فهرست
تاج: کناره‌گیری نه؛ به CAS شکایت می‌کنیم
تاج: کناره‌گیری نه؛ به CAS شکایت می‌کنیم

تاج: کناره‌گیری نه؛ به CAS شکایت می‌کنیم

آی اسپورت – بعد از اینکه اعلام شد در فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا باز هم نمایندگان ایراو و عربستان باید در کشور ثالث بازی کنند همه نگاه‌ها به سمت مهدی تاج رفت. او بود که اعلام کرده بود اگر AFC باز هم رای به بازی در کشور ثالث بدهد ایران از مسابقات کنار می‌کشد. رئیس فدراسیون فوتبال امروز در مصاحبه با سایت فدراسیون فوتبال توضیحاتی در این باره داده است:

بعد از جلسه کمیته اجرایی، آقای کفاشیان گفتند رای به سود ما بوده اما حالا حرف دبیرکل چیز دیگری است؟

آقای کفاشیان کاملا درست می گوید. در مصوبه کمیته اجرایی و کمیته مسابقات هیچ استثنایی وجود نداشت. اگر قرار بود روال سابق باشد و درباره ما تصمیم گیری نشود برای چه کشورهای قطر،امارات و عربستان به ما وقت صحبت دادند و زمان رای گیری، نمایندگان ما را هم مانند این ۳ کشور از سالن خارج کردند؟ حقیقت جلسه کمیته مسابقات در ژاپن و جلسه هیات رئیسه در تایلند مثل روز روشن است. در جلسه کمیته اجرایی حتی آقای اینفانتینو به صراحت اعلام کرد راه سیاست از فوتبال جداست.

نقشه راه شما چیست؟

اظهار نظر آقای دبیرکل برای ما سند نیست. سند ما، اتفاقات قانونی کمیته مسابقات و کمیته اجرایی است. اگر ابلاغیه همین چیزی باشد که آقای دبیرکل گفت، ابتدا استنباط تمام اعضای کمیته مسابقات و کمیته اجرایی را می‌خواهیم و سپس با مدیران AFC مذاکره می کنیم چون حق کاملا با ماست.

و اگر به نتیجه نرسیدید، از مسابقات کنار می کشید؟

خیر. ما از ابتدا روی ریل قانون حرکت کردیم و از این به بعد هم ماجرا را از کانال قانونی دنبال می‌کنیم. برای آنکه حقمان را بگیریم هم فیفا را داریم و هم CAS را.

پس تا ابلاغ تصمیمی نمی گیرید؟

خیر. جلسه فردا با نمایندگان ایران هم برای هماهنگی است نه اتخاذ تصمیم. از رسانه‌های محترم هم می خواهم در کنار ما باشند چون این موضوع، یک پروژه بزرگ ملی است و ما باید کنار هم باشیم نه رودرروی هم. رسانه‌ها به ما اعتماد داشته باشند. آنچه ما درباره رای گیری کمیته مسابقات گفتیم عین واقعیت و همه چیزی بود که اتفاق افتاده بود. این بافته ذهن کسی نبود که الان از بیان آن واهمه داشته باشیم. بعد از رای گیری ژاپن همه اعضای کمیته مسابقات به ما تبریک گفتند و این مصوبه را به نفع فوتبال کل قاره دانستند. حالا اگر تصمیم این است که تحت فشار عربستان این حق ما نادیده گرفته شود، راه‌هایی هست که از طریق آن به حقمان برسیم. الان فقط بحث دو میزبانی از دو تیم عربستانی نیست. بحث عدالت است. ما می‌خواهیم عین مصوبه کمیته مسابقات و کمیته اجرایی پیاده شود. من باز هم از رسانه‌ها می‌خواهم که کنار ما باشند تا این پروژه ملی را پیش ببریم. از ابتدای این راه همه نهادها از وزارت امور خارجه تا نهادهای دیگر کنار ما بودند و حالا هم همه باید کنار هم باشیم. من حرفم را تکرار می‌کنم اگر رای به ضرر ما بود ما در همان ژاپن می گفتیم روال سابق است اما وقتی رویه تغییر کرد و رای به سود ما بود ما باید کنار هم باشیم و حقمان را بگیریم.

۲ ۳  
آی اسپورت
2017-12-08 13:30:00
نظر دهید

۳ نظر
پس طبق حرف خودتان کنار میکشید؟؟
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۸
خیر، من حرف مفت زیاد زده ام و میزنم لطفا به آنها توجه نکنید
سید احسان
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
فقط می خوام بدونم ما تو کدوم پرونده cas موفق بودیم که مسئولین همش دلشون بهش خوشه !!!!!!
Ashkanred
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۸
آقای تاج کلاهت به احترام علی کریمی از سر بردار. و اون لثارات با خزعبلاتی که می گفت انگار خفه خون گرفته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر