فهرست
چهار ضلعی خطرناک استقلال؛ با سوگلی شفر
چهار ضلعی خطرناک استقلال؛ با سوگلی شفر

چهار ضلعی خطرناک استقلال؛ با سوگلی شفر

آی اسپورت - بازی با تراکتورسازی نزدیک است. دیداری فوق حساس برای استقلال که بی‌شک مهاجمان این تیم نقش مهمی در کسب نتیجه در آن دارند. استقلال در این بازی به احتمال زیاد از چهار ضلعی زهرداری استفاده خواهد کرد. بازیکنانی که شاید به لحاظ نام و آوازه همپای مسعود شجاعی و اشکان دژاگه نباشند اما می‌توانند استقلال را در مسیر پیروزی در این بازی بزرگ قرار دهند. بیش از همه نگاه‌ها به روح‌ا... باقری است. مهاجمی که عمیقا مورد توجه وینفرد شفر قرار دارد. به احتمال بسیار باقری در راس خط حمله استقلال قرار می‌گیرد.

با جذب مرتضی تبریزی و حضور قطعی این بازیکن در پست پشت مهاجم، چهارضلعی هجومی استقلال بدون شک در بازی‌های آتی لیگ خطرناک‌تر خواهد شد. کیفیت فنی تبریزی در ترکیب استقلال می‌تواند نوید بخش روزهای بهتر برای خط آتش استقلال باشد؛ استقلالی که در دو هفته آغازین لیگ 2 گل زده و این ظرفیت را دارد که میانگین گل‌های زده‌اش را در هر بازی به بیش از عدد 2 برساند.

ارتش آبی فصل پیش غالبا میانگین گل‌های زده‌اش بیش از عدد 2 بود که این وضعیت نشان از خط آتش پربار استقلال داشت. یکی از دلایلی که استقلال را فصل پیش به یکی از هجومی‌ترین تیم‌های لیگ بدل ساخت، حضور تیام در خط حمله این تیم بود. این مهاجم سنگالی بخصوص در نیم فصل دوم گل‌های ارزشمندی برای استقلال در بازی‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند. البته بازیکنانی همچون ابراهیمی و نورافکن که اکنون در ترکیب استقلال جایی ندارند، نیز نقش بسزایی در افزایش آمار گلزنی استقلال داشتند که این فصل دیگر در ترکیب آبی‌ها نیستند. با این حال اضافه شدن مرتضی تبریزی درحالی که شفر علاقه دارد از وریا غفوری در پست گوش راست بهره بگیرد و نیز بازی گرفتن از فرشید اسماعیلی به‌عنوان هافبک پشت مهاجم استقلال را همچنان به تیم زهرداری در خط حمله بدل خواهد کرد.

نیومایر هم قطعا می‌تواند یکی از گزینه‌های بازی در ترکیب استقلال باشد. بازیکنی که وینفرد شفر اعتقاد ویژه‌ای روی آن دارد. احتمالا نیومایر در همان پستی بازی خواهد کرد که فرشید اسماعیلی قرار می‌گیرد اما بعید است که در بازی با تراکتورسازی این بازیکن شانس حضور در ترکیب اصلی را داشته باشد. گرچه نباید فراموش کنیم فرشید اسماعیلی در دو بازی آغازین استقلال در لیگ نمایش آنچنان درخشانی نداشت و احتمال دارد در بازی‌های آتی جایگاهش را در استقلال از کف بدهد. اسماعیلی بی‌شک اگر با همین منوال ادامه دهد و همچون فصل قبل یکی از آماده‌های استقلال نباشد، در فصل جاری به دلیل تعدد بازیکن در پست پشت مهاجم با مشکلاتی مواجه خواهد شد و احتمالا جایگاهش به مخاطره خواهد افتاد. به هرحال اما این ترکیب هجومی برای استقلال روزهای خوشی را رقم می‌زند. ترکیبی که نباید فراموش کنیم همام عراقی هم می‌تواند به آن اضافه شود. درباره جذب الحاجی گرو هم خبرهای خوشی به اردوگاه آبی می‌رسد که اگر این بازیکن هم در ترکیب فصل جاری استقلال قرار بگیرد بدون شک استقلال با سازماندهی قوی‌تری وارد عرصه رقابت‌های لیگ خواهد شد و آمار گلزنی‌اش ترقی خواهد کرد.

در این میان شاید سهم و نقش روح‌ا... باقری بیش از دیگر بازیکنان باشد. بازیکنی که می‌گویند سوگلی شفر است و سرمربی آلمانی استقلال عمیقا به این بازیکن اعتقاد دارد. شفر آنقدر روی باقری نظر قطعی دارد که می‌خواهد در میان انبوهی از مهاجمان - که الحاجی گرو هم یکی از آنها خواهد بود- این بازیکن را در راس خط حمله بازی دهد. حال شاید این پرسش به وجود آید که چرا شفر در میان مهاجمانش باقری را انتخاب کرده؟ پاسخ روشن است: قدرت دریبلینگ بالا. در بازی با ذوب‌آهن به عینه دیدیم که روح‌ا... باقری در چندین صحنه به خوبی توانست بازیکنان مقابلش را از پیش رو بردارد. این بازیکن از قدرت یک در مقابل یک بالایی برخوردار است و خلاقیت برداشتن بازیکنان حریف از مقابل خود را دارد. به همین دلیل انتخاب کنونی شفر برای بازی در نوک پیکان خط حمله همین بازیکن است و بعید است که در هفته‌های آتی تغییری در بازی روح‌ا... باقری در راس پیکان خط حمله تیمش ایجاد شود.

 

ایران ورزشی

۱۳ ۶  
آی اسپورت
2018-08-08 12:42:00
نظر دهید

۶ نظر
فقط پرسپولیس
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۱
این همه بازیکن گرفتن دوباره میان میگن وزیر پرسپولیسیه واقعا رفتار اینا خجالت آوره
6
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۵۳
اندازه دوتا تیم بازیکن گرفتن پرروها
فرید
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
مافیای لنگ از قدرت گرفتن استقلال وحشت داره این چند ساله با تضعیف استقلال و دیگر تیمها تونستن قهرمان بشن برا همینم تو اوج محرومیت با کمک وزارت و مافیاگری میلیاردی با ترابی و رفیعی قرارداد بستند تا بتونن با استقلال مقابله بکنند.
.
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
کیسه هنوز هم داره تضعیف میشه؟؟؟؟؟؟؟؟ بازیکن غیرقانونی دارین استفاده میکنید کسی بهتون کار نداره. بیست و یکمین بازیکن تون هم گرفتین از ترس
۳
ضد لنگ
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۴
تیام زهر دار رو مافیای کثیف لنگ رد کردند و چند تا بنجل بنام تبریزی و الحاجی گرو دادند تا از استقلال شکست سنگین نخورن و آبروشون نره.
۹ ۱
کیسه پلشت
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۱
این کامنت از این کیسه کش درحالیکه گذاشته شده که کمتر از یک ماه پیش از ترس سوپرجام پناهنده شده بودن ترکیه!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر