فهرست
دفاعیه ترکاشوند؛ طارمی دروغ می‌گوید
دفاعیه ترکاشوند؛ طارمی دروغ می‌گوید

دفاعیه ترکاشوند؛ طارمی دروغ می‌گوید

آی اسپورت – مصاحبه جنجالی مهدی طارمی با برنامه 90 سوژه یک این روزهای فوتبال ایران شده است. او در مصاحبه‌اش گفت که با مشارکت مدیران باشگاه پرسپولیس در قراردادش دست برده تا مشکلی برایش ایجاد نشود. محمد علی ترکاشوند معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت علی اکبر طاهری امروز صبح با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران صحبت کرد و توضیحاتی در این باره داد:

گفت با خواهر و دامادشان به ترکیه می‌رود 

قبل از رفتن طارمی به ترکیه یعنی دو روز قبل از داربی (احتمالا منظور ترکاشوند قبل از شروع لیگ بوده است)، با او و ابراهیمی جلسه‌ای برگزار کردیم. به تفاهمات کلی برای تمدید قراردادش رسیدیم. من خودم در آن جلسه بودم. من، وکیلم باشگاه، آقای ابراهیمی و طارمی نشسته بودیم و بر سر تمام نکات توافق کردیم و فقط بخشی از آپشن‌ها باقی ماند و به تفاهم رسیدیم و طارمی به ما گفت می‌خواهم به اتفاق دامادمان و خواهرم به ترکیه بروم و برگردم و قراردادم را امضا کنم. حال این که ایشان می‌گویند دروغ و این مسائل، اصلا چنین چیزی نیست. من اعتقاد دارم همه می‌میرند و هر کس جوابگوی اعمال خودش است. از ابراهیمی می‌توانید درباره این مورد بپرسید. وقتی طارمی به ترکیه رفت ما متوجه شدیم که در حال امضای قرارداد است که با وکیلش تماس گرفتیم و پرسیدیم او که قرار بود با خانواده‌اش به ترکیه برود که ابراهیمی به ما گفت من هم از این موضوع خبر ندارم.

خودش تصمیم گرفت برگردد

پس از رفتن طارمی در ترکیه کودتا شد و یک شب آقای طاهری گفت آماده باش به ترکیه بروی و طارمی را برگردانی. پرسیدم چه شده است، گفتند از ترکیه تماس گرفتند که طارمی می‌خواهد برگردد و آقای طاهری هم در پاسخ گفته بود، خود طارمی باید تماس بگیرد. حتی آقای طاهری به وکیل طارمی هم گفته بود که خودش به من زنگ بزند و تا زمانی که من از اتفاقات اطلاع نداشته باشم، هیچ تصمیمی نمی‌گیرم. در ادامه خود طارمی به طاهری می‌گوید که نمی‌خواهد در آنجا بماند. طاهری هم در آن مکالمه می‌گوید اگر به من بگویید چه اتفاقی افتاده است کمکت می‌کنم و باشگاه پرسپولیس پشتت می‌ایستد. طارمی هم می‌گوید قرارداد من با ریزه‌اسپور منوط به این بوده که من از این باشگاه پولی دریافت کنم و ITC هم صادر شود. در ادامه ما تفاهم‌نامه‌ای که داشتیم را برای طارمی فرستادیم تا امضا کند و قبل از این که به ایران بیاید، این قرارداد را امضا کرد. با توجه به این که طارمی هم پای حرف‌های قبلی‌اش نایستاده بود ما هم سخت‌گیرانه ایستادیم و چند بند را به قرارداد جدید اضافه کردیم. حتی قرار بر این شد که من به ترکیه بروم اما به خاطر کودتا نرفتم و قرار شد خود طارمی به ایران بازگردد. وقتی هم که به تهران آمد بلافاصله به همراه وکیلش آقای ابراهیمی به باشگاه آمد و صحبت‌هایی انجام شد. درباره آمدن طارمی باید بگویم او ۱۰۰ درصد با تصمیم خودش بازگشت و این گونه نبود که باشگاه او را فریب بدهد.

او را زورکی جلوی دوربین نبردیم

دستکاری تاریخ قرارداد طارمی را قبول ندارم چرا که خود آقای ابراهیمی شاهد هستند. حتی یک روز ما با آقای برانکو نشسته بودیم که برانکو به من گفت یک بنده خدایی در خارج از کشور با یک نفر دیگر تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده بود که توافق آن‌ها روی یک برگه دستمال کاغذی نوشته شده بود. طرف مقابل سر همین برگه دستمال کاغذی رفت شکایت کرد و حکم گرفت. یعنی می‌خواهم بگویم صحبت‌ها این قدر در فیفا مورد قبول است. ما تاریخ قرارداد را همان زدیم و اصلا هم دروغ نگفتیم. هیچ دروغی هم در کار نبوده است و اصلا هم به او نگفتم بیایید دروغی بگوییم و تا آخر پیش برویم. واقعا از صحبت‌های طارمی تعجب می‌کنم که می‌گوید زمانی که من محروم شدم، من را به زور مقابل تلویزیون بردند که صحبت کنم. زمانی که می‌خواستیم به دوبی برویم حتی طارمی به من گفت اگر محروم هستم با تیم نیایم اما آقای طاهری گفتند تو باید با تیم بیایی تا روحیه تیم حفظ شود. بالاخره این امر انجام شده است. وقتی هم به دوبی رسیدیم در تمرین، طارمی خیلی ناراحت بود و حتی سر تمرین نیامد. خودم با آقای خمارلو به دنبالش رفتیم و گفتیم به تمرین بیا و به بازیکنان هم روحیه بده چرا که بازی سختی داریم حتی برنامه تلویزیون باشگاه پخش می‌شد و از او خواستیم که در این برنامه حاضر شود و صحبت کند.

برای ما حاشیه درست می‌کنند

ما هیچ دروغی به فیفا نگفتیم. فیفا نگفته که ما به آن‌ها دروغ گفته‌ایم. فیفا گفته بود شما بازیکن را فریب داده‌اید در صورتی که طارمی بازیکن ما بود. من متاسفم که زمانی که پرسپولیس نیاز به آرامش دارد برخی باشگاه را به حاشیه می‌برند. روز گذشته هم با وکلای باشگاه صحبت می‌کردم به من گفتند به دنبال این هستند که محرومیت یک پنجره نقل و انتقالات لغو شود. وکیل سوئیسی باشگاه دقیقا به خاطر همین مساله از ادامه پیگیری پرونده کناره‌گیری کرده است. او وقتی با باشگاه مکاتبه کرده عنوان کرده که نمی‌داند در ایران چه می‌گذرد. ما مدارکی را در فیفا ارائه دادیم اما در یک برنامه تلویزیونی می‌آیند و مسائلی را رو می‌کنند که کاملا ضد ما است. نمی‌دانم این‌ها به دنبال چه هستند؟

طاهری گفت طارمی را جریمه می‌کند

آقای ابراهیمی حتی به این موضوع اشاره کرده‌اند که طارمی خودش برگشته و حتی به طاهری گفته بود اگر فوتبالم را کنار بگذارم دیگر به ترکیه برنمی‌گردم. من متاسفم که می‌گوید آقای طاهری متوجه نشود من با آن شخص (هدایتی) صحبت کرده‌ام. متاسفم برخی بازیکنان ما به مکان‌هایی می‌روند و با افرادی جلسه می‌گذارند و این آقایان صدای بازیکنان را ضبط می‌کنند و علیه‌شان استفاده می‌کنند. طارمی قبل از این که به ایران بیاید با آن آقا (هدایتی) صحبت کرده بود و حتی مبلغش را هم مشخص کرده بودند. من صراحتا می‌گویم طارمی زمانی که از ترکیه بازگشت و به همراه ابراهیمی برای امضای قرارداد به باشگاه پرسپولیس آمد، آقای ابراهیمی از طاهری سوال پرسید که بحث آقای هدایتی در پرونده پرسپولیس چیست؟ گفتم که هدایتی قول‌هایی به طارمی داده است. آقای طاهری صراحتا اعلام کرده اگر من بدانم شما با آقای هدایتی درباره طارمی صحبت کرده‌اید برخورد و جریمه خواهم کرد چرا که من مدیرعامل باشگاه پرسپولیسم و هیچ کس حق دخالت در این موضوع را ندارد.

صدای و تصویر همه را ضبط می‌کنند؟

این که گفته‌اند شبانه به خانه هدایتی می‌رفتم و از او پول می‌گرفتم صحت ندارد. متاسفم برای دوستان. هر موقع خدمت ایشان (هدایتی) رسیدم اولا یک بار بیشتر این موضوع اتفاق نیفتاد که شب خدمت هدایتی باشیم که آن هم شب نبود و در یک ساعت معمولی بود. این که می‌گویند ساعت ۲ شب آمدند و از من پول گرفته‌اند اصلا صحت ندارد. متاسفم که برخی دوستان این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند. ایشان (هدایتی) هر زمانی صحبت می‌کنند، می‌گویند من فیلم و صدای طرف را دارم. هر کسی پیش ایشان می‌رود گویا صدا و تصویرش را ضبط می‌کنند. بعضی‌ها می‌آیند و می‌گویند ما طرفدار تیم هستیم و دوست داریم تیم‌مان را کمک کنیم. اگر کسی دوست دارد به عنوان یک هوادار به بازیکن و تیمی کمک می‌کند و به بازیکنان هم پول می‌دهد چرا این پول‌ها را به حساب شرکت و باشگاه می‌نویسد؟

چرا تا الان از لیدرها بد نمی‌گفت؟

مهدی طارمی عنوان کرده بود مدیران وقت باشگاه از جمله علی‌اکبر طاهری و خودش به لیدرها خط می‌دادند تا به او در ورزشگاه توهین کنند. الان ایشان (طارمی) فکر می‌کند دیگر به ایران برنمی‌گردد و به پرسپولیس برنخواهند گشت که این صحبت‌ها را مطرح می‌کند. خوب است که آدم حقایق را بگوید. چرا تا به الان صحبت نکردند و این حرف‌ها را نزدند؟ الان که ITC اش صادر شده صحبت می‌کند و این حرف‌ها را می‌زند. من می‌دانم چه اتفاقاتی پشت پرده است و چگونه از ایشان می‌خواهند بیاید و این حرف‌ها را بزند و برخی آدم‌ها را خراب کند. آقای طاهری همیشه می‌گفتند ما یک تیم هستیم که از مدیریت باشگاه، کانون هواداران، مدیریت فنی، پرسنل و حتی آن نگهبان دم در باشگاه هم یک تیم هستیم. درباره شخص آقای طارمی هم بارها با کانون هواداران جلسه گذاشتیم و آقایان را با هم آشتی دادیم و گفتیم تیم هستیم و باید با هم باشیم.

۹۸ ۴  
آی اسپورت
2018-01-24 13:11:00
نظر دهید

۴ نظر
آنتی شومن
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
شات آپ.همتون یه مشت دزد و شارلاتان هستید.وکار تون چاپیدن پول یامفتی هست که تو این فوتبال بی درو پیکر وارد میشه.
reza
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۸
همه دروغگو و شارلاتان هستند غیر از مدیران پرسپولیس
۶
خشایار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
بوی گند از باشگاه پرسپولیس همه جارو پر کرده. مافیای لجن
۵
حامد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۵
این جنجال سازی کیروشی پور برای زمین زدن برانکوست و بس. مبارزه با فساد تو فوتبالی که سر تا پاش فاسد هست شوخیه. فساد از همون صدا و سیمای کیروشی پور شروع میشه و میاد تا وزارت ورزش و فدراسیون و باشگاه‌ها و بازیکن‌ها. اما کیروشی پور بدونه روز حساب نزدیکه. وقتی تیم ملی که مربی‌اش به جای آماده سازی دنبال توطئه‌ست در جام جهانی به شکل خفت باری باخت اونوقته که میگم: خداحافظ کیروش، خداحافظ کیروشی پور .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر