فهرست
یادداشت روز : ممنون سرخیو ، ممنون آقای آنچلوتی ؛ ما لادسیما را مدیون شما هستیم
یادداشت روز : ممنون سرخیو ، ممنون آقای آنچلوتی ؛ ما لادسیما را مدیون شما هستیم

یادداشت روز : ممنون سرخیو ، ممنون آقای آنچلوتی ؛ ما لادسیما را مدیون شما هستیم

آی اسپورت - رئال مادرید پس از 12 سال سرانجام به آرزوی دیرینه خود یعنی کسب لادسیما رسید و هواداران این تیم از امروز می توانند برای رقبا با نشان دادن دو دست خود به نشانه عدد 10 کری بخوانند. واکنش رسانه های جهان به این قهرمانی بسیار گسترده بود. و غالب مقاله های امروز  به بازی دیشب مربوط می شد . دبیر بخش رئال مادرید وبسایت روزنامه AS \" توماس رونسرو \" که شب گذشته به همراه پسرش در ورزشگاه دالوژ لیسبون نظاره گر قهرمانی تیم محبوب خود بود ؛ در یادداشت امروز خود می نویسد :


\"Real

لا دسیما افتخاری ابدی ؛ نمی دانم که اسپانیایی ها و مادریدی ها تا قبل از سال 1902 و ظهور رئال مادرید چگونه زندگی می کردند ؟ اما ممنونم که وجود داشتید و با خلق این باشگاه ، دیروز کاری کردید که میلیونها میلیون طرفدار رئال در سراسر جهان از غرور و افتخار در پوست خود نگنجد .

غرور به نشان باشگاهی که شک ندارم تا پایان حیات زمین بیشترین افتخارات را در انحصار خود خواهد داشت. طرفداران مادرید از همان دوران کودکی یاد گرفته اند که شکست خوردن مادرید یک فاجعه است و البته به ما یاد داده اند که اگر شکست هم خوردیم سرمان را بالا بگیریم.

به همین منظور همیشه بازیکنانی در تیم خود داشته ایم که متولد شده اند برای پاسداری از آرمان های این مکان مقدس در فوتبال جهان . زمانی دی استفانو ، پوشکاش ، خنتو ، سانتیانا ، آمانسیو ، پیری ، خوانیتو ، کاماچو ، و رائول در این تیم این وظیفه را بر عهده داشتند و امروز کسی در این تیم جانشین این نوابغ شده است که فراتر از همه بازیکنان فعلی از این نشان دفاع می کند و آن کسی نیست جز : \" سرخیو راموس \"

بازی داشت تمام می شد در وقت اضافه بودیم . از شدت عصبانیت مشت هایمان را به هم می فشردیم و آن طرف طرفداران اتلتیکو خود را در آسمانها می دیدند. آنها تقریبا قهرمان شده بودند.

اما نمی دانستند که پسری متولد ساماس قصد دارد تا غرور از دست رفته مادرید را در آخرین لحظات به مادریدی ها بازگرداند . روی یک ضربه کرنر به جلو آمد. مودریچ توپ را روی دروازه فرستاد ، به هوا بلند شد و زودتر از همه توپ را قطع کرد ، توپ به سمت دروازه کورتوا حرکت کرد و این بلژیکی دو متری که به زودی بهترین دروازه بان جهان خواهد شد، نتوانست که به موقع خودش را برساند و معجزه کامل شد.

همه طرفداران مادرید که خود را برای ترک ورزشگاه آماده می کردند در این لحظه خود را در یک خلا احساسی می دیدند.

دی استفانوی عصر دیجیتال با این پرش و این گل ، ورزشگاه لیسبون را به لرزه انداخت . همه مثل دیوانه ها بالا و پایین می پریدیم . پسر کوچک من که کنارم ایستاده بود را تا به آن لحظه آنقدر خوشحال ندیده بودم ؛ در آغوش من می گفت پاپا لادسیما تمام نشده است.

بی اختیار همه اشک می ریختیم . راموس همه ما را و شک ندارم که شما طرفدار مادرید در خانه را نیز به گریه انداخته بود . به یاد 16 سال پیش و گل میاتویچ در فینال آمستردام و قهرمانی هفتم افتاده بودم .

آنجا هم همینطور اشک می ریختم . لحظاتی جادویی را تجربه می کردیم. لحظاتی بی نظیر . این کار فقط از مادرید و از راموس بر می آمد . چقدر تو بزرگی تارزان ما مادریدی ها !

وقتی راموس گل مساوی را زد همه ایمان داشتیم که قهرمان خواهیم شد. 30 دقیقه وقت اضافه هم اتلتیکو توانی برای مقابله با ارتش مادرید را نداشت و اینگونه بود که لادسیما ، از عمق جهنم با دستان راموس ، بیل ، مارسلو ورونالدو به خانه اش بازگشت.

و اما ایکر ؛ اگر میاتویچ قهرمان هفتمین ، رائول قهرمان هشتمین و زیدان و کاسیاس قهرمان نهمین جام بودند ؛ ایکر کاسیاس شب گذشته در حال تبدیل شدن به ضد قهرمان فینال لیسبون بود .

یک تصمیم بد و یک خروج بدتر و دریافت گلی غیر قابل تصور می رفت که لادسیما را باز هم برای مادرید به تعویق بیندازد. اما راموس با گلش بیش از همه به ایکر خدمت کرد تا جایی که او تمام طول زمین را دوید تا خودش را به راموس برساند و بوسه ای از ته دل نثار او کند.

با این وجود ، اوج بی انصافی است که بخواهیم امروز از ایکر انتقاد کنیم. ایکر تا به امروز قهرمانی های زیادی را برای مادرید به ارمغان آورده ، به یاد بیاورید دفع توپ های معجزه آسایی را که باعث شدند تا به او لقب ایکر مقدس بدهیم.

ایکر به خاطر همه اینها ، هنوز هم شایسته تقدیر است . چه کسی می تواند به خاطر اشتباه دیشب او توانایی های بی پایانش را زیر سوال ببرد؟ ایکر هنوز هم برای ما همان ایکر مقدس است و لادسیما بر فراز دستان او چه زیبا می رقصید.


\"Atletico's


اتلتی ؛ باید به آنها تبریک گفت. تا آخرین دقیقه بازی جنگیدند و به مانند 40 سال پیش در بروکسل ، ثانیه آخر کم آوردند. نمی توان درد و رنج امروز آنها را تصور کرد . شک ندارم که اتلتی سرانجام اولین قهرمانی خود در اروپا را بدست خواهد آورد. دیر یا زود .اما هواداران این تیم بدانند که آنها شب گذشته به بهترین تیم تمام تاریخ باختند و باید این مساله را پذیرفت .


\"Real

دیشب همه مادریدی ها در سیبلس جمع بودند و لادسیما را جشن گرفتند. دو دست خود را به نشانه عدد ده نشان دوربین ها می دادند و شادی می کردند. 12 سال صبر و وعده شنیدن بالاخره نتیجه داد ؛ به رنجش می ارزید . ممنون سرخیو ، ممنون ایکر ، ممنون رونالدو ، ممنون گرت ، ممنون کارواخال ، ممنون کوئنترائو ، ممنون دی ماریا ، ممنون مارسلو ، ممنون واران ، ممنون مودریچ ، ممنون ایسکو ، ممنون موراتا و ممنون آقای آنچلوتی . ما این قهرمانی را مدیون شما هستیم.


\"Tomás

توماس رونسرو : AS

رضا سیف

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-25 16:19:20
نظر دهید

۴ نظر
الیاس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۷
ممنون توماس ... ما شما را نداشتیم چه میکردیم ؟!
سیشب
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۴۱
ممنون بنزما
-
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۲
مورینیو رو یادت رفت ازش تشکر کنی.بیشتر از هرکسی این قهرمانی رو مدیون مورینیو هستی.
سیروان
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۴
دمش گرم با این مقاله کاملش و احسنت به رضا سیف که خیلی قشنگ ترجمه کرده . بازم ادامه بده اقای سیف. ضمنا خواهش می کنم یک نظرسنجی بذارید که کیا طرفدار گزارش کردن جواد خیابانی هستند و کیا نیستند . کاشکی استاد خودش ببینه و دیگه حداقل بازی های رئال رو گزارش نکنه . حتما استقبال میشه . ممنون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر