فهرست
حمله زنبورهای بی‌عسل به کی‌روش
حمله زنبورهای بی‌عسل به کی‌روش

حمله زنبورهای بی‌عسل به کی‌روش

آی اسپورت – از کجا شروع کنیم؛ از میلیاردها تومانی که ورزش شهرداری تهران به بهاره افشاری بذل و بخشش می‌کند یا از حرف‌های بی پایه و اساس منتقدان بهترین نتیجه تاریخ تیم ملی؟ از این شروع کنیم که به چه حقی پولی که در تهران باید صرف ساخت زمین‌های ورزشی شود، در یک نمایش تبلیغاتی تمام عیار به بهاره افشاری می‌رسد اما در شمس‌آباد و خاورشهر بچه‌های کوره‌های آجرپزی کفش و لباس و حتی زمین صاف خاکی برای بازی ندارند؛ یا برسیم به حرف‌های پر بیراه امید روانخواه که سابقه و تجربه‌اش بی‌هیچ توضیح اضافی، گویای قواره منتقدان کی‌روش است. از کجا باید شروع کرد و به کجا باید رسید، وقتی هیچ چیز سرجایش نیست؛ موضوع شهرداری را باید سپرد به کارشناسان اجتماعی و سیاسی و اقتصادی که درست‌تر این شوی تبلیغاتی را تحلیل کنند اما ماییم و امید روانخواه!

یک. امید روانخواه که این روزها به‌عنوان منتقد اصلی کی‌روش در تمام برنامه‌های تلویزیونی با کت و شلوار نشسته و دستمزد کی‌روش را به نداشتن «پلن بی» می‌بافد و از این شاخه به آن شاخه می‌پرد تا با حرف‌هایی کلیشه‌ای نظیر«انتخاب کی‌روش مثل این می‌ماند که من 80 درصد دارایی‌ام را ماشین بخرم اما پول کافی برای اداره امور روزمره ندارم» می‌خواهد همه چیز را با هم زیر سوال ببرد.

همه چیز این فوتبال زیر سوال است اما خود امید روانخواه به‌عنوان یک فوتبالیست بازنشسته معمولی که چیز زیادی از بازی او در ذهن‌ها به یادگار نمانده، بیرون این قاعده نیست؛ او و حرف‌هایش هم مثل بقیه امور فوتبال زیر سوال است. روانخواه از چه زاویه‌ای حرف می‌زند؟ یک فوتبالیست معمولی و درجه 4 یا مربی نوپا؟ از هر زاویه‌ای نگاه کنیم، او چه گلی به سر فوتبال ایران زده و چه کرده که امروز به کارلوس کی‌روش می‌تازد؟

او- و امثال او- دقیق می‌دانند منتقد چه کسی شده‌اند؟ یا برایشان توضیح دهیم که مربیگری در منچستریونایتد و لیگ جزیره یا سرمربیگری در تجملاتی‌ترین باشگاه جهان با ستاره‌هایی نظیر رونالدو، زیدان، فیگو، بکام، رائول، کاسیاس، روبرتو کارلوس و... به مراتب بزرگ‌تر از مدیریت تمام بخش‌های فدراسیون فوتبال ایران است. امید روانخواه تا به حال یک تمرین از رئال مادرید دیده که در مورد نداشتن «پلن بی» تیمی حرف می‌زند که سرمربی‌اش در مادرید، روزگاری همه کاره رئال کهکشانی بود، حتی برای نیم فصل؛ روانخواه که سابقه نیم فصل مربیگری در لیگ برتر ایران را ندارد، چگونه هزار و یک ایراد از کارلوس کی‌روشی می‌گیرد که سال‌ها کنار بزرگمردی به نام فرگوسن کار کرده و مورد تحسین فوتبال دنیا بوده و هست.

دو. کی‌روش که نخستین پایان‌نامه مربیگری‌اش را در سال 1980 درباره چگونگی تقابل بازیکن‌ها در حالت‌های 7 به 7 یا 6 به 6 در زمین نوشته که بعدها متدی برای دفاع لایه‌لایه شده، این روزها زیر تیغ انتقادات روانخواه و امثال اوست. مردان بی‌عملی که حکایت‌شان را می‌شود به زنبورهای بی‌عسل تشبیه کرد که هیچ کاری جز نیش زدن ندارند.

در دو هفته‌ای که از بهترین نتایج تاریخ ایران در جام جهانی گذشته، حرف‌هایی می‌شنویم که حیرت‌انگیز است؛ حرف‌هایی با این مضمون که سرمربی تیم ملی نتوانسته برای فاز هجومی برنامه خاصی تدارک ببیند؛ این هم از آن حرف‌هاست! حرف‌هایی که مختص کارشناسان پای ثابت تلویزیون ایران است که هر تیمی پلن‌های مختلف دارد اما تیم ایران فقط یک پلن داشت!

سه. عجب! آیا مرد باتجربه پرتغالی این روزها باید سر کلاس درس عالمان فوتبال ایران بنشیند و پند و اندرز آنها را گوش دهد تا در جام ملت‌ها گرفتار بازی بسته حریفان نشویم و یاد بگیرد که چگونه تیمش حمله کند چون به گفته «کارشناسان»، تیمی که حمله نکند و مالک توپ نباشد، به گل نمی‌رسد و برنده نمی‌شود؛ عجب پندهای خردمندانه‌ای برای کی‌روش، چه نسخه‌های شفابخشی!

چهار. بعد از جام جهانی 2014 وقتی کارلوس کی‌روش بدون قرارداد از ایران رفت، ساختمان پزشکی- ورزشی (پک) که نقشه‌اش از باشگاه رئال مادرید آمده بود و نیمه کاره در حال ساخت بود، به یکباره به انبار نخاله و ضایعات تبدیل شد، با این خیال که مرد غرغرو دیگر باز نمی‌گردد.

وقتی کی‌روش قراردادش را تمدید کرد و برای سرکشی به پک رفت، با تصویری زشت مواجه شد که فریادهای کی‌روش را به همراه داشت تا نخاله‌ها و ضایعات در یک روز تخلیه شد و مسیر ساخت مرکز پزشکی- ورزشی از سر گرفته شود. این همان پروژه‌ای‌ است که سرمربی تیم ملی در جنگ کلامی با برانکو از آن به‌عنوان نشانه خدمت به فوتبال ایران یاد کرد و گفت: «وقتی شما در حال خرید بازیکنان بنجل اوکراینی بودید، من در اردوگاه تیم‌های ملی از جیب برای ساختمان پک خرج می‌کردم.» پاسخ ندادن فدراسیون به این ادعای کی‌روش یعنی سرمربی تیم ملی درست می‌گوید و نه تنها از جیبش خرج کرده که پای کار ایستاده تا آجر روی آجر گذاشته شود و مبادا نقشه‌ای که با زحمت از رئال گرفته، جور دیگری از آب در بیاید.

پنج. فوتبال ایران به امثال کی‌روش نیاز دارد، نه مردانی که همیشه حرف می‌زنند و در کارنامه‌شان سر سوزنی کامیابی و موفقیت پیدا نمی‌شود. امروز نوبت روانخواه است که با همان سبک و سیاق منتقدان قبلی، سرمربی خارجی تیم ملی را بکوبد ولی این ادامه همان داستان ملال‌آور خارجی ستیزی در فوتبال ایران است که در مقطعی جلالی و مایلی کهن پیشقراول آن بودند اما حالا نوبت به روانخواه جاه‌طلب رسیده تا در همان مسیر گام بردارد و برنامه‌سازان تلویزیون هم در قحطی کارشناسان ورزشی، خوشحالند که یک ساز مخالف‌خوان تازه پیدا کرده‌اند.

اگر فوتبال ایران به جز 80 درصدی که از تمام دارایی‌اش خرج کی‌روش کرده، 20 درصد باقی مانده را هم خرج یک کار درست مثل استخدام کی‌روش می‌کرد، چه بسا فوتبال ایران وضعیت بهتری داشت. انگار فراموش کرده‌ایم فوتبال ایران در گذشته نه چندان دور به چه وضعیتی مبتلا شده بود. انگار دوران پسا ایوانکوویچ را همه از یاد برده‌اند که در تیم ملی چه بلبشویی بود؛ از مهدی مناجاتی و پرویز مظلومی تا میرشاد ماجدی و منصور ابراهیم‌زاده همه با هم بسیج شدند تا تیم قلعه‌نویی یک گام به جلو بردارد اما حاصل خرد جمعی، نمایش ضعیف و حذف برابر ضعیف‌ترین کره تاریخ بود. دوران علی دایی در تیم ملی و تغییر نسل او را هم ‌از یاد نبریم. از مجید غلام‌نژاد تا حسن اشجاری و حسین کاظمی و غلامرضا رضایی؛ کسی از این نسل خبر دارد؟

شش. کارلوس کی‌روش با تمام بداخلاقی‌ها که در جای خود قابل بحث است، فوتبال ملی ایران را به جایگاهی رسانده که در تاریخ تیم ملی بی‌سابقه است: صدرنشینی در رده‌بندی آسیا، صعود متوالی به جام جهانی دو هفته پیش از اتمام مسابقات مقدماتی بدون اما و اگرهای تمام ادوار و گرفتن 4 امتیاز از گروه مرگ در جام جهانی. آیا اینها برای مربی تیم ملی ایران کافی نیست؟ اگر کسی ادعایی بیش از این دارد، این گوی و این میدان؛ لیگ برتر پیشکش شما تا ببینیم از چه تحولی حرف می‌زنید، پارسال که چیزی از روانخواه در سپیدرود و دیگر تیم‌ها رویت نشد. شاید امسال سال مربیان جوان ایران باشد؛ امیدواریم!

 

ایران ورزشی

۱۱۳۰ ۳۰  
آی اسپورت
2018-07-14 11:58:00
نظر دهید

۳۰ نظر
اکبر
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
دروغ میگید که امیدوارید. به همین سادگی
شاهین ممسنی ❤❤
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۸
مغلطه ؛
مسموم کردن سرچشمه: نسبت دادن یک صفت منفی و مذموم به مخالفان آن مدعا یا کسانی که تردید می‌کنند!
طبق نظر ایران ورزشی که میشه تعمیمش داد عادل فردوسی پور با چه رزومه ای حق داره درباره تیم ملی حرف بزنه( چه مثبت چه منفی)
سعید زاهدیان اصلن پاش به توپ خورده که درباره امید روانخواه بازیکن استقلال حرف می زنه؟!
اصن اینایی که دارن درباره بهترین مربی بعد از انقلاب که رزومه ش خاری در چشم کیروشی پورهاست نظر میدن با چه صلاحیتی حرف می زنن؟!
ما که می دونیم درد این اقلیت نه از حب کیروش بلکه از بغض مردی ست که سه ساله همه را تو لیگ برتر به گاری بسته:))
به این اقلیت میگیم تحمل کنین
اگر سخت براتون بریزین تحصن کنین
برانکو رو ترور کنین اصن:))
ولی تا برانکو هست شل کنین
حرف حساب
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۰
از کیروش پرستها و جیره خوارهاش بیش از این انتظار نمیره: ادبیات توهین و تحقیر!! ولی از این آقا یه سوال دارم اگه مثلا گری لینکر از مربی انگلیس یا تیم دیگه انتقاد کرد باید بهش گفت تو یه زنبور بی عسلی و تا حالا کجا مربیگری کردی یا چه جامی آوردی؟؟؟ بگذریم که همین آقای کیروش قهرمان (به قول برانکو) چه کارنامه ای به عنوان مرد اول مربیگری تیمها داشته؟! جناب زاهدیان برای فهمیدن اینکه تیم ما از ژاپن و کره و استرالیا و حتی عربستان بدتر بازی کرد و به جز دفاع کردن ( آن هم از نوع ضدفوتبال و کثیفش) چیزی نداشت نیاز نیست مورینیو و گواردیولا یا کاپلو باشید!! اگه شما اینقدر فهم و شعور فوتبالی تون ضعیفه که این رو هم نمیفهمی دلیل نمیشه بقیه مثل شما باشند و اگر مسئله فهم این چیزها نیست و از ماندن کیروش آبی برای امثال شما گرم میشه که هیچ! فقط ملت رو جیگر فرض نکنید!!
حمید
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۰
حمله زنبورهای گاوی به منتقدان کیروش!!!
حسین
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
در اینکه کی روش مربی درستی است حرفی نیست و اینکه منتقدانی مانند اقای روانخواه در حد انتقاد از کی روش نیستند هم. ولی طبیعت فوتبال از همان ابتدا تا کنون بر پایه زدن گل استوار بوده، هست و خواهد بود نه گل نخوردن. انتقاد اصلی به تیم آقای کی روش اینست هدف اصلی تیم ملی در بازیهای جام جهانی گل نخوردن بود نه گل زدن!
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
اینکه بگید روانخواه کجا مربیگری کرده که از کیروش انتقاد میکنه مثل اینه که الان من بگم آقای نویسنده دوزاری شما کجا تا حالا شهردار بودی که از بذل و بخشش شهردار به یه بازیگر انتقاد میکنی؟
سجاد
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
1 كيروش از جيب هزينه كرده؟ هيچ كجاي دنيا به اندازه ايران براي كيروش پول به همراه نداشته ، كجاي دنيا فدراسيون بي توجه به قرارداد جانبي غير قانوني بانك سامان عمل مي كند؟ قرارداد لباس آلِ اشپورت كه يادتان هست يك شبه بعد از پرداخت حق حساب جناب مربي با كيفيت شد!!!
٢ دستيار بنجلي به نام سباستين با چه رزومه اي به كادر اضافه شد؟ ارتباط سر مربي با بازيكن هاي تماشاگري كه با بهت جامعه فوتبال به جام جهاني رهسپار شدن چه بود؟ پاي پورسانت بازيكن در ميان هست؟
٣ داستان مدير رسانه اي خارجي تيّم ملي چيست؟
٤ ما پنجمين مربي گرانقيمت جام جهاني را استخدام نكرديم كه در جام جهاني با باخت به اسپانيا خوشحال شويم آن هم اسپانيايي كه فقط برابر ايران برنده بود!!!!
٥ پلن بي ما در مقابل پرتغال در دقايق آخر كه نياز به برد بود چه بود؟ با ده بازيكن در زمين خودي به دنبال معجزه اي مثل بازي مراكش بوديم؟ عملكرد اول از آخر تهاجمي ما در جام جهاني نشان دهنده چيست؟ به فوتبالي كه ايران در سه بازي جام جهاني از خود نشان داد در داخل كشور به چه فوتبالي معروف است؟ بحريني يا ميثاقياني؟
٤ اينكه تيّم ملي كشورمان بعد از هفت سال سرمربيگري كيروش عاجز از انجام يك حركت تركيبي هست دليل بر توان بالاي مربي ماست؟
٥ اوج كار كيروش نَفَر دوم بودن در كنار آلكس فرگوسن بودن يعني مكمل بودن و ايشان در سمت سرمربي جز نتايج ضعيف و اخراج و دعوا و محروميت چه كارنامه اي داشته ؟ چگونه كيروش كهكشاني ترين تيّم رئال را به رتبه ٤ لاليگا رساند و اخراج شد طوري پرز انتخاب او را بزرگترين حماقت خود ناميد ؟
٥ چگونه مربي تيّم ملي به خود اين اجازه را داده كه براي باشگاه ها و مربيانش تعيين تكليف كند؟ ايشان سالي دو ميليون دلار دستمزد و ١/٥ ميليون دلار قرارداد هاي جانبي غير قانوني دارند پس صعود به جام جهاني آن هم با سهميه اضافه شده آسيا شق القمر نبوده كما اينكه در سال ٢٠٠٦ هم دو هفته مانده به پايان رقابت هل با مربي كه يك پنجم ايشان دريافتي داشت به جام جهاني صعود كرديم
٦ منتقدان كيروش را چوب زدن شما رو بزرگ نمي كند ايشان بعد هفت سال هيچ آورده فني ماندگاري براي ما باقي نذاشته و جالب است كه ايشان هميشه سعي در اقواي بازيكنان به كوچ كردن از ليگ ايران هستند
سجاد
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
1 كيروش از جيب هزينه كرده؟ هيچ كجاي دنيا به اندازه ايران براي كيروش پول به همراه نداشته ، كجاي دنيا فدراسيون بي توجه به قرارداد جانبي غير قانوني بانك سامان عمل مي كند؟ قرارداد لباس آلِ اشپورت كه يادتان هست يك شبه بعد از پرداخت حق حساب جناب مربي با كيفيت شد!!!
٢ دستيار بنجلي به نام سباستين با چه رزومه اي به كادر اضافه شد؟ ارتباط سر مربي با بازيكن هاي تماشاگري كه با بهت جامعه فوتبال به جام جهاني رهسپار شدن چه بود؟ پاي پورسانت بازيكن در ميان هست؟
٣ داستان مدير رسانه اي خارجي تيّم ملي چيست؟
٤ ما پنجمين مربي گرانقيمت جام جهاني را استخدام نكرديم كه در جام جهاني با باخت به اسپانيا خوشحال شويم آن هم اسپانيايي كه فقط برابر ايران برنده بود!!!!
٥ پلن بي ما در مقابل پرتغال در دقايق آخر كه نياز به برد بود چه بود؟ با ده بازيكن در زمين خودي به دنبال معجزه اي مثل بازي مراكش بوديم؟ عملكرد اول از آخر تهاجمي ما در جام جهاني نشان دهنده چيست؟ به فوتبالي كه ايران در سه بازي جام جهاني از خود نشان داد در داخل كشور به چه فوتبالي معروف است؟ بحريني يا ميثاقياني؟
٤ اينكه تيّم ملي كشورمان بعد از هفت سال سرمربيگري كيروش عاجز از انجام يك حركت تركيبي هست دليل بر توان بالاي مربي ماست؟
٥ اوج كار كيروش نَفَر دوم بودن در كنار آلكس فرگوسن بودن يعني مكمل بودن و ايشان در سمت سرمربي جز نتايج ضعيف و اخراج و دعوا و محروميت چه كارنامه اي داشته ؟ چگونه كيروش كهكشاني ترين تيّم رئال را به رتبه ٤ لاليگا رساند و اخراج شد طوري پرز انتخاب او را بزرگترين حماقت خود ناميد ؟
٥ چگونه مربي تيّم ملي به خود اين اجازه را داده كه براي باشگاه ها و مربيانش تعيين تكليف كند؟ ايشان سالي دو ميليون دلار دستمزد و ١/٥ ميليون دلار قرارداد هاي جانبي غير قانوني دارند پس صعود به جام جهاني آن هم با سهميه اضافه شده آسيا شق القمر نبوده كما اينكه در سال ٢٠٠٦ هم دو هفته مانده به پايان رقابت هل با مربي كه يك پنجم ايشان دريافتي داشت به جام جهاني صعود كرديم
٦ منتقدان كيروش را چوب زدن شما رو بزرگ نمي كند ايشان بعد هفت سال هيچ آورده فني ماندگاري براي ما باقي نذاشته و جالب است كه ايشان هميشه سعي در اقواي بازيكنان به كوچ كردن از ليگ ايران هستند
رضا هپ
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۱
حمله نوچه های کیروش به بقیه...
سایت شما که برای خودش دست کمی از کیروشی پور نداره ...
تمام امار های ایران در جام جهانی منفی بوده ولی فردوسی پور تو برنامش از فاکتور جدید و عجیبی رو نمایی کرد که توش ایران جز بهترین ها بود ولی از امار رسمی که ایران جز بدئترین ها بود چیزی نگفت
خود کیروش در دنیا به عنوان دستیار و معلم خوب معروفه نه سرمربی. تمام کارشناسای برنامه من او که مچ هم از دفاع ایران تمجید ولی از سبک بازی ایران انتقاد و سبکش رو کثییف و چرک دونستن.
زیر توپ زدن جلوی مراکش و وقت کشی عربستانی که حتی باعث دعوای مربی مراکش با ایرانیا شد و اخر سر گل شانسی چه افتخاری داره؟ بردش چسبید و هممون راضی ولی شانسی بود با بازی ای کثیف و عربستانی
بازی با اسپانیا که هیچی برای گفتن نداشتیم و بازی پرتغال هم فقط 5 دیقه اخر خوب بود.
اینکه مثلا سال 2006 شماها و فردوسیپور باخت جلوی پرتغال و مکزیک رو ننگ میدونستید و باعث خفت ایران ولی الان باخت جلوی اسپانیا و بازی های کثیف عربی جلوی تیمای دیگه رو افتخار عجیبه
راستی ما تو 4 بازی جام ملت های دوره قبل و تمام بازی هامون جلوی کره این چند سال از همین شیوه کثیف استفاده کردیم. پس فرقی نداره تیم حریفمون کیه و چیه
این روش روش مورینیو هست که همتون حتی فردوسیپور کثیف و چرک و نتیجه گرا میگید بهش. حالا وقتی نتیجه نمیگیره این روش یعنی هیچی نداشته.
sina
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۲
خودتون فهمیدید چی گفتید؟؟؟؟؟؟؟ یعنی چون 99 درصد از مردم کشور نمیتونن پراید بسازن حق انتقاد از این خودرو رو ندارن؟ واقعا فوتبال بازی کردیم همون باز یاول عادل کی روشی پو دقیقه 16 بازی دعا میکرد که دقیقه 90 باشه این اسپانیایی که ازش تعریف میکنید در 4 بازی امسال که درجام جهانی انجام داد فقط یه برد داشت اونم مقابل ما بود وبه جز ما سه تیم دیگه بهش گل زدن. چندپاس دادیم چند شوت به سمت دروازه حریفان داشتیم ما رکورد زدیم . به شخصه اعتقاد دارم خیلی بهتر میتونستیم ظاهر بشیم ومتاسفانه فقط مقابل اسپانیا ومراکش اینجوری بازی نمیکنیم مقابل ازبکستان وقط هم با این سیستم به میدان می ریم میتونید بازیهای مقدماتی جام جهانی را مشاهده کنید.
محسن
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۴
در اینکه کیروش خوب نتیجه گرفت حرفی نیست.نویسنده محترم،کاش گزینه هایی که باید کیروش را تمجید یا نقد کنند را هم معرفی میکرد،البته با ذکر گلهایی که به سر این فوتبال زده اند.البته التزام بدهد که اسیدپاشی رسانه ای نشود منتقد بدبخت.
امید
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۶
مگه هرکی منتقد و مخالفه باید تو رئال منچستر مربی گری کرده باشه؟ چرت و پرت محض. کیروش باید بره چون بزرگ ترین عامل عدم اتحاد ملی و عدم موفقیت تیم ملی است.
Mohsen
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
شما دوغت رو بنوش
قرمزترین پسر دنیا
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۰
خیلی تحلیل آبکی و یک طرفه ای بود. هرکسی حق انتقاد از تیم کشورش و داره حتی یک هوادار ساده. حالا آقای روانخواه چون مربی گری نکرده حق هیچ انتقادی نسبت به جناب آقای کیروش نداره همه باید فقط تعریف کنن.
محسن
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
الان خود جناب عالی که مقاله توهین آمیز به منتقد های کیروش نوشتی یه عکس با شورت ورزشی داری؟ به قول خودت چه گلی زدی به سر فوتبال که داری به همه حمله میکنی؟
زشته هر کی منتقد باشه رو با این الفاظ خطاب کردن، یکم یاد بگیرین سطح تحملتون رو بالا ببرین، روانخواه اگر از حافظه شما پاک شده اگه پیوس یا خیلی های دیگه تو ذهن شما جایی ندارن یه فکری به حال ذهنتون بکنید، از چی دفاع جانانه میکنین؟
از کمترین حمله؟ از کمترین شوت به چارچوب؟ از کمترین کرنل؟ از کمترین پاس؟ از گل شانسی؟ از بیشمار موقعیت گل های مراکش؟ از پنالتی var؟ از چی دقیقا؟
کیروش مرد بزرگیه، خیلی زحمت کشیده ولی بسه، دلمون ترکید از بس رفتیم عقب,جلوی سوریه تو آزادی توان حمله نداشتیم.
منصور...
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
تو فوتبالی که یکی مثل امید روانخواه بیاد دستیار فرگوسن و سرمربی سابق رئال رو زیر سوال ببره باید در این فوتبال رو باید تخته کرد و افسوس خورده. این اقا چه کار نامه ای داره کی میاد کی روش رو زیر سوال میبره تو این فوتبال چه غلطی تا حالا کرده؟؟
sirvan.f
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸
طبق منطق خودت:عزیزم تو تا حالا دو دقیقه تو لیگ برتر بازی کردی؟دو روز با استقلال تمرین کردی که حالا از روانخواه ایراد میگیری؟!
آرش
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳
دیگه از حضرت کیروش (ع) انتقاد نکنید که سعید ناراحت میشه ها، فقط مجیز بگید، هر کی انتقاد کنه ابله و خره، جیره خور و مزدوره و هیچی حالیش نیست، کی گفته تیم ملی هم حمله نمیکرد، تیم ملی به وسیله سپاه ملائکه حمله میکرد که ما چشم دیدنشون رو نداریم و آقا کیروش اونا رو شخصا احضار کرده بود.
Hasan
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۸
شما کیروشی پورها چیزی جز یک مشت حرف بی پایه اساس ندارید کارنامه کیروش و نحوه بازی تیم کاملا گویا همه چیز است در ضمن هر وقت یک ماه حقوق کیروش پرداخت نمی شد نامبرده قهر کرده و با هیچ کس صحبت نمی کرد حالا ما باور کنیم که از جیبش خرج کرده دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را
میلاد
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۵
کار شما جانب داری حساب میشه نه یک نقد یا تحلیل منصفانه ، به این دلیل که بدون توجه به نقد های کارشناس و تحلیل نظرتاش اون رو به کوچک بودن و کم سوادی متهم میکنید و در واقع جوابتون اینه که کیروش آنقدر بزگ هست که نمیشه ازش انتقاد کرد ...
مصطفی
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷
یعنی جماعت کیروشی پور تحمل یه انتقاد نرم و نازک هم به ساحت ایشون ندارن روانخواه به هرحال یه فوتبالیست مطرح بوده اگه یه فوتبالیست براساس برداشت خودش نخواد انتقادی مطرح کنه پس شما قلم بمزدای هوچیگر پاچه خوار فقط باید در مورد فوتبال ابراز فضل کنید
.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۸
.
حمید
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۳
بسیار درخورتوجه بود ! مشکل اینه که این فوتبال صاحاب نداره ! اگه شخصی مثل دکتر دادگان بود ، اجازه این بلبشویی رو نمی داد . منتظر افاضات داریوش خان مصطفوی (آخرین داریوش تاریخ ) هستیم .
۵
مهدی
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۴
نویسنده 2زاری میگه روانخواهی که سالها تو بالاترین سطح فوتبال ایران بازی کرده حق انتقاد نداره!!! با این تز نویسنده 2زاری یعنی ایشون و خیلی خیلی روزنامه نگارهای گنده تر از ایشون حتی حق یه انتقاد کوچیک حتی از کسی مثل اکبر میثاقیان ندارن چه برسه به بقیه مربی ها، چون تا حالا لگد به گربه هم نزدن، بازی کردن پیشکش!
این نویسنده 2زاری نمیگه که این بهترین نتایج جام جهانی چطوری بدست اومده! با گل بخودی بازیکن مراکش و تنها پنالتی اشتباهی که حتی فیفا هم تایید کرده! یعنی عملا با عنصر شانس ما تونستیم این نتایج رو بدست بیاریم نه هوش و درایت کیروش!
هوش و درایت کیروش تو این 7 سال فقط اونجاش که تو تموم بازیها یه تیم اتوبوسی میچینیم جلوی دروازه برای دفاع و با استفاده از تاکتیکهای فوق مدرن بزن زیرش و اوت دستی بلند که تو اون شلوغی به پای یکی بخوره و تصدفی یه موقعیت جور شه و ضربات ایستگاهی بتونیم یه موقعیت گل ایجاد کنیم(تاکتیک 40 سال قبل ما)
نویسنده 2زاری میگه کیروش مربیگری رئال رو کرده ولی نمیگه اونجا یه افتضاح به بار آورده و با بهترین بازیکنهای دنیا و بهترین امکانات دنیا رئال مادرید رو چهارم کرد و از اروپا هم حذف شد.
نویسنده 2زاری نمیگه که کیروش از پرتغال و تیم ملی امارات و باشگاههای ژاپن و آمریکا بخاطر نتایج ضعیف برکنار شد.
نویسنده 2زاری نمیگه کل کارنامه کیروش رو به عنوان سرمربی یه تیم بزرگسالان اگه بتکونی حتی یه قهرمانی تو تورنمنتهای فرسایشی مثل لیگ یه کشور ولو درجه 2 و 3 دنیا پیدا نمیشه. کل قهرمانیهای کیروش 2 تا سوپر کاپ (تک بازی) و یه جام حذفی(5/6 تا بازی) هست. یعنی این بشر هنوز نتونسته یه تیم رو قهرمان یه تورنمنت فرسایشی مثل لیگ بکنه.
نویسنده 2زاری نمیگه آمارهای کیفی فنی ما تو جام جهانی افتضاح بود،آمار شوت تیم سی و دوم و آخر جام بودیم، آمار مالکیت توپ تیم سی و دوم و آخر جام بودیم،؛ آمار تعداد پاس تیم سی و دوم و آخر جام بودیم،آمار کرنر، تیم سی و دوم و تیم آخر جام بودیم،آمار دقت پاس تیم سی و دوم و آخر جام بودیم. فقط میتونیم بگیم از لحاظ دفاعی خوب بودیم که اون هم بخاطر اینکه یه اتوبوس 11 نفره پارک میکردیم...
امیدیار
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۵
بزرگترین خیانت به حضرت آیت الله عظما کیروش (ره) اینه که سینه چاکان این پیامبر اونو مبرا از خطا میدونن و میگن کسی نباید به هیچ وجه انتقاد کنه حتی اگه واقعا درست باشه حتی اگه خود منتقد هم از فداییان کیروش باشه.
Ava_86
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
خداروشکر کارنامه افتضاح کیروش تو رئال مادرید قابل کتمان نیست اما کیروشی پورها رو ول کنی هت تریک رئال تو قهرمانی اروپا رو هم میخوان بزنن پای کارنامه کیروش !
با اینکه پرسپولیسیم اما روانخواه یکی از منصف ترین کارشناسای فعلی ورزشی هست. جناب زاهدیان فقط روانخواه ازتیم کیروش انتقاد نکرد در تلویزیون بلکه مهدوی کیا هم تو ۵ دیگه طومار تیم کیروش رو جلوی فردوسی پور پیچید بهم. نکنه از نظر شما مهدوی کیام در حد انتقاد از کیروش نیست
Reza
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
زنبور با عسل که فقط فردوسی پور و شرکا هستند ، اصلا بزعم اونا فقط یک زنبور عسل تولید میکنه ،اون هم کیروشه ،فقط یه سئوال اینهمه عسل خوب این بابا تولید میکنه کو خریدار ، اگه جای دیگه حال بیشتری کنه ، باز هم ایران میمونه ، یا جای دیگه عسلش خریدار نداره ، ممکنه عسلش تقلبی باشه ، این هم میشه ،هر چی هست تیم رسانه ای برج ایران زنین دوست دارند این عسل رو به زور بکنند تو حلق مردم ایران .اینجوری نیست ؟
قلم توتم من است (علی شریعتی)
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۸
امیدوارم شرافت قلم برگرده به اهالی مطبوعان
قلم توتم من است (علی شریعتی)
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۸
امیدوارم شرافت قلم برگرده به اهالی مطبوعان
۴
گل آقا
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۳۲
دوستان خواهشا کمتر اين بنده خدارو قهوه اي کنيد بسه ديگه! خودشم فهميد! خخخ
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر