فهرست
سابقه کاری سرمربی جدید تیم قهرمان ایران/ دراگان در نفش دراگون!
سابقه کاری سرمربی جدید تیم قهرمان ایران/ دراگان در نفش دراگون!

سابقه کاری سرمربی جدید تیم قهرمان ایران/ دراگان در نفش دراگون!

آی اسپورت -  وقتی هدایت قوهای سپید را در رقابت های لیگ برتر بر عهده گرفت، هنوز هواداران ملوان نمی دانستند چه کسی آمده است، جای خالی دراگان اسکوچیچ اما پیش از شروع مسابقات لیگ نیز به اندازه ای حس شد که آن هایی که روزگاری نام خانوادگی اش را اشتباه تلفظ می کردند نیز از تحولات فنی او در ترکیب این تیم در طول یک فصل سخن گفتند.

هافبک متوسط تیم قوتبال ریکا، در سال 1991 تبدیل به اولین فوتبالیستی شد که از لیگ فوتبال کرواسی به کشورهای مطرح اروپایی ترنسفر شده است. او در دو فصل از بدترین فصول لاس پالماس در دسته دوم فوتبال اسپانیا برای این تیم بازی کرد و در پایان قرارداد دو ساله اش، در فوتبال اسپانیا یک سطح پایین تر رفت تا برای تیم کامپوستلا بازی کند. تیم گالیسیایی دوران لژیونر بودن این بازیکن در اروپا را به اتمام رساند. او پس از یک سال حضور مجدد در تیم اولش در کرواسی، فوتبالش را در باشگاه اتحاد کلبا در فوتبال امارات به پایان رساند.

بلافاصله پس از پایان دوران فوتبال، اسکوچیچ انرژی اش را بر روی دریافت مدارک مربیگری در کشورش گذاشت و توانست مدرک مربیگری حرفه ای یوفا را دریافت کند. او در سال 2004 سرمربی تیم ریکا شد و در هر دو فصل نشستن روی نیمکت تیم محبوب اش، توانست فاتح جام حذفی شود. این مربی در سال 2007 به فوتبال اسلوونی رفت تا هدایت تیم اینتربلاک را بر عهده بگیرد. این تیم در زمان امضای قرارداد با اسکوکیچ شرایط بسیار سختی داشت اما با ورود او به موفقیت های جالبی دست پیدا کرد. آن ها نه تنها موفق به بقا در لیگ شدند، بلکه با اسکوکیچ به قهرمانی جام حذفی و سوپرکاپ فوتبال اسلوونی نیز دست پیدا کردند.

پس از این موفقیت ها، پای اسکوچیچ به فوتبال حوزه خلیج فارس باز شد. او با العربی در رده پنجم لیگ 8 تیمی کویت قرار گرفت و پس از آن در النصر نیز به افتخار چشمگیری دست پیدا نکرد. دوره حضور او در تیم عربستانی تنها به 20 مسابقه ختم شد.

در سال 2012، این مربی کروات بار دیگر هدایت باشگاه محل تولدش ریکا را بر عهده گرفت. کمتر از یک سال بعد اما در پی توافق دو طرفه، او از این باشگاه کنار رفت. دست سرنوشت این بار چالش جذابی پیش روی دراگان قرار داده بود. او سرمربی ملوان شد و پس از قرار گرفتن در آستانه اخراج در نیم فصل اول، نیم فصل دومی رویایی برای انزلیچی ها رقم زد. تیم اسکوچیچ در این مقطع علاوه بر نتایج خوبی به مانند برتری 4 گله مقابل استقلال و تحقیر داماش در داربی گیلان، بازی های بسیار زیبایی نیز ارائه می کرد. همین فاکتورها سبب افزایش مبلغ درخواستی او شدند تا باشگاه ملوان قید ادامه همکاری با مربی محبوب بازیکنان تیم را بزند. او حالا هدایت تیم قهرمان لیگ برتر سیزدهم را به حای حسین فرکی بر عهده خواهد گرفت. کار این مربی کروات شاید به اندازه کار پپ گواردیولا در مونیخ پس از قهرمانی های هاینکس دشوار باشد. اهوازی ها بدون انتظار بسیار بالایی از او خواهند داشت. هم در شکل بازی و در هم در کسب نتایج لازم برای تکیه دوباره به صدر جدول. 

 

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-23 19:15:37
نظر دهید

۴ نظر
Alikia@yahoo.com
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۲
میگن دلالش پژمان راهبره حقیقت داره؟
TT ARENA
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۳۲
باز خدارو شکر پوتدوغوویچ ما سابقش از این بهتره
ملوانی
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۲۴
و البته کار محجوب و ایراندوست سخت تر از اسکوچیچه
AliKia
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۱
کدوم سابقه ! این تمرین دهنده ی ساده بوده توی کشورای عربی درجه سه حقوفشم سالی 20 هزار دلار بوده
اینجا از طریق روزنامه نگارا و دلال ها دارن گندش میکنن.
هفته های ابتدایی لیگ با اون نتایج اگه اخراج میشد الان خونش بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر