فهرست
گزارش روز : یک ساعت با خاویر ماسچرانو ؛ امید اول خط دفاع تیم ملی آرژانتین در جام جهانی
گزارش روز : یک ساعت با خاویر ماسچرانو ؛ امید اول خط دفاع تیم ملی آرژانتین در جام جهانی

گزارش روز : یک ساعت با خاویر ماسچرانو ؛ امید اول خط دفاع تیم ملی آرژانتین در جام جهانی

آی اسپورت - آرژانتین بدون شک یکی از شانس های مسلم قهرمانی در جام جهانی برزیل است. به تدریج بازیکنان دعوت شده به تیم ملی خود را به اردوی این تیم می رسانند تا از روز دوشنبه به صورت رسمی مراحل آماده سازی تیم سابه یا آغاز شود. خاویر ماسچرانو رهبر خط دفاعی آرژانتین و بارسا هنوز در اسپانیا به سر می برد و امروز و فردا به آرژانتین بازمیگردد. گزارش روزنامه Ole از ماسچرانو در حاشیه یک مراسم تبلیغاتی را اینجا بخوانید :

به فاصله 20 روز تا آغاز جام جهانی برزیل خاویر ماسچرانو در مورد این مسابقات در حاشیه یک مراسم تبلیغاتی می گوید \" مگر می شود نسبت به این جام هیجان زده نباشیم ؟ غیر ممکن است که به حضور در جام جهانی شور و شوقی نداشته باشیم \" لحن صحبت های این مدافع بارسا خوشبینانه بود و برای آرژانتینی ها امیدوار کننده.

خاویر هنوز در اسپانیا به سر می برد و قرار است تا روز دوشنبه به اردوی تیم ملی آرژانتین اضافه شود. وی دیروز در مراسم تبلیغاتی کمپانی رکسونا شرکت کرده بود و در حاشیه این مراسم فرصتی دست داد تا در مورد فوتبال نیز صحبت کند . وی در پاسخ به سوال خبرنگار Ole در مورد حضورش در سومین جام جهانی متوالی گفت :

\" حقیقت این است که تصورش را نمی کردم که در سه جام جهانی متوالی شرکت داشته باشم و از این مساله احساس غرور می کنم . همیشه سعی کرده ام که وظایفم را درست انجام دهم .

برخی مواقع موفق شده ام و برخی مواقع هم خیر . اما مهم این است که همیشه مسئولیت پذیر باشی و اگر اشتباهی را هم مرتکب می شوی مسئولیتش را به عهده بگیری.

حضور در تیم ملی یعنی پذیرش یک مسئولیت بزرگ. در لیست تیم ملی بازیکنان بزرگی حضور دارند والبته جای یکسری جوانان نیز خالی است \"

ماسچرانو نیز به مانند مسی اعتقاد دارد که باید برای حضور در تیم ملی ذهنیت ها تغییر کند و بازیکنان از فضای باشگاهی خارج شوند :

\" الان زمان فکر کردن به تیم ملی است زمان این است که برای آرژانتین با خلوص نیت تلاش کنیم . از 15 ژوئن فرصتی برای اشتباه کردن نداریم امیدوارم که یک ماه جام جهانی ماهی فراموش نشدنی برای ما رقم بخورد \"


ماچه در مورد همبازی خود در بارسا نیز چنین می گوید :

من مسی را یک بازیکن خنثی و خاموش نمی بینم تاکید می کنم که او در بهترین شرایط خودش قرار دارد. فوتبال یک ورزش تیمی است و برخی اوقات اوضاع به نفع شما پیش نمی رود.

البته که بارسا مقصر همه مشکلات موجود نبود ولی حاشیه های اطراف بارسا روی همه از جمله مسی تاثیر گذاشته بود. کل تیم در سطح همیشگی خودش قرار نداشت .

ما فصل گذشته بسیار بهتر بازی می کردیم و عملکرد مسی هم بیشتر به چشم می آمد. مسی هنوز هم بهترین بازیکن دنیاست ولی با این وجود او یک بازیکن است و نیاز دارد که باقی همبازیانش نیز در فرم ایده الشان باشند تا او هم بدرخشد \"

شانس آرژانتین برای موفقیت در جام جهانی 

\" یک فرصت خوب برای ما مهیا شده تا بار دیگر شایستگی های خودمان را نشان دهیم. تیم ملی با همه خطاها و اشتباهاتش نشان داده که می تواند شانه به شانه بزرگان جهان رقابت کند.

جام جهانی یک میدان ویژه است . تورنمنتی فراتر از هر چیز دیگر. بازیکنان بزرگی داریم و مهمتر از آن میل و انگیزه ای بسیار بالا برای انجام نمایش های خوب \"


\" یادم می آید وقتی از جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بدون کسب هیچ موفقیتی به آرژانتین برگشتیم خیلی از مردم با وجود ناکامی ما به استقبالمان آمده بودند. این مساله بسیار مهمی برای ما بود اینکه هنوز نزد مردم مقبولیت داشتیم. وقتی هواداران را با پیراهن آبی و سفید می دیدیم احساس غرور می کردیم \"


ماسچرانو در مورد تیم ملی و سیستم الخاندرو سابه یا عقیده دارد :

\" سیستم تیم ما هجومی است. سیستمی که مردم دوستش دارند. ما دی ماریا را داریم که می تواند یک مهاجم کاذب برای ما باشد کسی که خیلی خوب به مسی ، آگرو و هیگواین اضافه می شود.

او بازیکنی است که خودش را فدای تیم می کند. علاوه بر این سایر بازیکنان ما نیزخصوصیت تهاجمی زیادی دارند و مربی ما به خوبی توانسته بین همه خطوط توازن ایجاد کند \"

در انتها ، وی در مورد تغییر پستش در تیم ملی و حضور در مرکز دفاع آرژانتین گفت :

مهم نیست. خیلی پیش می آید که یک بازیکن به فراخور موقعیت ، در تیم خودش تغییر پست بدهد. به خاوی مارتینس و فیلیپ لام نگاه کنید ! من مشکلی برای تغییر پست ندارم و به عقیده خودم توانایی بازی در هر منطقه ای از خط دفاعی را دارم.

 در تمام دوران فوتبالم در خط دفاعی حضور داشته ام و برایم خیلی مهم نیست که در کدام قسمتش به بازی گرفته شوم. مهم موفقیت تیم ملی آرزانتین است و من برای این مهم هر کاری از دستم بربیاید انجام می دهم \"

 منبع : Ole

رضا سیف

  ۱  
آی اسپورت
2014-05-24 15:07:27
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۹
ماسکرانو مدافع نیست . تو بار سا از سر بدبختی و بی مدافعی میزارنش دفاع ..
اگه تو زندگیتون فوتبال نگاه کرده باشید و برید چن سال پیش وقتی ماسکرانو زوج الونسو بود تو لیورپول میبینید که زمان خوشد بهش میگفتن از بهترین هافبک دفاعی های دنیاس :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر