فهرست
یادداشت روز : بازگشت همیشگی مادرید ، لادسیما و اتلتیکویی که شایسته این همه درد کشیدن نیست
یادداشت روز : بازگشت همیشگی مادرید ، لادسیما و اتلتیکویی که شایسته این همه درد کشیدن نیست

یادداشت روز : بازگشت همیشگی مادرید ، لادسیما و اتلتیکویی که شایسته این همه درد کشیدن نیست

آی اسپورت - پرافتخارترین تیم اروپا با قهرمانی دیشبش حالا دست نیافتنی تر هم شده است. لادسیمای موعود بالاخره نصیب مادرید شد و حالا هواداران این تیم در آسمان ها سیر می کنند. یادداشت سردبیر AS در مورد بازی دفینال لیسبون را اینجا بخوانید :


مادرید همیشه بازمی گردد این را بارها و بارها گفته ایم. اما این بازگشت بیش از هر زمانی برای آنها رنج و عذاب در پی داشت ؛ بازگشت در مقابل اتلتیکوی ساخته شده به دستان ال چولو .

باردیگر جام در دستان این تیم بود همانند 40 سال پیش در بروکسل و این بار بجای شوارزنبک آلمانی این سرخیو راموس بود که به کابوس آنها مبدل شد ؛ وقتی که به هوا بلند شد و آن ضربه سر غیر قابل مهار را وارد دروازه کورتوا کرد . آن هم در چه دقیقه ای ؛ دو دقیقه به پایان.

واقعیت را باید گفت ؛ اتلتیکو شایسته این همه دردکشیدن نیست و البته که مادرید هم شایسته قهرمانی بود . به این دلیل که هرگز ناامید نشد . به این دلیل که بازیکنانش ایمان داشتند که می توانند بازی باخته را مساوی کنند. به این دلیل که تا ثانیه آخر جنگیدند و جنگیدند تا به گل رسیدند. مادرید به خاطر همه اینها شایسته گل مساوی بود و پس از این گل بازی همانی شد که همه انتظارش را داشتند. اتلتی نابود شده بود.


مادرید نیمه اول را از دست داده بود ؛ یک نیمه اولی که باید فراموشش کند اما نیمه دوم را خوب شروع کرد و خوب هم ادامه داد . دلیل ، دو تعویض خوب کارلتو بود. آمدن ایسکو و مارسلو. زمانی که آنچلوتی تمام استعداد های تهاجمی خود را در زمین جمع کرد ، اتلتیکو دقیقه به دقیقه به عقب رفت.

فشار لحظه به لحظه از جانب مادرید بیشتر می شد و هر لحظه گمان می کردی که این تیم به گل می رسد اما این اتفاق نمی افتاد چرا که اتلتیکو راه خوب دفاع کردن را بلد بود.

اتلتیکو کاستا را نداشت . معجزه دکتر صرب 9 دقیقه دوام داشت و البته آردا هم روی سکوها بود. آنها با اشتباه مسلم کاسیاس با یک گل پیش بودند. تقریبا قهرمانی اول آنها در اروپا بدست آمده بود. شایسته اش هم بودند چرا که مادرید با وجود اینکه  فشار می آورد اما فرصت آشکاری برای گل زدن نداشت ؛ تا اینکه در آن لحظه تاریخی راموس همچون آواری آرزوهای آنها را مدفون کرد.


اصلا عجیب نبود. مادرید بیش از هر تیمی در اسپانیا سابقه بازگشت های اینچنینی را دارد. چه انرژی بی پایانی و چه ذهنیت مبارزه جویی .

در چهره بازیکنان داخل زمین و حتی نمیکت نشین ها و سکونشین ها نمی شد ناامیدی را تشخیص داد آنها به گل مساوی باور داشتند و به آن هم رسیدند و بدینگونه بار دیگر وارد تاریخ شدند.

شاهکار دی ماریا که به حق جانشین خلف پاکو خنتو است و این بار اشتباه کورتوا و پرش بلند گرت بیل بازی را برای اتلتی تمام کرد. پس از آن بود که گل مارسلو و  پنالتی رونالدو جشن مادریدی ها را کامل تر کرد.

سه گل در وقت اضافه به افتخار خنتو . سه گل فراموش نشدنی که در تاریخ ثبت شدند. اتلتی با همه شایستگی هایش بازهم در یک فینال دیگر شکست خورد. بله بار دیگر مادرید از شکست پیروزی ساخت و حالا دهمین جامش را در دست دارد.


\"Alfredo

آلفردو رلانیو : AS

رضا سیف

  ۲  
آی اسپورت
2014-05-25 17:25:31
نظر دهید

۲ نظر
الیاس
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۹
بله ... یه کم اگه قشنگتر بنویسید این نویسنده های انتی رعال اینجا جرات نمیکنن مقاله بنویسن ...
TT ARENA
يكشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۱
بنظرم کاستا با خودخواهی بازی کرد در شرایطی که میدونست نمیتونه بازی کنه و اینطوری یک تعویض اتلتیکو سوخت در دقایق اضافه بازیکنان اتلتیکو توان دویدن نداشتن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر