فهرست
تیم منتخب فصل 14-2013 لیگ قهرمانان؛ اروپا در تسخیر اسپانیایی ها
تیم منتخب فصل 14-2013 لیگ قهرمانان؛ اروپا در تسخیر اسپانیایی ها

تیم منتخب فصل 14-2013 لیگ قهرمانان؛ اروپا در تسخیر اسپانیایی ها

آی اسپورت- سرانجام لیگ قهرمانان با قهرمانی رئال مادرید به پایان رسید تا سفیدها بعد از 12 سال طعم ایستادن بر قله فوتبال اروپا را بچشند. پس خیلی عجیب نیست که در تیم منتخب این فصل لیگ قهرمانان، رئالی ها بیشترین نماینده را داشته باشند. اتلتیکو، نایب قهرمان رقابت ها و تیمی که حتی شایسته قهرمانی بود نیز سه نماینده در تیم منتخب دارد. چهار بازیکن دیگر این فهرست هم از تیم هایی هستند که در مراحل پایانی حضور داشتند؛ چلسی، بایرن، بوروسیا دورتموند و پاری سن ژرمن.

تیبو کورتوا: این دروازه بان جوان بلژیکی که هنوز تصمیم نگرفته به چلسی برگردد یا به حضور قرضی اش در اتلتیکو ادامه بدهد، در 12 دیداری که این فصل در اروپا انجام داد، 5 کلین شیت داشت و یکی از دلایل اصلی رسیدن اتلتیکو به دیدار نهایی بود.

برانیسلاو ایوانوویچ: هرچند چلسی در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت اما آمار دفاعی خوبی به جا گذاشتند؛ آنها پیش از شکست 3-1 مقابل اتلتیکو، در 7 دیدار گلی دریافت نکردند که یکی از دلایل آن، بازی های خوب مدافع صرب این تیم بود.علاوه بر این، ایوانوویچ توانست 6 پاس گل هم برای هم تیمی هایش فراهم کند.

سرخیو راموس: بازی های خوب او در خط دفاعی رئال و به ویژه، نمایش های خیره کننده اش در دو دیدار پایانی مقابل بایرن و اتلتیکو، او را بدون شک در تیم منتخب فصل قرار می دهد. اگر او در ثانیه های پایانی وقت های قانونی دیدار فینال، گل تساوی را به ثمر نمی رساند، رئالی ها باید باز هم برای رسیدن به دسیما صبر می کردند.

میراندا: این مدافع برزیلی، ستون خط دفاعی اتلتیکو بود؛ به ویژه در دیدار مقابل بارسا و چلسی که اجازه نداد دروازه این تیم چندان تهددید شود. او کمک کرد تا در فینال لیسبون هم دروازه تیمش برای 93 دقیقه بسته بماند اما سرانجام این راموس بود که با یک ضربه سر،جام را از دست آنها خارج کرد.

فیلیپه لوئیز: دیگر مدافع اتلتیکو که شایسته قرار گرفتن در تیم منتخب این فصل لیگ قهرمانان است. مدافع چپ قرمزها و سفیدها یک گل زد  یک پاس گل داد و نقش زیادی در رسیدن تیمش به فینال داشت.

لوکا مودریچ: بعد از یک فصل نه چندان خوب، ستاره کروات خود را در خط میانی رئال به خوبی جا داد و دادن بیش از 20 پاس گل، یکی از ستاره های سفیدها در این فصل بود. آمار 92 درصدی پاس های صحیح او به تنهایی نشان دهنده تاثیرگذاری بالای او در بازی های رئال است.

فیلیپ لام: در تیم منتخب این فصل لیگ قهرمانان، کاپیتان بایرنی ها در خط میانی قرار می گیرد. او که این فصل با تصمیم گواردیولا به پست هافبک دفاعی منتقل شد، بازی های خوبی به نمایش گذاشت و نشان داد که توانایی هایش تنها محدود به بازی در سمت راست خط دفاعی نمی شود.

آنخل دی ماریا: ستاره آرژانتینی رئال بدون اینکه از حضور رقیبی مانند گرت بیل بترسد، به بازی های خوبش در این فصل ادامه داد و یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان رئال در راه کسب دهمین قهرمانی در اروپا بود. سه گل، 6 پاس گل و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن زمین در دیدار نهایی، گوشه ای از این تاثیرگذاری را نشان می دهد.

مارکو رویس:  ستاره جوان دورتموند یک فصل فوق العاده دیگر را پشت سر گذاشت. هرچند زردها این بار تنها تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند اما رویس 5 گل زد و سه پاس گل داد تا یکی از بهترین بازیکنان این فصل رقابت ها باشد.

زلاتان ابراهیموویچ: در 8 بازی، 10 گل برای پاری سن ژرمن به ثمر رساند تا نشان بدهد حتی حضور ستاره گران قیمتی مانند ادینسون کاوانی نتوانسته جایگاهش در تیم پاریسی را متزلزل کند. شاید اگر او در دیدار برگشت مقابل چلسی حضور داشت، پی اس جی می توانست به مراحل بالاتری برسد.

کریس رونالدو: ستاره رئال با 17 گل زده، بی تردید بهترین بازیکن این فصل لیگ قهرمانان بود. او نه تنها توانست رکورد 14 گل زده لیونل مسی را پشت سر بگذارد، بلکه رئال را به دهمین قهرمانی در اروپا نیز رساند. او بعد از اینکه در سه سال گذشته عنوان بهترین بازیکن اروپا را به مسی، اینیستا و ریبری واگذار کرد، احتمالا در این تابستان یک جایزه جدید به ویترین افتخاراتش اضافه می کند.


  ۴  
آی اسپورت
2014-05-26 11:55:54
نظر دهید
۴ نظر
ال مور
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳
حیف شد رونالدو این اواخر مصدوم بود وگرنه مطمئنا هم تو لالیگا بیشتر گل میزد و هم توی لیگ قهرمانان. توی بازی برگشت با دورتمون که نبود, توی فینال هم با زانوی مصدوم بازی می کرد و حداقل دقیقه 120 مزدشو گرفت
mojimichael
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۶
کاسیاس که بهتر از کورتوا بود
ابول چلسی
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۴
هازاردکه بهترازرویس بود
اوهوم
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۷
بارسایی کجان پس!؟اون مسی که اینقد ازش تعریف میشد کجاس!؟وای وای وای چقد دیگه تحقیر واسه اینا...ببینیم عمو پلاتینی باز به دادشون میرسه یا نه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر