فهرست
تهدید پرسپولیس؛ خطر بزرگ جدایی چپ و راست
تهدید پرسپولیس؛ خطر بزرگ جدایی چپ و راست

تهدید پرسپولیس؛ خطر بزرگ جدایی چپ و راست

آی اسپورت – واقعیت‌گرایی حتما با سیاه‌نمایی فرق می‌کند و اگر با دوراندیشی تا حدودی به اتفاقات محتمل پیش‌رو فکر کنید و برای هر موردی درصدی احتمال قایل شوید در آینده هرگز زانوی غم بغل نخواهید کرد. این جمله فیلسوفانه از یک کتاب قطور استخراج نشده و نیازی به تفکر عمیق هم ندارد. این مساله در مورد پرسپولیس و فصل پیش روی این تیم هم مصداق دارد و با توجه به چالش بزرگی که کادر فنی و مدیران باشگاه با آن روبه‌رو هستند از حالا باید همه احتمالات را در نظر گرفت و برای هر مشکلی آماده شد. واقعیت این است که پرسپولیس از پنجره بعدی نقل و انتقالات محروم است و نمی‌تواند بازیکن تازه‌ای جذب کند که این اتفاق با توجه به خروج احتمالی چند بازیکن فعلی می‌تواند دردسرهایی برای برانکو و تیمش ایجاد کند.

چند روز قبل برانکو در مصاحبه تلویزیونی‌اش گفت هر بازیکنی که می‌خواهد برود می‌تواند جدا شود. در واقع او در مورد بازیکنانی که قراردادشان رو به پایان است نمی‌تواند کاری انجام دهد و حتی دست آنهایی که از شرایط‌شان در تیم راضی نیستند را هم باز گذاشته تا تصمیم بگیرند. هر چند مدیریت باشگاه تاکید دارد که برانکو گفته قرارداد همه بازیکنان تمدید شود اما این احتمال را هم باید در نظر گرفت که بازیکنی مایل به همکاری نباشد. از احتمال جدایی نفراتی مثل علیپور و بیرانوند که قر‌ارداد دارند بگذریم، به مهره‌هایی که قرارداد ندارند می‌رسیم که طبیعتا راه برای جدایی‌شان باز است و اگر تصمیم به رفتن بگیرند هیچ کس و هیچ چیز نمی‌تواند جلوی آنها را بگیرد.

از این جمع 7 نفره با توجه به اینکه امیری و کامیابی‌نیا به 30 سالگی رسیده‌اند یا در آستانه 30 سالگی هستند بعید است حتی با حضور در جام جهانی پیشنهادی اروپایی داشته باشند اما مثلا در مورد امیری می‌توان منتظر پیشنهاد قطری و رقمی دو سه برابر رقم قرارداد پرسپولیس بود که همین می‌تواند شماره 19 سرخ‌ها را اغوا کند اما در مورد کمال شاید همین پیشنهاد قطری هم وجود نداشته باشد.

فرشاد احمدزاده هم شرایط پیچیده‌ای برای ماندن ندارد و با اینکه در مورد او صحبت از گزینه‌های خارجی می‌شود اما این اسم‌ها و شایعات را نباید جدی گرفت مگر اینکه مشکل ایجاد شده بین و او و برانکو حاد شود و با بیشتر شدن فاصله بین این دو نفر فرشاد هم برای جدایی اسب خود را زین کند.

در مورد نفرات بعد اما بوی جدایی بیشتر به مشام می‌رسد. پیشنهاد اروپایی برای صادق محرمی 21 ساله یک سکوی پرتاب فوق‌العاده است و شاید وقتش رسیده که انصاری 27 ساله هم بعد از جام جهانی ترانسفر شود و ضمن رویاپردازی‌هایش پول خوبی هم به دست بیاورد. داستان مسلمان ر‌ا هم که همه می‌دانند و اینکه تصور کنید او با تمام مشکلات اخیرش در پرسپولیس و کنار برانکو می‌ماند دیگر غیر قابل باور به نظر می‌رسد.

با تصور اینکه محرمی، انصاری و مسلمان از پرسپولیس خواهند رفت یا اگر پیش بینی کنیم تنها جدا شده‌های این تیم همین سه نفر باشند پرسپولیس 98-97 چگونه تیمی خواهد بود؟ اگر خوشبین باشیم می‌گوییم ماهینی برمی‌گردد به پست اصلی‌اش در دفاع راست و آن وقت باید دنبال تربیت یک مدافع راست از بین جوان‌های زیر23 سال تیم باشیم که همه یا هافبک میانی‌اند یا مهاجم.

اگر محمد انصاری برود اوضاع بدتر است چرا که برانکو یک بازیکن دو پسته را از دست داده که طی سه فصل گذشته یکی از بازیکنان برتر تیم بوده و با درخشش در این مجموعه ملی پوش شده. با رفتن انصاری پرسپولیس فقط دو مدافع میانی خواهد داشت و با محرومیت یا مصدوم شدن شجاع و سیدجلال دست برانکو در پوست گردو خواهد ماند. رفتن توامان انصاری و محرمی که بهترین‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان بوده‌اند لطمات زیادی به پرسپولیس خواهد زد و آنگاه برانکو باید در جناح چپ خط دفاع به مصلح – که در فاز تدافعی بازیکن کارآمدی نیست – اکتفا کند. البته شاید محسن ربیع‌خواه می‌توانست در دفاع چپ و دفاع میانی بکاپ مناسبی برای برانکو باشد اما او هم مصدوم شده و در خوشبینانه‌ترین حالت در نیمه پاییز برمی‌گردد.

در مورد جدایی مسلمان البته نگرانی‌ها بسیار کمتر است چرا‌ که عالیشاه در فاز حمله به تیم اضافه می‌شود و نفراتی مثل بشار یا احمدزاده و نعمتی می‌توانند خلا‌های ایجاد شده را پر کنند. در این شرایط حتی اگر برانکو بخواهد به آرایش 2-4-4 لوزی برگردد بشار یا احمدزاده می‌توانند در پست 10 بازی کنند و حتی جدایی احتمالی امیری هم خللی در کمیت بازیکنان این منطقه از زمین ایجاد نمی‌کند ضمن اینکه در این بخش از زمین بازیکنان جوانی مثل سعید حسین پور، محمد احسان حسینی و شاهین عباسیان هم می‌توانند با نفرات اصلی رقابت نزدیک‌تری داشته باشند که باید دید برانکو پروژه پرورش این نفرات و رساندن‌شان به سطحی که به کارش بیایند را آغاز کرده و مد‌نظر دارد یا خیر.

 

ایران ورزشی

۲ ۴  
آی اسپورت
2018-04-21 12:52:00
نظر دهید

۴ نظر
پدرام
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۳
انصاری گفته اگر پنجره باز نشه میمونه پس مشکلی نیست -اگر محرمی بره ماهینی هست میتونه یه نیم فصل جور پرسپولیس رو

بکشه البته اگر مصدوم نشه -کلا نگرانی وجود نداره با وجود برانکو
۵
فرهاد
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۳
زیاد غصه نخور دهنت کج میشه . بیشتر از شما و امثال شما ، خود برانکو و کادر فنی و مدیریت تو فکر بازیکن خودشون هستن .بهتره برسی به موارد لاینحل با فدراسیون فوتبال 5 ستاره و مشکلات فوتبال .
امین همتی
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۱۲
چرا جو میدید
فقط صادق محرمی و مسلمان احتمالا میرن که اگه برن به سلامت خوش گذشت باهاتون
بقیه جایی نمیرن
۳
کوهیار
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
اتفاقا اگه محر می و انصاری برن لجبازویچ خوش خوشانش میشه و ماهینی بی مصرفو میزاره راست و ربیع خاار قراضه میزاره چپ و بعددر توجیح بازی ضعیف این دو تا میگه "کیو جاشون بزارم: چه خوب شد ربیع خاار نحس شرش تا مدتها کم شد خدا کنه ماهینی هم مصدوم خیلی طولانی بشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر