فهرست
چرا علیپور به سوون سامسونگ کره جنوبی نرفت؟
چرا علیپور به سوون سامسونگ کره جنوبی نرفت؟

چرا علیپور به سوون سامسونگ کره جنوبی نرفت؟

آی اسپورت - باشگاه سوون سامسونگ کره‌جنوبی درخواست رسمی خود برای جذب علی علیپور، مهاجم تیم پرسپولیس را به این باشگاه فرستاد. با این وجود مسئولان باشگاه پرسپولیس با این پیشنهاد مخالفت کرده و به صورت کتبی به باشگاه کره‌ای پاسخ منفی دادند، اما چرا پرسپولیس حاضرنشد مهاجم اول خودش را به کره‌ای‌ها بدهد؟

دلیل اول کمبود مهاجم ششدانگ و گلزن در فوتبال ایران است. برانکو خوب می‌داند در لیگ کشورمان بازیکنی در اندازه‌های علی علیپور آن هم در نقل و انتقالات نیم‌فصل نمی‌تواند پیدا کند. مضاف بر اینکه مهاجم گلزن و چهارچوب شناس خارجی هم در پنجره نقل و انتقالات زمستانی پیدا نمی‌شود و اگر هم پیدا شود قیمت سرسام‌آوری دارد.

با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و دلار در ایران بدیهی است باشگاه پرسپولیس توانایی خرید مهاجم با کیفیت خارجی ندارد. همان‌طورکه می‌دانید مهاجمان ممتاز خارجی یا مثلاً در حد تیام که در استقلال توپ می‌زد رقمی معادل یک میلیون دلار قیمت دارند، پولی که به طور قطع و یقین از عهده باشگاه پرسپولیس خارج است.  ازطرف دیگر مبلغی که باشگاه کره‌ای برای خرید قطعی علی علیپور پرداخت می‌کرد هم چندان رقم چشمگیری نبود. سوون سامسونگ کره‌جنوبی در صورت انتقال قطعی علیپور ۴۰۰ هزار دلار به این مهاجم و ۴۰۰ هزار دلار هم برای صدور رضایتنامه به باشگاه پرسپولیس پرداخت می‌کرد.

در همین ارتباط شنیدیم اگرتیم کره‌ای حاضر بود سر کیسه را شل‌تر (!) کرده و یک میلیون دلار بابت علی علیپور پرداخت می‌کرد شاید باشگاه پرسپولیس هم راضی می‌شد مهاجم اول خودش را به فروش برساند. ناگفته نماند علی علیپور مهاجم قائمشهری پرسپولیس تا یک فصل و نیم دیگر و تا پایان لیگ نوزدهم با باشگاه کنونی اش قرارداد دارد.

خبر ورزشی

۵    
آی اسپورت
2018-12-09 00:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر