فهرست
پیش بازی اتلتیکو مادرید- رئال مادرید: دابل یا دسیما؛ مسئله این است
پیش بازی اتلتیکو مادرید- رئال مادرید: دابل یا دسیما؛ مسئله این است

پیش بازی اتلتیکو مادرید- رئال مادرید: دابل یا دسیما؛ مسئله این است

آی اسپورت- وقتی سانتیاگو برنابئو به عنوان میزبان دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپای سال 2010 معرفی شد، رئالی ها امیدوار بودند که با رسیدن به دیدار نهایی، دهمین قهرمانی شان را در خانه جشن بگیرند اما آنها برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان باید چهار سال دیگر صبر می کردند تا در لیسبون، به مصاف رقیب همشهری شان، اتلتیکو مادرید بروند؛ دیداری که پیروزی در آن می تواند طعم قهرمانی را برای هر دو تیم شیرین تر و به یادماندنی تر کند. اگر رئال امشب برای فتح دسیما پای به میدان می گذارد، شاگردان سیمئونه به دنبال فتح دومین جام فصل شان هستند. بعد از قهرمانی در لالیگا، قرمز و سفیدها منتظر یک جشن دیگر در نپتونو هستند اما اینکه \"جام گوش دراز\" امشب به کدام میدان مادرید روی دست خواهد بود، باید تا سوت پایان صبر کنیم.

اتلتیکو؛ چه رویاهایی می آیند

وقتی دو سال و نیم قبل دیه گو سیمئونه جانشین گریگوری مانسانو در وینسته کالدرون شد، اتلتیکو تیمی میانه جدولی بود که عدم ثبات در نتیجه گیری، این نگرانی را به وجود آورده بود که شاید فصل را در نیمه پایینی جدول لالیگا به پایان برساند. اما آنها با سیمئونه قدم به قدم بهتر شدند. قهرمانی در لیگ اروپا، فتح سوپرکاپ، قهرمانی در کوپا دل ری و در نهایت قهرمانی در لالیگا، دستاوردهایی بود که تا پیش از حضور سیمئونه، برای اتلتیکو چیزی شبیه به یک رویای دست نیافتنی بود. اما آنها حالا در آستانه فتح یک جام بزرگتر هستند؛ جامی که در همه این سال ها اگر در مادرید دیده شد، مقصدش تالار افتخارات رقیب همشهری بود اما حالا با \"ال چولو\"، اتلتیکو می تواند مسیر جام را تغییر بدهد.


بزرگترین نگرانی هواداران اتلتیکو در چند روز اخیر، مصدومیت دیه گو کاستا بود اما سیمئونه معتقد است که تیمش می تواند بدون این ملی پوش اسپانیایی هم به آنچه می خواهد، برسد:\" این ثمره تلاشی است که ما در سه سال اخیر انجام دادیم. ما یک سال و نیم قبل در لیگ اروپا خوب کار کردیم. ما هنوز هم تواضع مان را حفظ کردیم و به اندازه تیم متحدی هستیم. از دروازه بان تا مهاجمان، همه می دانند که ما باید چطور بازی کنیم تا به موفقیت برسیم؛ باید قدرت مان را نشان بدهیم و ضعف های مان را بپوشانیم. تردید نیست که ما هم ضعف هایی داریم اما نباید آن را نشان بدهیم.\"

 

رئال مادرید؛ ببر یا بمیر

اینکه این فصل رئال ناکام بوده یا نه، به نتیجه ای که امشب روی اسکوربورد ورزشگاه دراگائو نقش می بندد، بستگی دارد. آنها که کوپا دل ری را با پیروزی مقابل بارسلونا جشن گرفتند، با فتح دسیما می توانند پایان باشکوهی برای این فصل رقم بزنند؛ حتی اگر این قهرمانی باعث شود تا بار دیگر منتقدان آنچلوتی او را \"مربی جام های حذفی\" توصیف کنند:\" تحت فشار نیستم؛ خوشحالم که در فینال حضور دارم. بسیاری از تیم‌ها از تلویزیون آن را تماشا می‌کنند.\"

رئال این فصل 4 بار مقابل اتلتیکو قرار گرفت که دو بار آن در لالیگا و دو دیدار دیگر در کوپا دل ری بود. آنها در لالیگا بعد از شکست 1-0 خانگی، در ویسنته کالدرون 2-2 با حریف مساوی کردند اما در کوپا دل ری در مجموع دو دیدار 5-0 پیروز شدند؛ نتایجی که نشان می دهد پیش بینی کردن این دیدار چقدر دشوار است.

در چند روز اخیر کادر پزشکی رئال تلاش زیادی برای آماده کردن په په و بنزما کردند اما شاید بزرگترین نگرانی کارلتو از غیبت ژابی آلونسو، هافبک محروم تیمش، باشد. در غیاب او، شاید خدیرا در کنار مودریچ قرار بگیرد.

     
آی اسپورت
2014-05-24 10:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر