بعد از مصدومیت در اواخر ماه سپتامبر به تمرینات گروهی تیمش بازگشته بود و همه منتظر بازگشتش به ترکیب تیم بودند ولی او به یکباره مصدوم شد.

اما مصدومیت‌های پی‌درپی بیل به او فقط اجازه حضور در 55 درصد بازی‌های ممکن در طول دوره حضورش در رئال را داده و او عملکرد پرفراز و نشیبی را با پیراهن تیم مادریدی داشته. تا جایی که می‌توان گفت که خرید بیل برای تیم مادریدی خیلی گران تمام شده. رئالی‌ها در سال 2013 با پرداخت 100/7 میلیون یورو بیل را خریدند و او با امضای قراردادی شش فصلی، گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه شد که به معنای سرمایه‌گذاری سالانه 16/7 میلیون یورویی روی این بازیکن بود. او در سه فصل اول حضورش در رئال دستمزد خالص 18 میلیون یورویی دریافت می‌کرد و از پارسال و با تمدید قراردادش تا سال 2022 دستمزد خالص او سالانه 22 میلیون یورو شد. یعنی در فصول 2014-2013 و 2016-2015، سران باشگاه برای داشتن بیل 7/34میلیون یورو هزینه کردند و از فصل 2017-2016 به بعد، فصلی 38/7 میلیون یورو. با گذشت پنج ماه از شروع فصل جاری، هزینه رئالی‌ها برای بیل 25/86 میلیون یورو بوده که مجموع این ارقام ازهزینه 168/6 میلیون یورویی رئال برای بیل خبر می‌دهد‌؛ او در این مدت 159 بازی برای تیمش انجام داده که یعنی حضور او درهربازی 1/060/377 یورو هزینه داشته و رئالی‌ها برای هرد قیقه حضور بیل در ترکیب تیمشان 13/593 یورو هزینه کردند.

افسردگی شدید بیل

مصدومیت جدید بیل زمانی به سراغش آمد که او در آستانه بازگشت به روزهای اوج بود و قصد داشت خودش را به شهرآورد روز 25 آبان شهر مادرید برساند. همین باعث شد تا او کاملاً درهم شکسته و ناامید شود. این مصدومیت حضور او در یکی از اهداف میان مدت باشگاه، یعنی جام باشگاه‌های جهان را با خطر مواجه کرده است. چراکه بیل یک ماهی برای رهایی از بند این مصدومیت به زمان نیاز دارد.

در این میان دکتر پدرو لوئیس ریپول، در گفت‌وگو با مارکا به این نکته اشاره کرده که مصدومیت جدید بیل که او را بین 3تا4 هفته از مسابقات ورزشی دور نگه خواهد داشت، ممکن است کارنامه ورزشی او را به خطر بیندازد. او به بیل توصیه کرده که برای بازگشتش به میادین زمانی مشخص نکند و تمرکزش را روی بازیابی کاملش قرار دهد. چراکه این مصدومیت‌ها، قطعاً از نظر روانی روی عملکرد او تأثیر منفی گذاشته است.

غیبت در 40بازی از 60 دیدار رئال

بیل ولزی شانس حضور در40 بازی از 60 مصاف آخر تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داده و همین حسابی او را ناامید و کلافه کرده است. او از 22 نوامبر سال قبل تنها توانسته 20 بازی با پیراهن تیمش برگزار کند. مصدومیت از ناحیه قوزک، باعث غیبت او در17 بازی شد ولی بعد از بازگشت از آن مصدومیت او چند بار دیگر با مشکلات فیزیکی روبه‌رو گردید. بیل این فصل را خوب شروع کرد ولی مصدومیت مقابل دورتموند در روز 26 سپتامبر دوباره او را زمین زد و بعید است که او تا پایان سال 2017 میلادی بتواند پا به توپ شود و احتمالاً 7 بازی آتی تیمش را از دست خواهد داد.

 غزال زیاری،خبرورزشی

     
آی اسپورت
2017-11-12 16:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر