فهرست
گزارش ویژه: پيست در چنگ لوئيس
گزارش ویژه: پيست در چنگ لوئيس

گزارش ویژه: پيست در چنگ لوئيس

آی‌اسپورت- لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مرسدس بنز در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌های گرندپری این فصل فرمول یک عنوان قهرمانی را به خودش اختصاص داد. او که پیش‌تر در زندگی حرفه‌ای‌‌اش سه بار قهرمان رقابت‌های فرمول یک دنیا شده بود در گرندپری مکزیک که هجدهمین مرحله از گرندپری‌های این فصل بود تنها به 9 امتیاز احتیاج داشت تا قهرمانی‌‌اش را مسجل کند‌‌؛ بااین حال همان‌طور که خودش از قبل گفته بود برای قهرمانی در گرندپری مکزیک پا پیش گذاشت ولی یک اتفاق و تصادف با سباستین فتل، رقیب و راننده تیم فراری، نقشه‌‌اش برای رسیدن به عنوان اولی را به هم زد‌‌؛ هر چند که دست آخر همیلتون با ایستادن در رده نهم گرندپری مکزیک به حداقل امتیازی که برای قهرمانی در فصل احتیاج داشت رسید و برای چهارمین بار در طول دوران حرفه‌ای‌‌اش قهرمان دنیا شد. با قهرمانی تازه حالا او در کنار اسطوره زندگی‌‌اش یعنی آلن پروست و البته سباستین فتل قرار می‌گیرد که هر کدام 4 قهرمانی دنیا در کارنامه داشته‌اند. البته این عنوان تازه فعلاً به صورت مشترک این سه نفر را در رده سوم پرافتخارترین‌ها قرار می‌دهد چون بالاتر از این افراد خوان مانوئل فانجیو با 5 قهرمانی در دنیا و میشائیل شوماخر با 7 قهرمانی در دنیا قرار گرفته‌اند.

همیلتون بعد از رسیدن به عنوان قهرمانی‌‌اش گفت‌وگویی کوتاهی با رسانه‌ها داشته که روزنامه اکیپ در شماره روز گذشته‌‌اش بخشی از آن را منتشر کرده.

قهرمانی چهارم چه حسی دارد؟

 راستش را بخواهید اصلاً دلم نمی‌خواست به این شیوه قهرمان شوم چون در مکزیک نهم شدم که به نظرم وحشتناک است. در همان دور سوم بود که به خودم گفتم اصلاً بی‌خیال اول شدن در این گرندپری نشوم ولی تا به خود آمدم، دیدم 40 ثانیه از فتل عقب افتاده‌ام. در آن لحظه به فکر وقت‌هایی افتادم که به مدرسه می‌رفتم و بعد از کتکی که همکلاسی‌هایم می‌خوردم دماغ و دهنم خون می‌آمد. همان زمان هم به این راحتی‌ها ول کن چیزی نبودم. راستش را بخواهید پدرم برای من و چیزی که امروز هستم زحمت زیادی کشیده است. او منبع الهامی برای من است تا بتوانم شرایط بد را فراموش کنم و بهترین عملکردم را در مسابقه داشته باشم. به نظر خودم قهرمان شدن مقابل کسی که 4 عنوان قهرمانی دنیا دارد (فتل) ارزش زیادی دارد. فتل رقیب فوق‌‌‌العاده‌ای است‌‌؛ کسی که با وجود تمام اتفاقاتی که در این فصل بین ما افتاد، هنوز هم به نظرم یک قهرمان است.

متوجه انجام کار مهمی که در ورزش اتومبیلرانی کردی، هستی؟

 افتخار می‌کنم پرچم بریتانیا را داریم و نماینده این مردم هستم. می‌خواهم تا جای ممکن به خوشحال کردن آنها ادامه بدهم. امیدوارم هموطنانی که کار من را دنبال می‌کردند از نتیجه راضی باشند. به هر حال باید آهسته آهسته پیش بروم ولی بابت این قهرمانی چهارم خیلی خوشحالم. فکر می‌کنم به زمان نیاز دارم تا به درک درستی از کاری که کرده‌ام برسم. اخیراً به یاد دوران کودکی‌ام در استیوینیج افتادم، جایی که بزرگ شدم. آنجا هر وقت به تلویزیون نگاه می‌کردم آرزو داشتم در فرمول یک رانندگی کنم. حالا 25 سال از آن زمان می‌گذرد‌‌؛ من اینجا هستم و 4 قهرمانی دنیا را هم در کارنامه دارم. از همه اعضای تیمم تشکر می‌کنم. از هوادارانم هم تشکر می‌کنم. آنها منبع الهام من هستند و می‌خواهم به آنها بگویم که هیچ وقت تسلیم نشوید! فکر می‌کنم به نوبه خودم نشان دادم که هرگز تسلیم نمی‌شوم!

 آینده‌ات را چطور ارزیابی می‌کنی؟

 بعضی وقت‌ها مردم فکر می‌کنند زندگی بسیار راحتی و بدون دغدغه‌ای دارم. من در تمام طول فصل زحمت زیادی می‌کشم‌‌؛ همیشه در حال سفرم. همیشه باید به دوران پسا خداحافظی‌ام فکر کنم و برایم خودم چیزی بسازم‌‌؛ موردی که می‌تواند به اندازه تمام این سال‌ها که راننده حرفه‌ای بودم، جذاب باشد. دوست داشتم به قله برسم ولی من یکی مثل نیکو رزبرگ نیستم که بعداز رسیدن به یک قهرمانی خداحافظی کرد. هنوز توانایی انجام کارهای زیادی دارم و امیدوارم در فرمول یک از این هم بهتر شوم. از همین حالا قهرمانی پنجم را می‌خواهم.

سجاد فیروزی، خبرورزشی

۴    
آی اسپورت
2017-10-31 20:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر