فهرست
بهترین نیمکت‌های لیگ یک؛ نبرد مایلی‌کهن و گل‌محمدی
بهترین نیمکت‌های لیگ یک؛ نبرد مایلی‌کهن و گل‌محمدی

بهترین نیمکت‌های لیگ یک؛ نبرد مایلی‌کهن و گل‌محمدی

آی اسپورت- بعد از گذشت 20 هفته از مسابقات لیگ دسته اول نگاهی داریم به عملکرد سرمربیان پرتعداد حاضر در این لیگ پرنوسان و پرحاشیه. لیگ این فصل بعد از کاهش دو تیمی نسبت به فصل گذشته، با 18 تیم در حال برگزاری است که تاکنون 20 هفته از آن سپری شده و با توجه به تغییرات گسترده در نیمکت مربیان، باید لیگ این فصل را رکورددار تغییرات دانست. از مجموع 18 تیم تاکنون تنها 6 تیم ملوان، سپیدرود، گل‌گهر، پارس جنوبی، خونه به خونه و مس کرمان هنوز دست به تغییرات نزده‌اند که البته هیچ بعید نیست به‌زودی شاهد تغییرات در نیمکت حداقل یکی از این تیم‌ها که جزو 8 تیم بالای جدول هستند، نیز باشیم.

البته تغییرات پرتعداد در نیمکت‌ها، در این فصل غالبا جواب‌گو بوده و مربیان جایگزینی نتایج به نسبت بهتری هم از کادر قبلی گرفته اند. تغییرات در نساجی، مس رفسنجان، ایرانجوان و خیبر و فجرسپاسی باعث شده تا میزان امتیازگیری افزایش قابل توجهی در این تیم‌ها داشته باشد و شاهد جدایی این تیم‌ها از انتهای جدول و یا حرکت صعودی به صدر جدول باشیم. اما در مجموع این میزان تغییرات در این لیگ به خوبی ساختار ضعیف لیگ‌های پایینی فوتبال ایران را نشان می‌دهد. جایی که تنها نتیجه مهم است و مدیریت باشگاه‌ها بدون توجه به شرایط سخت این لیگ طاقت‌فرسا، بسیار سریع دست به تغییرات می‌زنند. اخراج 4 مربی تا قبل از شروع هفته دهم مسابقات یعنی حدود نیمی از زمان برگزاری مسابقات در نیم فصل اول، مثال خوبی از کم‌تحملی مدیران عامل در تیم‌های لیگ یکی است.

گذشت 20 هفته از مسابقات، زمان خوبی است برای ارزیابی سرمربیان تیم‌های لیگ یکی. در این گزارش عملکرد تمامی مربیان بررسی شده است و در نهایت با توجه به میانگین امتیازگیری، سرمربیانی که بیش از 3 هفته بر روی نیمکت تیم‌های خود نشسته‌اند، وارد جدول رتبه‌بندی شده‌اند. از میان 35 مربی که در این فصل هدایت تیم‌های لیگ یکی را برعهده داشته‌اند حسین مسگرساروی، سرمربی فعلی نساجی مازندران، در صدر قرار دارد.

 

* حسین مسگرساروی که فصل را با دستیاری محمود فکری در نساجی آغاز کرده‌است و از هفته پانزدهم به عنوان سرمربی این تیم معرفی شده‌است، با میانگین امتیازی 2.17 در دوران حضور خود بهترین عملکرد را در میان همکاران خود داشته‌است. نتایج مطلوب مسگر ساروی در 6 بازی که هدایت نساجی را برعهده‌داشت باعث شده حالا این تیم در رده چهارم جدول حضور داشته باشد و با حمایت هواداران از این مربی، نساجی امید بالایی برای صعود به لیگ برتر داشته باشد. البته خبر می‌رسد با وجود عملکرد کاملا مطلبوب، به دلایل نامعلومی مسگرساروی در پایان هفته بیستم از نساجی کنار گذاشته‌شده و ساکت الهامی که تا چند هفته قبل دستیار صمد مرفاوی در صبای قم بوده‌است، جایگزین این مربی شده‌است!

* دومین مربی برتر محمد ربیعی است. سرمربی فعلی بادران یک هفته قبل از پایان نیم فصل اول جایگیزین میثاقیان کهنه‌کار شده است و در دوران کوتاه حضور خود عملکرد کاملا قابل قبولی داشته است و با میانگین امتیازگیزی 2، به همراه مسگرساروی تنها مربی است که از مرز کسب 2 امتیاز از هر بازی عبور کرده‌است.

* محمد مایلی‌کهن که بعد از مدت‌ها با نیمکت ملوان در این فصل به فوتبال لیگی ایران برگشته، با تیم جوان خود عملکرد چشم‌گیری داشته و از همان شروع فصل، لیگ را با صدر جدول آغاز کرد. مایلی‌کهن در تمامی بازی‌های ملوان بر روی نیمکت تیمش نشست و با میانگین 1.95، حالا تیمش در بالاترین نقطه جدول حضور دارد و امید اول برای صعود است.

* دیگر تیم گیلانی لیگ یک، سپیدرود است. رشتی‌ها نیز همانند نساجی، یک مربی قدرتمند جدید به فوتبال معرفی کرده‌اند. علی نظرمحمدی با میانگین 1.85 امتیاز در هربازی رقابت شانه‌به شانه‌ای به همراه تیمش با انزلی‌چی‌ها دارد تا بتواند در پایان فصل کلید صعود را به دست بیاورد و در اولین فصل بازگشت سپیدرود به لیگ یک، بعد از سال‌ها این تیم را لیگ برتری کند.

* پنجمین مربی برتر نیز یکی از مربیانی است که بعد از تغییرات نیمکت‌ها روی کار آمده‌است. میشو کریستوویچ که بعد از عملکرد ضعیف علی اصغر کلانتری، دوباره به مس رفسنجان بازگشته است عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشته تا نشان دهد کنارگذاشتن او در فصل گذشته تصمیمی کاملا اشتباه بوده‌است. این مربی از هفته نهم آغاز به کار کرد و با میانگین کسب 1.84 امتیاز، مسی‌ها از قعر جدول با میانه‌ها رسانده.

* مربیانی مثل وینگو بکوویچ در گل‌گهر، سعید مفتخر در ایرانجوان و یحیی گل‌محمدی در اکسین در رده‌ بعدی بهترین مربیان این فصل لیگ یک قرار دارند و جدول رده‌بندی کلی آن‌ها در زیر قابل مشاهده است.

جدول رده‌بندی بهترین مربیان لیگ دسته اول تا پایان هفته بیستم
جدول رده‌بندی بهترین مربیان لیگ یک تا پایان هفته بیستم

 

۱۶    
آی اسپورت
2017-01-21 14:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر