فهرست
یک هفته دیرتر به خانه برگردید
یک هفته دیرتر به خانه برگردید

یک هفته دیرتر به خانه برگردید

آی اسپورت - پیام مردم فوتبالدوست ایران به تیم ملی به یک جمله خلاصه می‌شود: «لطفا برنگردید». آنها جسارت امیدوار شدن به صعود را پیدا کرده‌اند. جسارتی که طی دو بازی گذشته با بازی جسورانه و فداکارانه بازیکنان تیم ملی از امواج رادیویی و تلویزیونی گذشت و به قلب مردم ایران رسید. حالا همه درباره صعود حرف می‌زنند و با وجود آگاهی کامل از دشواری‌ها و پیچیدگی‌های این کار بزرگ به پیروزی تیم ملی و رسیدن به این رویا خوشبین‌اند.

اینجا همه از تاریخ سازی حرف می‌زنند. انگار که وقتش رسیده این تیم ملی با صعود به مرحله بعدی جام جهانی که تا کنون و در چهار دوره قبلی همواره برایمان رویایی بزرگ بوده دست یازد و همین ذهنیت نزد کادر فنی و بازیکنان تیم ملی‌مان هم وجود دارد که می‌تواند دشواری‌های این کار بزرگ و اتفاق ویژه را کمتر و کمتر کند و معجزه را در دسترس قرار دهد.

امشب پرتغال به‌عنوان قهرمان اروپا با سازمان دفاعی فوق‌العاده، مربی باهوش و متفکر و البته فوق ستاره‌ای به نام کریس رونالدو روبرویمان قرار می‌گیرد که هر چقدر در توصیف توانایی‌هایش تلاش کنیم باز هم او چیز تازه‌ای برایمان رو خواهد کرد که امیدواریم این اتفاق مقابل تیم ملی نیفتد.

با این حال تیم ملی ایران تیمی منسجم، یکدل و فوق‌العاده هماهنگ است که دقیقا می‌داند از هر مسابقه چه می‌خواهد و حتما برای این بازی هم نقشه ویژه‌ای خواهد داشت. تیم ملی در هر دو مسابقه قبلی با کار دفاعی ویژه و ساختن لایه‌های دفاعی بسیار مقابل حریفان قدرتمندش ایستاد که در بازی اول با کمی خوش شانسی به سه امتیاز رسید و در دیدار دوم با اندکی بداقبالی از رسیدن به امتیاز باز ماند. با این حال شاید اگر تیم ملی از اسپانیا هم امتیاز می‌گرفت الان برای صعود باید به پیروزی فکر می‌کرد. اتفاق مهمی که باید دید از تیمی که در این تورنمنت قالب تدافعی گرفته می‌تواند برای برد تلاش کند و به هدفش برسد؟

استراتژی کی‌روش اما درست مثل ترکیبش کاملا پنهان است و هیچ کس نمی‌داند او واقعا می‌خواهد به سوی دروازه تیم ملی کشورش حمله کند یا نه اما حتی اگر اینگونه باشد قدرت تدافعی پرتغال که مهم‌تر از داشتن رونالدو باعث قهرمانی‌شان در یورو 2016 شد باعث می‌شود تا گل زدن به این تیم کاملا دشوار شود.

نقطه قوت بزرگ تیم ملی ایران غیر از انگیزه و اعتماد به نفس مضاعفی که بعد از بازی با اسپانیا نزد بازیکنان ایجاد شده، کارلوس کی‌روش است که بیشتر از تمام کارشناسان حاضر در جام جهانی حریف را می‌شناسد. کی‌روش که هشت سال قبل پرتغال را در جام جهانی هدایت می‌کرد حتما نقشه ویژه‌ای برای ترک خوردن سازمان دفاعی پرتغال دارد و حتما راه مهار رونالدو را بهتر از همه می‌داند اما اینکه تیم ملی و بازیکنانش در اجرای این ماموریت چقدر موفق باشند باید منتظر ماند و تماشا کرد. تیم ملی امشب در سارانسک دنبال تاریخ‌سازی است و بلندپروازی را تمرین خواهد کرد. آنها برای رقم زدن یک اتفاق بزرگ در روسیه هستند و اینجا همان جایی است که باید تاریخ را ورق زده و ضمن بهتر شناساندن قدرت نهفته فوتبال ایران همچنان در جام جهانی بمانند و به رویاهای سابق رنگ واقعیت بپاشند. امشب چشم 80 میلیون ایرانی به ساق‌های بازیکنان تیم ملی دوخته خواهد شد و قلب‌ها برای‌شان می‌تپد. منتظر یک اتفاق بزرگ باشید...

 

ایران ورزش ی

۶ ۲  
آی اسپورت
2018-06-25 13:03:00
نظر دهید

۲ نظر
مارال
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۴
ما میبریم و صعود میکنیم
۸
بابک
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
چرا یک هفته فقط؟؟؟ اگه ما موفق شیم از گروه صعود کنیم...از بین روسیه و اروگوئه یکیشون حریف ما خواهند شد که جفتشون از پرتغال ضعیف ترن...بازی سخت ما بازی با پرتغاله که بردنش برای ما در حکم رفتم جز 8 تیمه نه فقط جز 16 تا.....اما خوب بردن یا نبردن پرتغال...مسئله این است.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر