فهرست
پنج نکته درباره مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ نفسگیر
پنج نکته درباره مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ نفسگیر

پنج نکته درباره مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ نفسگیر

آی‌اسپورت- دور پنجم و ششم بازی‌های مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ از امشب آغاز می‌شود و تیم‌ها تلاش خود را برای حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های اروپا از سر می‌گیرند. از گروه‌های ده گانه این رقابت‌ها دو تیم به‌صورت مستقیم صعود کرده و مابقی به پلی‌آف می‌روند تا ۴ تیم دیگر هم در مرحله پلی‌آف سهمیه صعود کسب کنند. ۵ نکته از بازی‌های این مرحله از رقابت‌ها را بررسی می‌کنیم.
 

ملاقات دوباره ژرمن‌ها و هلندی‌ها 

 
دو همسایه گروه C، آلمان و هلند برای چهارمین‌بار از جام‌جهانی ۲۰۱۸ با هم روبه‌رو خواهند شد. این بازی جمعه در هامبورگ برگزار می‌شود. این دو تیم سال گذشته نیز در مرحله گروهی اولین دوره لیگ ملت‌های اروپا با هم همگروه شده بودند که در آن تورنمنت، هلندی‌ها در خانه ۳-۰ پیروز شدند و در آلمان بازی۲-۲ مساوی شد. به‌سبب این نتایج، هلند صدرنشین گروه شد و به مرحله حذفی رسید. عملکرد خوب نارنجی‌پوشان باعث شد بحث احیای این تیم و بازگشتش به روزهای اوج پس از ناکامی در کسب سهمیه جام‌جهانی ۲۰۱۸ مطرح شود. آلمان اما در آخرین مصاف رودرروی دو تیم در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰، در گروه C هلند را در خانه‌اش با نتیجه ۳-۲شکست داد که آن نتیجه تیم تحت هدایت رونالد کومان را در وضعیت خطرناکی قرار داده است. هلند از دو بازی‌اش ۳ امتیاز گرفته در حالی که آلمان از سه بازی‌اش حداکثر امتیازات را گرفته و ۹ امتیازی است. در این گروه ایرلندشمالی با ۱۲ امتیاز از ۴ بازی صدرنشین است. این تیم هر دو بازی رفت و برگشتش مقابل تیم‌های بلاروس و استونی را برده است. از نظر تاریخی آمارها نشان می‌دهند ژرمن‌ها در مصاف‌های رودررو با هلندی‌ها موفق‌تر بوده‌اند. در ۴۲ بازی رودرروی دو تیم، آلمانی‌ها ۱۵ بار برده‌اند، هلندی‌ها ۱۱ بازی پیروز شده‌اند و ۱۶ بار هم بازی‌شان مساوی شده است.

سرمربی سوییس تصمیم شکیری را درک می‌کند 
 
ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی تیم ملی سوییس گفته درخواست ژردان شکیری از او برای دعوت نکردنش به تیم ملی برای دو بازی پیش روی سوییسی‌ها در گروه D مقابل ایرلند و جبل‌الطارق را درک می‌کند. شکیری گفت می‌خواست روی کارش در لیورپول تمرکز کند، چون مدتی است در رسیدن به ترکیب این تیم به مشکل برخورده است. پتکوویچ گفت: «من تصمیم او را درک می‌کنم. منطقی نبود اگر او را در حالی که نمی‌توانست با صددرصد توانش بازی کند، به تیم ملی دعوت کنم. بازیکنان خودشان می‌دانند چه زمانی آماده‌اند و چه زمانی آماده نیستند. او نزدیک به ۱۰۰ بار برای تیم ملی بازی کرده و اغلب اوقات هم بازیکن تأثیرگذاری بوده است. او هم یک انسان است و می‌تواند مشکلاتی داشته باشد.»
 
مجازات زانیولو و کین از سوی ایتالیایی‌ها 
 
روبرتو مانچینی، سرمربی تیم ملی ایتالیا اعلام کرد مویسه کین ۱۹ ساله و نیکولو زانیولوی ۲۰ ساله را از فهرست بازیکنان دعوت‌شده به اردوی آتزوری حذف کرده و دلیلش هم مشکلات انضباطی آنها -تأخیر برای حضور در یک جلسه درون‌گروهی در تیم زیر ۲۱ ساله‌ها در طول تابستان- بوده است. مانچو گفت: «آنها جوان هستند. ما به آنها یک فرصت فوق‌العاده دادیم. آنها باید یاد بگیرند درست رفتار کنند. یک بازیکن حرفه‌ای همیشه باید درست رفتار کند. البته آنها جوان هستند و الان هم خطایی جدی از آنها سر نزده است؛ فقط یک اشتباه کرده‌اند. امیدواریم تصمیمی که این‌بار درباره‌شان گرفته‌ایم، در آینده به آنها کمک کند.» ایتالیا که صدرنشین گروه J‌ است، امشب با ارمنستان روبه‌رو می‌شود و یکشنبه هفته آینده مقابل فنلاند قرار خواهد گرفت.
 
راکیتیچ از فهرست کروات‌ها حذف شد 
 
ایوان راکیتیچ از اردوی تیم ملی کرواسی برای مصاف با اسلواکی و آذربایجان در گروه E‌ کنار گذاشته شده است. با اینکه او در بارسلونا ماندنی شد، سرمربی‌اش در تیم ملی، زلاتکو دالیچ -کسی که تیمش با ۶ امتیاز سوم گروه است- نسبت به آمادگی‌های این هافبک تردید نشان داده است. او گفت: «در این مقطع او آماده بازی برای تیم ملی نیست. او نمی‌تواند با تمام توانش برای ما بازی کند.»
 

پرتغال به برد نیاز دارد 

 
پرتغال سال گذشته با فتح لیگ ملت‌های اروپا، یک جام دیگر به افتخارات قاره‌ای‌اش که شامل قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ می‌شود اضافه کرد. پرتغالی‌ها اما امسال برای رسیدن به مرحله نهایی یورو هم مشکل دارند چون در دومین گروه این رقابت‌ها به‌خاطر تساوی‌های خانگی مقابل صربستان و اوکراین به دردسر افتاده است. پرتغالی‌ها که اکنون در جدول گروه‌شان چهارم هستند، شنبه به خانه صربستان می‌روند و سه روز بعد از آن هم با لیتوانی مصاف خواهند داشت. در این گروه، اوکراین با ۱۰ امتیاز از ۴ بازی صدرنشین است و پس از آن لوکزامبورگ با ۴ امتیاز از ۴ بازی و صربستان با ۴ امتیاز از سه بازی در رده‌های بعدی هستند.
 
۱    
آی اسپورت
2019-09-06 15:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر