فهرست
کی‌روش: وظیفه من ناراحت کردن بقیه است
کی‌روش: وظیفه من ناراحت کردن بقیه است

کی‌روش: وظیفه من ناراحت کردن بقیه است

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قبل از بازی با بولیوی در مرکز آمادگی تیم ملی (پک) به گفت‌و‌گو با دوربین برنامه نود پرداخت. سرمربی تیم ملی در مورد اینکه مرکز خوبی برای تیم ملی آماده شده است، گفت: «بعضی وقت‌ها شرایط برای ما هم پیچیده است به خاطر اینکه ما درستش کرده‌ایم ولی یکجورایی می‌خواهم از آن نگه داری هم کنیم. ولی واقعیت، نه اینجور نیست ما برنامه‌ای که با رییس فدراسیون آقای تاج داشتیم اینگونه بود که از چند سال پیش زمین شماره ۲ را شروع کردیم و الان زمین شماره ۲ کاملا آماده است. بعد از اینجا و به زودی وقتی منابع مالی لازم تهیه شود زمین شماره یک را شروع خواهیم کرد. ۲۰۰ متر چمن فوق‌العاده در زمین شماره ۲ داریم و در آینده ۲۰۰ متر چمن دیگر هم در زمین شماره یک خواهیم داشت که با مرکز تمرینی پک و با هتل آکادمی فوتبال تبدیل می‌شود به یک مرکز برتر برای تمام فوتبالیست‌های رده‌ی ملی ایران و برای آینده فوتبال ایران خواهد بود.

کی‌روش در مورد اینکه قطعا این زیرساخت‌ها سرمایه‌هایی هستند که برای آینده فوتبال ایران می‌مانند و سال‌های سال می‌توانند به فوتبال ملی ایران کمک کنند، می‌گوید: «بعله کاملا و مطمئنا همین طور خواهد بود. این زمین‌ها به نسل آینده فوتبال ایران کمک خواهد کرد. ساختمان پک و این مرکز تمرینی میراثی است که در آینده‌ی فوتبال ایران باقی خواهد ماند. الان فقط به تنها چیزی که احتیاج داریم این است که با عشق و با ظرافت تمام از این امکانات و این زمین با تهیه یک بخشنامه صحیح و اصولی بتوانیم استفاده و نگهداری و کنیم. مطمئنا با استعدادهایی که فوتبال ایران هر سال تولید و خلق می‌کند، در آینده شاهد استعدادهای بسیار خوبی در تیم‌های ملی خواهیم بود. ولی مطمئنا مهمترین پیام تمام این امکانات این است که این دیگر پایان کار و پایان راه نیست و تازه شروع مسیر ما برای نسل‌های آینده است و باید به این مسیر در راه موفقیت ادامه دهیم.

ببینید مطمئنا برای برنامه ریزی احتیاج به سرمایه‌گذاری لازم داریم. این سرمایه‌گذاری‌ها تنها از دو راه خواهد بود یا باید اعتبار لازم را داشته باشید یا اگر بخواهیم بازی‌ها و برنامه‌های خوبی پیش روی داشته باشیم باید نقد (پول نقد) در اختیار ما باشد. امیدوار هستیم با حمایت‌هایی که باید صورت بگیرد از منابع لازم بتوانیم استفاده کنیم. مسوولین ورزشی و وزات ورزش با کمک‌ها و حمایت‌های خود کمک کنند این اتفاقات خوب رخ دهد. البته بنده با توجه به مسوولیت کوتاه مدتی که در مسیر جام ملت‌ها دارم، تمام تلاش خود را کردم و دارم می‌کنم که بتوانیم از فرصت‌های خودمان در فیفا‌دی‌ها استفاده کنیم. من مطمئن هستم وزیر محترم ورزش بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که ما چه منابعی احتیاج داریم و در حال تلاش هستند که این اتفاق بیفتد و انشالله امیدوار هستیم با رسیدن منابع لازم در زمان مناسب بتوانیم برنامه‌های خود را کوتاه کنیم».

سرمربی تیم ملی در پایان حرف‌هایش در مورد شرایط تیم ملی و رضایت از بازیکنان تیم هم گفت: «من به عنوان یک مربی هیچ موقع خوشحال نیستم. یک مربی اگر خوشحال باشد به این معنا است که در تخت راحتی (در یک فضای راحت) قرار می‌گیرد و این نشانه‌ی رکود و درجا زدن است. من به عنوان یک مربی وظیفه‌ام این است که افراد اطراف خودم را ناراحت کنم. نه ناراحت به این منظور که ناراحت واقعی بلکه به خاطر اینکه کار و تلاش بیشتر کنند. چون وظیفه‌ی من این است که آن‌ها هر روز بهتر باشند و بیشتر تلاش کنند. در عین حال من هیچ وقت خوشحال نیستم. اجازه دهید یک مثال برای شما بزنم. دیروز اینجا آمدیم زمین جدید خودمان را آزمایش و تست کنیم. رییس فدراسیون آقای تاج وقتی آمد فکر می‌کرد ما آمدیم از این زمین جدید لذت ببریم ولی سریع من شروع کردم در مورد آن یکی زمین با او صحبت کردم و به ایشان گفتم باید آن زمین را هم سریع‌تر درست کنیم. این دیگر شغل من است».

۸    
آی اسپورت
2018-11-20 11:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر