فهرست
دعا کنید برانکو نیاید!
دعا کنید برانکو نیاید!

دعا کنید برانکو نیاید!

آی اسپورت - سرنوشت ادامه همکاری فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس روشن نیست. همین که کسی در فدراسیون از مربی بلژیکی به شکل قاطعانه حمایت نمی‌کند، نشان می‌دهد اوضاع تا چه حد خراب است. ویلموتس نه در ایران می‌ماند، نه مصاحبه می‌کند و نه حتی پست اینستاگرامی و فیسبوکی می‌گذارد تا بدانیم در ذهنش چه می‌گذرد. همه اینها نشان از سردی رابطه فدراسیون با مرد بلژیکی دارد و هیچ بعید نیست به‌زودی سرمربی تیم ملی تغییر کند. همانطور که چند روز قبل هم نوشته بودیم، اصلا عجیب نیست که اسم برانکو ایوانکوویچ به‌عنوان گزینه اصلی جانشینی ویلموتس مطرح شود؛ کسی که کارنامه موفقی در حوزه فوتبال ملی و باشگاهی ایران دارد و خودش قبلا شرایط برزخی صعود از مرحله پیش‌مقدماتی را در جام‌جهانی ۲۰۰۶ تجربه کرده است. بنابراین همانطور که رسانه‌ها و منتقدان به برانکو فکر می‌کنند، بعید نیست که فدراسیون فوتبال هم اسم مربی کروات را یک گوشه ذهنش داشته باشد. حالا فرض کنید این شایعات محقق شود و برانکو روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند؛ در این صورت چه سوژه‌های جذابی که برای رسانه‌ها به‌وجود نخواهد آمد.

اولین سوژه، لیست برنده‌ها و بازنده‌های حضور برانکو در تیم ملی است. در این مورد به‌طور مفصل می‌توان مطلب و گزارش نوشت، اما عجالتا قصد داریم به ۲ستاره‌ای اشاره کنیم که حضور احتمالی ایوانکوویچ روی نیمکت ایران به‌معنای واقعی کلمه به ضررشان تمام خواهد شد. نفر اول رامین رضاییان است؛ کسی که برانکو در پرسپولیس به‌شدت با او مشکل داشت و  در دو سال، ۲بار عذرش را خواست. برانکو بابت بیرون کردن رامین هزینه زیادی داد و حتی حاضر شد مقابل هواداران قرار گیرد. او یک‌بار جلوی چشم خبرنگاران یک تکه کاغذ را از وسط نصف کرد و گفت: «هر وقت این دو قطعه مثل روز اول به هم چسبیدند، رابطه من و رامین هم درست می‌شود». بنابراین واضح است که درصورت حضور برانکو، موقعیت رامین در تیم ملی به خطر خواهد افتاد؛ مخصوصا که وریا غفوری در همان پست فرم خوبی دارد و مردم هم دوستش دارند.دومین بازیکن تیم ملی که شاید از حضور برانکو استقبال نکند، سردار آزمون است. حتما می‌دانید که در جریان جدال همه‌جانبه برانکو و کی‌روش، سردار آزمون یکی از بازیکنانی بود که بی‌محابا وارد گود شد و از مربی پرتغالی دفاع کرد. او چندین‌ بار به برانکو طعنه زد و حتی مدعی شد عمده انتقادات از او بعد از جام‌جهانی روسیه، از سوی هواداران پرسپولیس طراحی شده است. زمانی که کی‌روش از کیفیت بازیکنان حاضر در لیگ داخل کشور انتقاد می‌کرد، برانکو با کنایه به لژیونرها گفت: «دیدم که بازیکنی مثل سردار آزمون در زمین پرواز می‌کرد». این طعنه اصلا به مذاق خانواده آزمون خوش نیامد و پدر سردار با ارسال پیامکی تهدیدآمیز برای سرمربی پرسپولیس، فضای رسانه‌ای را برای چند روز اشغال کرد. پدر سردار در این پیامک با زبان انگلیسی از عباراتی نظیر «با تو برخورد خواهم کرد»، «یک روز تو را به پایین می‌کشم»، «به چه حقی در مورد پسرم حرف زدی»، «دهانت را ببند» و... استفاده کرده بود. به این ترتیب روشن است که آزمون خیلی دوست ندارد در تیم ملی زیرنظر برانکو کار کند؛ هرچند برای پروفسور چشم‌پوشی از سردار به آسانی کنار گذاشتن رامین رضاییان نخواهد بود.

همشهری ورزشی

۹ ۷  
آی اسپورت
2019-11-24 01:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
محمد نوبری
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۱۷
دعا کنین برانکو نیاد تا سوگلی هایی که پول میدن تا رسانه ها ازشون رونالدو و مسی بسازن ضرر نکنن:)))

.
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۴۱
دقیقا، حیف نیست سردار تو نیم ملی بازی کنه ولی بازیکن با استعدادی مثل علیپور بیرون بمونه.
۲
.
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۳۹
دعادمیکنیم بیاد، تا سناریوی خبرناهارها کامل بشه و عشقشون بیاد راس تیم.
۳
حرف حساب
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۵۳
من به عنوان یک پرسپولیسی واقعا ارزو میکنم برانکو تیم ملی نره تا دوباره بیاد پرسپولیس ولی اگر هم رفت تیم ملی امیدوارم همین کارو بکنه و این بچه ننه ادی لوس تیم ملی رو که هشت ساله تیم ملی ارث باباشون شده و تحت هر شرایطی هستند رو یک تکونی بده! همین سردار بی خاصیت جز به کامبوج به کدوم تیم گل زده یا اصلا خوب بازی کرده، این بچه لوس اسب و مسابقات اسب دوانی گنبد از کل فوتبال ملی براش مهمتره!
۳
سعید
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۵۷
سردار که جز ختر بازی تو روسیه کاری مگه میکنه؟ چند ساله توی روسیه داره درجا میزنه.
۲
سیامک
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۵۰
سردار ازین گنده چرک پولیسی سوزانده ...
۱
سیامک
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۸
این نظر بیشتر شبیه فیلمهای دوبله شده ی بعد انقلاب است اما کجای چه کسانی سوخته معلومه .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر