فهرست
گزارش روز: آلونسو به باشگاه محرومان پیوست؛ ژابی در کنار باره‌سی، بالاک و ندود
گزارش روز: آلونسو به باشگاه محرومان پیوست؛ ژابی در کنار باره‌سی، بالاک و ندود

گزارش روز: آلونسو به باشگاه محرومان پیوست؛ ژابی در کنار باره‌سی، بالاک و ندود

آی اسپورت- مهم‌ترین بازی فصل با یک کارت زرد از دست رفت. ژابی آلونسو در فینال لیسبون حضور نخواهد داشت. یک تجربه ی بسیار تلخ و دردناک. مانند بسیاری از بزرگان فوتبال نظیر فرانکو باره‌سی، کلودیو کانیگیا، رافائل گوردیلو، آنتونیو ماکدا، میشائیل بالاک و پاول ندود.

ماچدا و گوردیلو فینال یورو 1984 بین اسپانیا و فرانسه را از دست دادند. روی کین و پل اسکولز در بازگشت تاریخی منچستر در سال 99 مقابل بایرن حضور نداشتند.

آمدئو کاربونی نیز تجربه ی چنین اتفاقی را داشته است. مدافع ایتالیایی که برای والنسیا بازی می‌کرد، مقابل بارسلونا کارت زرد گرفت و فینال سال 2000 مقابل رئال مادرید را از دست داد. او در این باره گفت: \"دنیا بر سرت خراب می‌شود. فکر نمی‌کردم که دوباره شانسی برای بازی کردن در فینال داشته باشم ولی سال بعدش هم به فینال رفتیم. نمی‌فهمم چرا میشل پلاتینی که خود فوتبالیست بوده، قوانین را عوض نمی‌کند. ناراحت کننده است از این بابت که کارت قرمز نگرفته‌اید.فوتبال شما به داور وابسته می‌شود.به نظر من، کارت زردی که آلونسو گرفت عادلانه نبدود. وقتی تکل می‌زد، ندید که بازیکن کجاست و اتفاقی آنطور شد.\"

اورس میر، داور سرشناس، پاول ندود ، روی کین و اسکولز را از فینال لیگ قهرمانان و میشل بالاک را از فینال جام جهانی محروم کرده است.

کارت زرد دیگری که شاید هیچگاه فراموش نشود، در جام جهانی 1990 داده شد.پائول گاسکروین در وقت‌های اضافه ی بازی انگلیس و آلمان در نیمه نهایی کارت گرفت و گریه کرد. سرمربی انگلیس، بابی رابسون سعی کرد او را آرام کند.

خوسه لوییس هورتادو

مارکا

     
آی اسپورت
2014-05-23 14:19:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر