فهرست
یادداشت روز: گلی که جهت قطب نمای تاریخ را عوض کرد:چهار گل تنها با یک پرش
یادداشت روز: گلی که جهت قطب نمای تاریخ را عوض کرد:چهار گل تنها با یک پرش

یادداشت روز: گلی که جهت قطب نمای تاریخ را عوض کرد:چهار گل تنها با یک پرش

مهدی طاهرخانی

آی اسپورت- دقیقه 92 ثانیه 50. یعنی تنها 10 ثانیه مانده به اولین و احتمالا تا چهل سال دیگر اخرین قهرمانی اتلتی در اروپا. کرایوف بالکان پشت ضربه کرنر. کاسیاس هم باید جلو می امد چون اگر این توپ برگشت داده میشد داور اخرین سوت بازی را می زد و همه چیز تمام. اما قبل از ضربه ارسالی مودریچ قرار است  عملکرد  انجلوتی،پرز و بیل و بقیه را بررسی کنیم. یک رئالی دو اتشه هستیم و نود و دو دقیقه و پنجاه ثانیه حملاتمان راهی دروازه اتلتی نشده. خبری از رونالدو نیست. گویا هنوز در الیانس اره نا جا مانده. نود و دو دقیقه و پنجاه ثانیه است مدافعان اتلتی دارنده اخرین توپ طلای جهان را محو کردند. گرت بیل چگونه است؟ یک خرید گران قیمت که در طول این نود و دو دقیقه و پنجاه ثانبه سه موقعیت را به دست اورد اما هر سه ضربه را خودخواهانه و بد زد.اقای کاسیاس حالا میفهمیم که حقت است ذخیره لوپز باشی. بدترین سوتی تاریخ رئال در فینال اروپا را دادی. هرگز نمیبخشمت.فصل بعد باید بروی.باند باز.

\"هر

سرت را بالا می گیری پرز را در وی ای پی میبینی. میخواهی از همانجا از او بپرسی چرا 240 میلیون در ابتدای فصل فقط هزینه بار هجومی تیم کردی اما زور این ها به دفاع اتلتی نمی رسد. بعد از ضربه سوم بیل می خواهی گردن پرز را به عنوان یک رئالی عصبانی بشکنی و به او بگویی چرا 40 میلیون پول ایرامندی را دادی تا حالا در حساس ترین بازی فصل مربی مجبور باشد به خدیرای یک فصل مصدوم بجای الونسو بازی بدهد اما به این ستاره باسکی نه! راستی کاسمیرو که ان هم با قیمت عجیب از برزیل آمد روی هم رفته کل فصل چند دقیقه بازی کرد؟یاد پسر طلایی مالاگا میفتی! امشب ایسکو حسابی اذیتمان کرد. کاش برگردد همان مالاگا! همه شما بدون استثنا افتضاح بودید. اقای انجلوتی فقط یک کوپا دل ری جلوی بارسای بدون مدافع گرفتی و دیگر هیچ! لعنتی تو مرد بازی های بزرگ نیستی.

 خب محاکمه دیگر بس است.بگذارید کرایوف بالکان قبل از اینکه داور بر سوتش بدمد ضربه اخر را بزند! مودریچ کشید. رونالدو و بیل باز هم اسیر این مدافعان هستند.اما یک نفر از ان ته زمین آمده. همانی که معجزه در الیانس اره نا را با دو ضربه سر کلید زد. بلند شد ،کسی مزاحمش نیست. ضربه سرش را زد.دقیقه نود و دو و پنجاه و یک ثانیه شده،بهترین گلر لالیگا مثل فنر کش می آید. این مهترین سیو زندگی اوست اما ... گل !

مموری مغزت ریست شد. اخرین توپ در اخرین ثانیه قطب نمای جهانبینی ات را عوض کرد. اتلتی دیگر نای بلند شدن ندارد. اگر چهارده سال قبل من یو در عرض دو دقیقه در اخرین لحظات بازی در نوکمپ توانست دراماتیک ترین فینال تاریخ لیگ قهرمانان را رقم بزند.اگر لیورپول چهل و پنج دقیقه وقت میخواست تا معجزه استانبول را به همین انچلوتی نشان دهد. حالا تاریخ معجزه عجیب تری را می بیند. سرخیو راموس در اخرین ثانیه بازی با یک پرش چهار گل زد! هر چهارتایش کار راموس بود. عملکرد رونالدو و بیل و حتی همین دی ماریا در دقیقه نود و دو و ثانیه پنجاه تحلیل کرده بودیم. انها به نعش اتلتی گل زدند. کار اصلی را راموس کرد.

حالا پرز مجبوب ترین مدیر جهان است. بله گرت بیل 100 میلیون میارزید. چون در دو فینال دو گل زده! اوه رونالدو رویایی است چون در فینال هفدهمین گل فصلش را زد! یک رکورد احتمالا دست نیافتنی. مرسی دی ماریا در گل دوم شاهکار کردی. ماشالله کاسیاس تو هم بهترین بودی چون دو بار سوتی دادی یک بارش گل شد و بار دومش ویا اسمان را نشانه رفت در دروازه بی دروازه بان.

تاریخ را مردان فاتح می نویسند. دیگر کسی یادش نمی ماند چولو سیمونه با تیمی که یک دهم رئال و بارسا ستاره نداشت تا دقیقه نود و دو و ثانیه پنچاه فاتح جام بود!

قلم ها اینچنین عوض می شوند.ما اینچنین تغییر می کنیم.رسیدی به وی ای پی. اما مودریچ ضربه را زده و تو عوض جویدن خرخره پرز میخواهی گونه پیرمرد را غرق بوسه کنی.

خدا را شکر فقط از یک جهت. در فینال لیگ قهرمانان فوتبال اتوبوسی قهرمان نشد که خدا بخواهد در جام جهانی هم اینچنین باشد.میدانیم چولو با اتلتیکو چاره ای جر دفاع  مقابل رئال را نداشت اما فوتبال با حمله زیباست نه نود دقیقه دفاع بی نقص.میدانیم چولو نه اردا را داشت و نه کاستا را. میدانیم ویا در تمام نیمه دوم یک بار هم نتوانست یک ضد حمله بزند. همه اینها را میدانیم اما اگر عاشق بارسا هم باشی نمیتوانی از قهرمانی تیم یک پارچه مدافع خوشحال باشی. ان اتلتی که در استمفورد بریج چلسی را خورد کرد زیباتر بود. ان اتلتی که تا قبل از زدن گل تساوی به بارسا در نوکمپ ستاره های تاتا را در لاک دفاعی فرو برده بود قابل ستایش تر بود. این اتلتی در لیسبون اتوبوسش به خاطر نبود دو ستاره اش چندان جذاب نبود.

  ۳۱  
آی اسپورت
2014-05-25 12:49:10
نظر دهید
۳۱ نظر
محمد
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۲
پروفسور بازی 5 دقیقه وقت اضافه داشت
لادسیما
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۱
خواهشا آقای نویسنده اینم اضافه کنن که رئال هم آلونسو و خسه و په په رو نداشت و اینم اضافه کنم که رئال قبل از گل راموس هم موقعیت داشت این مدلی که شما میگی انگار کلا فقط راموس همین یه موقعیتو داشته اتلتیکو اگه تیم برتری بود بعد از نود دقیقه خودشو نشون میداد واقعا منصفانه بخواهیم نگاه کنیم حیف بود که اتلتیکو با یک گل شانسی قهرمان میشد
الیاس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۵
عقده ای عوضی ... همه بارسایی ها همینجورن ... پژمان راهبر چرا میذاری به رعال توهین کنند ؟!
محمد
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۷
رعال میبره بارسایی ها مقاله مینویسن ... بایرن قهرمان میشه بارسایی ها مقاله مینویسن ... برزیل قهرمان میشه بارسایی ها مقاله مینویسن !! هامبورگ سقوط میکنه بارسایی ها مقاله مینویسن !! دست بردارید
شاهین
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۷
دلم میخواد به جای پرز خرخره ی تو را بجرم نویسنده !
الیاس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۸
عقده پراکنی شبکه سه کم بود مقاله ی نویسنده های بارسایی هم اضافه شد
الیاس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۸
عقده پراکنی شبکه سه کم بود مقاله ی نویسنده های بارسایی هم اضافه شد
شاهین
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۹
واسه شما فوتبال فقط با بارسا تعریف میشه ... دنیای جالبی داری
میلاد
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۷
بی شرف بارسایی . ایکر مقدسه به خاطر 14 سال دفاع بی نقص از دروازه ما . ایکر مقدسه به خاطر 14 سال از خود گذشتگی نه یک سوتی دادن . ایکر تا ابد مقدسه برامون . رونالدو بهترینه بخاطر تمامه تلاش هاش و گل هاش برای ما . رونالدو بهترینه چون 120 دقیقه با پای مصدوم بازی کرده . مواظب حرف زدنت باش . ما رئالی ها به هیچ عنوان ذره ای در ذهنمون از ایکر مقدس و رونالدو بد نمیگیم و دوسشون داریم .
ara
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳
رئال قهرمان هم نمیشد ، کسیاس باید میموند .
بی شرف ها حذفش کن این مطلبو توهین تا چه حد سولاختووووو
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۷
...
سعید
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۲
عزیز دلم؛ کاسیاس اگه بره که شیرازه تیم از هم می پاشه. "کاپیتان" بودن و تیم رو جمع کردن کاریه که کاسیاس می کنه. سوتی داد؟ فدای سرش. حتی اگه رئال با اشتباه کاسیاس می باخت هم خدشه ای به ایکر مقدس وارد نمی شد. بی انصاف ایسکو بد بازی کرد؟ بازیکنی که مهم ترین اتفاق زندگیش تو مالاگا نمیدونم چی چی بود و حالا در عرض یه فصل تو فینال قهرمان داره بازی می کنه باید چه تخم دوزرده ای برای شما بزاره؟ یا کارواخال یا هرکی؟ بیل خودخواهه و رونالدو عصبی شده بود. خب که چی؟ مثلن همه بازیکنای دیگه خداوندگار فوتبال بودن؟ راموس کم جای خالی داد تو فینال؟ مرد حسابی تو طرفداری یا ویراستار ادبی؟ کودوم تیم بی غلط بازی می کنه که رئال دومیش باشه؟ اتلتی؟ بایرن؟ بارسا؟ سلتاویگو؟
تو این دوازده سال خون دلی که از شما طرفدارنماها خوردیم از بارساییا نخوردیم. به مولا.
سهیل
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۷
مگه همه مثل شما کاتالان هان که با یه بازی اسطوره ها را ببرن زیر سوال ؟! متاسفم برات ...
10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۸
میگن طرفدارای بارسا بعد از سردرگمی شدید همه اومدن سیبلس توبه کردن.
عجیبه تو هنوز تو تیم دیروزتون(اتلتیکو) جا موندی!
بدو عمو جون،بدو برو که جا موندی :D
در ضمن قلمت بوی دود میده! گویا ماتحتت شعله ور شده
Matin_Madridista
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۹
برام خیلی جالبه بارسا این همه سایت تو ایران داره. برای آقای نویسنده متاسفم. رونالدو مصدوم بود چند هفته بازی نکرده بود. کاسیاس اشتباه کرد اما خدا نجاتش داد. شما هم خیلی سعی کردی بی طرفانه و مثلا از دید رئالی ها بنویسی اما گند زدی. برای سایتتون متاسفم و دور همی خوش باشین!
بارسایی های حسود اونجاشون میسوزه
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۲
بدبخت عقده ایی بارسایی چرا از طرف رئالی ها حرف میزنی؟رئال اگه جام هم نمیبرد هیچ رئالی نمیگفت "اقای کاسیاس حالا میفهمیم که حقت است ذخیره لوپز باشی" ، حرف مفت نزن ، همین اتلتیکو دوتا جام این فصل رو ازتون گرفت فهمیدی بدبخت؟؟؟؟؟
h-m
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۱
siktir baabaa
arash
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۳
گند زدی اخوی بارسایی به ظاهر بی طرف ..
آب رو بریز اونجا که میسوزه .
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۸
بارسای بدون مدافع؟ تا جایی که من یادمه آلوز و ماسکرانو و آلبا، دفاعهای ثابت بارسا حاضر بودن. فقط به جای پیکه بارترا بود. بارسا که اینقد ادعای آکادمیش میشه یه بازیکن جوون از آکادمی میزاره به فنا میره.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۹
پرفسور!!! پرز همه بازیکنای خط حمله رو اول فصل نخریده!!! بیل رو اول فصل خرید، رونالدو و بنزما رو پنج سال پیش. پس این پولو تو پنج سال خرج کرده. ضمنا پرز جایی نمیشینه که زیرش آب رد بشه. فقط از پول فروش پیراهن خرج خرید همشونو درمیاره.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۰
پرفسور بازی پنج دقیقه وقت اضافه داشت.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۱
راستی گرت بیل تو اون استارتش که بارترا رو جا گذاشت رکورد سرعت درزمان بازی فوتبال با 31کیلومتر برساعت شکست و حتی اوسین بولت هم یه مصاحبه درموردش کرد.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۱
اسم کرویفو رو بازیکن رءال نزار.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۶
آخه تو که طرفدار بارسایی چرا میخوای بجای طرفدارای رءال حرف بزنی؟ "حقت بود نیمکت نشین لوپز شوی" من از اول فصل کامنتای رءالیا رو میخونم. هیچ رءالی نگفته کاسیاس حقشه نیمکت نشین لوپز بشه. شاید عده خیلی کمی بگن یه دروزه بان خوب و آینده دار مثل کورتوا دروازه بان رءال بشه ولی هیشکی نگفته لوپز.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۵
کاسیاس یه وزنه روحی مثبت برای تیمه. منی که دوازده ساله دارم بازیای رءالو میبینم اینو میفهمم. لوپز نمیتونه وزنه روحی باشه چون تا حالا هیچ جامی نبرده ولی بازیکنای رءال کاسیاسو که میبینن روحیه میگیرن. چون میگن این همون کاسیاسه که جام جهانی و یورو و چمپیونزلیگ و لالیگا و کوپادل ری و سوپرکاپ اسپانیا و سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه های جهان و دستکش طلا و جایزه زامورا رو برده و پنج سال پشت سر هم بهترین دروازه بان جهان شده. تو این مدت رءال سه تا فینال کوپا بدون کاسیاس داشته که هرسه تا رو باخته دو تا با کاسیاس داشته که هر دوتا رو برده. کلا کاسیاس یازده تا فینال تک بازی تو رءال داشته که نه تاشو برده.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۸
رءال شش میلیون یورو برای کاسمیرو داده. بارسا سی و پنج میلیون یورو برای سانگ. اگه شش میلیون آنهمه پوله پس سی و پنج میلیون خیلی آنهمه پوله.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۱
رءالیایی که فصل 2006-07 رو به یاد دارن هیچ وقت تا سوت پایان بازی رو نشنون ناامید نمیشن. چون اون فصل اکثر بازیا رو رءال دقایق آخر برد و بارسا دقایق آخر امتیاز داد و درنهایت رءال قهرمان شد. حتی تو این فصلم چند تا بازی رو رءال دقایق آخر برگردوند.
SaRm10
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۳
انصافا اتلتیکو که یه دونه گل اونم نه روی زمین بلکه با هد میزنن بعدش اتوبوس پارک میکنن لایق قهرمانی اروپا نیستن. همون لالیگا بسشونه.
hasan
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۷
آخه چه فحشی نثار نویسنده کنیم؟! مرتیکه باررسایی حرف نزنی کسی نمیگه لالی !!!
ایکر میارزه به کل هیکل اتلتیکو !
سیمئونه ورژن ضعیف شده بی شخصیت ترین مربی تاریخ یعنی مورینیو هست !
شخصیت کارلتو رو هرکی داشت خدا بیامرزه اش !
حرفای مفت تون رو تو فروم های بارسایی بزنید !
تا ابد کریستیانو
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۷
مقالت اصلا ارزش نظر دادن نداشت...فقط سوزش های یه بارسایی بعد از جاودانه شدن رئال بود...چیزی که بارسا برا به دست آوردنش باید دهه ها تلاش کنه....فقط اومدم بگم که برات متاسفم...برات متاسفم که شعورت در حد جلبک که به ارکان بزرگترین باشگاه دنیا از مدیر تا بازیکن توهین میکنی...برای سایتتونم بیشتر از خودت متاسفم...
مهدی کاسیاس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱
بوی سوختن نویسنده تا اینجا اومد! آبو بریز جایی که میسوزه نویسنده داورسلونایی بدبخت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر