فهرست
پایان فصل فوق العاده رونالدو؛ آقای گل 17 گله چمپیونزلیگ
پایان فصل فوق العاده رونالدو؛ آقای گل 17 گله چمپیونزلیگ

پایان فصل فوق العاده رونالدو؛ آقای گل 17 گله چمپیونزلیگ

آی اسپورت- کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن 17 گل در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان رکورد جدیدی را در این زمینه به نام خود ثبت کرد. او همچنین برای دومین سال پیاپی عنوان آقای گلی لیگ قهرمانان اروپا را تصاحب کرد.

رونالدو به جز 2 باری که همراه با مادرید این عنوان را به دست آورده است، 1 بار دیگر نیز در فصل 2008-2007 با 8 گل زده موفق به کسب این عنوان شد. او در آن فصل به همراه یونایتد توانست عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را کسب کند.

پس از آن لیونل مسی 4 سال پیاپی توانست این افتخار را به نام خود ثبت کند تا اینکه در فصل 2013-2012 بار دیگر این رونالدو بود که توانست سد راه مسی شود.

رونالدو این فصل از لیگ قهرمانان را با یک هت تریک فوق العاده در برابر گالاتاسرای آغاز کرد. او در دور گروهی موفق شد 9 گل به ثمر برساند که این عدد نیز یک رکورد برای دور گروهی محسوب می شد.  2 گلی که رونالدو در دیدار برگشت مقابل بایرن در مرحله ی نیمه نهایی به ثمر رساند او را 16 گله کرد. او رکورد خوسه آلتافینی و لیونل مسی را بهبود بخشید و خودش را 16 گله کرد تا زننده ی بیش ترین گل در یک فصل لیگ قهرمانان لقب گیرد.

ضربه ی پنالتی او در دقیقه 120 دیدار مقابل اتلتیکو مادرید او را دست نیافتنی تر کرد تا فصل با 17 گل برای این ستاره ی پرتغالی به اتمام برسد. او 6 گل بیش تر از زلاتان ایبراهیموویچ به ثمر رساند. بعد از ایبرا نیز دیه گو کاستا و مسی به طور مشترک در رده ی سوم قرار گرفتند. آگوئرو و لواندوفسکی نیز با 6 گل زده رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در این فصل از رقابت ها به جز رونالدو بازیکنانی همچون مسی، میتروغلو، نگردو، ویدال، نیمار و فن پرسی نیز موفق به ثبت هتریک شدند. زلاتان ایبراهیموویچ نیز به تنها فردی بدل شد که توانست در این فصل در یک دیدار 4 گل به ثمر برساند. او این مهم را در برابر اندرلشت انجام داد. لیونل مسی نیز در سال 2012 توانست به تنهایی در یک دیدار 5 گل را وارد دروازه ی لورکوزن کند.

رونالدو و مسی با 68 گل زده به ترتیب پشت سر رائول گونزالس افسانه ای قرار گرفته اند. رائول با 71 گل زده، بیش ترین گل زده را در مجموع تمامی ادوار لیگ قهرمانان به خود اختصاص داده است. هر چند به احتمال بسیار زیاد این رکورد فصل آینده توسط مسی و رونالدو جا به جا خواهد شد.

  ۲  
آی اسپورت
2014-05-25 03:02:50
نظر دهید

۲ نظر
پویا لوس بلانکوس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۰۸
رونالدو حتی وقتی آماده نباشه هم گل می زنه.درسته که پنالتی بود ولی پنالتی رو خودش گرفت.
عشق سپید
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۵۴
رونالدو با گل امشبش یه گل بیشتر از مسی شد و تا راءول 3گل فاصله داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر