فهرست
پرسپولیس 0-0 سپاهان؛ درخشش گلرها
پرسپولیس 0-0 سپاهان؛ درخشش گلرها

پرسپولیس 0-0 سپاهان؛ درخشش گلرها

آی اسپورت – ال کلاسیکوی ایران دو نیمه متفاوت داشت. نیمه اول سرد و بی روح بود اما نیمه دوم بسیار جذاب و پرهیجان دنبال شد. با این وجود و البته با درخشش دروازه بان‌ها هیچ توپی از خط دروازه‌ها رد نشد و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

معوقه هفته هفتم لیگ برتر؛ سه‌شنبه: 99/10/16؛ ساعت 16:30

استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر

داور: اشکان خورشیدی/ کمک‌ها: حسن ظهیری و فرهاد مروجی

 

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، علی شجاعی، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، امید عالیشاه (80؛ سعید حسین پور) احسان پهلوان، وحید امیری، احمد نوراللهی (92؛ مهدی عبدی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

سپاهان اصفهان: سید پیام نیازمند، محمدرضا مهدی‌زاده، گئورگی ولسیانی، مرتضی منصوری، امید نورافکن(74- شایان مصلح)، محمد کریمی، سروش رفیعی (91- روح الله باقری)، سید محمدرضا حسینی(74- محمدرضا خلعتبری)، دانیال اسماعیلی‌فر، سجاد شهباززاده (91- جلال الدین علی محمدی) و کی‌روش استنلی(45- محمد محبی)

سرمربی: محرم نویدکیا

اخطار: کی‌روش استنلی و سروش رفیعی از سپاهان

 

لحظات حساس:

دقیقه 4: ارسال سروش رفیعی از روی ضربه آزاد سمت راست زمین به بعد از تیرک دوم پرسپولیس رفت و به شهباززاده رسید که پاس به عقب او و شوت بی‌دقت امید نورافکن از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 37: سانتر خطرناک سروش رفیعی از روی ضربه ایستگاهیِ سمت چپ زمین با ضربه پشت سر کی‌روش استنلی همراه شد که توپ او را حامد لک در اختیار گرفت.

دقیقه 38: نفوذ محمدرضا حسینی از سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس و ضربه بغل پای او از زاویه بسته به تور کنار دروازه اصابت کرد.

دقیقه 40: پاس پشت پای دیدنی کی‌روش استنلی موقعیت خوبی را برای اسماعیلی‌فر به وجود آورد  که شوت زمینی خطرناک او با واکنش حامد لک به بیرون رفت، اما در این صحنه داور اعتقادی به اعلام کرنر برای سپاهان نداشت.

دقیقه 62: پرسپولیس اولین فرصت جدی را به وجود آورد که پاس در عرض احمد نوراللهی و شوت احسان پهلوان در حالت درازکش را پیام نیازمند دفع کرد.

دقیقه 68: پاس عالی نعمتی از سمت راست میانه زمین به پشت مدافعان سپاهان، احسان پهلوان را در موقعیت خوبی قرار داد که شوت پای چپ او با واکنش نیازمند راهی کرنر شد.

دقیقه 86: حامد لک با واکنش استثنایی شوت سجاد شهباززاده را با پا و در ادامه تیرک عمودی دفع کرد و در ریباند هم دروازه‌بان پرسپولیس با عکس‌العملی دیدنی مقابل شوت محمد محبی ایستاد تا دروازه سرخ‌ها بسته بماند.

دقیقه 6+90: ضربه آزاد خلعتبری برگشت داده شد و به محمد محبی رسید که شوت پشت محوطه او را حامد لک با واکنش عالی دفع کرد.

 

در حاشیه:

* پرسپولیس یک سورپرایز ویژه در ترکیب خود دارد و گل‌محمدی تصمیم گرفته از احمد نوراللهی به‌عنوان مهاجم نوک مقابل سپاهان بهره ببرد و مهدی عبدی را پس از تداوم ناکامی در گلزنی نیمکت‌نشین کند.

* گل‌محمدی و نویدکیا، سرمربیان جوان دو تیم قبل از شروع بازی برخورد صمیمانه‌ای با هم داشتند.

* صدای ضبط شده تماشاگران پرسپولیس از شروع مسابقه در ورزشگاه آزادی به گوش می‌رسد.

* هواداران پرسپولیس در جایگاه تماشاگران در روبه‌روی دوربین‌های تلویزیونی طرح موزائیکی ویژه‌ای برای یحیی گل‌محمدی به نمایش درآوردند و لقب امپراطور را به او دادند.

* برخورد استنلی با سید جلال حسینی در محوطه جریمه پرسپولیس خطای پنالتی رقم نزد و بازی در دقیقه 23 پیگیری شد.

* علی شجاعی، مدافع چپ پرسپولیس بخاطر درد شدید از ناحیه دست در دقیقه 39 از زمین بیرون رفت ولی تا پایان نیمه اول تعویض نشد.

* کی‌روش استنلی بخاطر آسیب دیدگی از ناحیه کمر در دقیقه 43 از ترکیب تیمش خارج شد و لحظاتی پس از آن، جای خود را به محمد محبی داد.

* در دقیقه 69 پهلوان پس از برخورد با ولسیانی در محوطه جریمه سپاهان سرنگون شد که اشکان خورشیدی دستور به ادامه بازی داد.

* یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در دقیقه 88 بخاطر اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.

 

 

     
آی اسپورت
2021-01-05 18:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر