فهرست
گزارش؛ روزهای درخشان نیمار
گزارش؛ روزهای درخشان نیمار

گزارش؛ روزهای درخشان نیمار

آی اسپورت - گاهی اوقات زمان می‌برد تا شرایط را مانند گذشته کرد. نیمار در تابستان ۲۰۱۷ بارسلونا را ترک کرد تا برای پاری سن ژرمن بازی کند. مهاجم برزیلی به یک هدف این تصمیم را گرفت و می‌خواست برنده توپ طلا شود. او تصور می‌کرد در یک تیم مولتی میلیاردی فرانسوی در کنار ستارگان می‌تواند به خواسته‌اش برسد. نیمار می‌توانست از زیر سایه لیونل مسی در آید و قدرت خود را نشان دهد. با این حال سال‌های نخست، ناامید کننده بود و دو حذف از یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. هم‌چنین با آسیب دیدگی‌های متعددی روبه‌رو شد و موجب شد ۵۸ بازی را از دست بدهد.  این آسیب دیدگی روی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ نیز تاثیر گذاشت.

این عملکرد بد با جنجال‌هایی هم‌چون شرکت در جشن‌های مختلف، سفرهای ویژه برای حضور در مراسم تولد خواهرش، متهم شدن به تجاوز جنسی و تلاش برای جدایی از پاری سن ژرمن در تابستان گذشته همراه شد. همه می‌خواستند بهترین نیمار را ببینند، بازیکنی که با قراردادی به ارزش ۲۲۲ میلیون یورو، گران‌ترین انتقال تاریخ لقب گرفت. او برای بارسا در ۱۸۶ بازی توانست ۱۰۵ گل به ثمر برساند. در آن چهار فصل دو قهرمانی در لالیگا و یک لیگ قهرمانان به دست آورد. به نظر می‌رسد پس از دو سال و نیم انتظار زمان درخشش فرا رسیده است.

نیمار از زمانی که آخرین آسیب دیدگی‌اش را پشت سر گذاشت تنها بهترین دورانش را در پاری سن ژرمن سپری نکرد بلکه بهترین آمار دوران ورزشی‌اش را نیز به ثبت رساند. پس از این که یک‌شنبه شب در دیدار برابر لیل دبل کرد تعداد گل‌هایش را به یازده رساند. او در ۱۲ بازی لیگ، لیگ قهرمانان و جام حذفی هم‌چنین توانست هشت پاس گل دهد و به رکورد بیانیچی و کیلیان ام‌باپه برسد که در هشت بازی پیاپی آمار حداقل یک گل را به ثبت رساندند. مهاجم برزیلی یک‌شنبه به رکورد گانر آندرسون، اسطوره باشگاه مارسی رسید که در ۵۰ بازی لیگ فرانسه ۴۷ بار گلزنی کرد.

ستاره برزیلی مانند ام‌باپه در لیگ یک فرانسه ۱۳ گل به ثمر رسانده و پنج پاس گل داده است. تنها تفاوت دو بازیکن این است که مهاجم فرانسوی دو بازی بیش‌تر انجام داده است. نیمار در ۷۵ بازی خود با تیم پاریسی در ۱۰۴ گل نقش داشت (۶۶ بار گلزنی کرد و ۳۸ پاس گل داد). نزدیکان نیمار می‌گویند پشت این عملکرد درخشان یک تغییر رفتار است. این اتفاق بیرون از زمین رخ داده است. با وجود این که نیمار قرار است پنجم فوریه ۲۸ ساله شود نمی‌خواهد جشن تولد بزرگی بگیرد. او ترجیح می‌دهد انرژی‌اش را برای فتح عناوین با تیمش در پایان فصل بگذارد.

     
آی اسپورت
2020-01-28 18:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر