فهرست
تیم ملی ایران 0 - مونته نگرو 0 : دومین صفر - صفر متوالی/ امیدوار کننده بودیم!
تیم ملی ایران 0 - مونته نگرو 0 : دومین صفر - صفر متوالی/ امیدوار کننده بودیم!

تیم ملی ایران 0 - مونته نگرو 0 : دومین صفر - صفر متوالی/ امیدوار کننده بودیم!

آی اسپورت - 

ترکیب تیم ملی ایران:

رحمان احمدی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی (46- مهرداد بیت‌آشور)، امیرحسین صادقی (68- احمد آل‌نعمه)، هاشم بیک‌زاده (16- مهرداد پولادی)، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، خسرو حیدری (60- علیرضا جهانبخش)، اشکان دژاگه (60- احسان حاج صفی)، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌نژاد (60- سردار آزمون)

سرمربی: کارلوس کی‌روش


شرح بازی:

تیم‌ ملی کشورمان در ادامه اردوی تدارکاتی خود در اردوی اتریش از ساعت 21 امشب به وقت کشورمان در ورزشگاه هارتبرگ در اشتگلزباخ به مصاف تیم ملی مونته‌نگرو رفت که این دیدار در نیمه اول با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

در همان دقایق نخستین نیمه اول ملی‌پوشان کشورمان به دفعات از سمت راست روی فرارها و ارسال‌های خسرو حیدری با همکاری اشکان دژاگه چند موقعیت نصفه و نیمه را ایجاد کردند که این فرصت‌ها از دست رفت.

در دقیقه 16 این دیدار هاشم بیک‌زاده به خاطر مصدومیت از ناحیه پشت ساق پای راستش زمین مسابقه را ترک کرد و جای خود را به مهرداد پولادی داد.

در ادامه دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و خیلی فرصت گلزنی برای دو تیم ایجاد نشد.

در دقیقه 28 اشکان دژاگه یخ بازی را آب کرد و روی یک ضربه کاشته دروزاه مونته‌نگرو را تا مرز فرو ریختن پیش برد که در نهایت این فرصت خوب با واکنش گلر حریف اروپایی از دست رفت. مسعود شجاعی نیز در دقیقه 32 از پشت محوطه هجده قدم با یک شوت نه چندان محکم دروزاه حریف را تهدید کرد.

در دقیقه 40 و در خطرناک‌ترین صحنه این دیدار در نیمه اول، جواد نکونام می‌توانست روی ارسال منتظری تیم ملی را صاحب گل کند که ضربه سر نکونام با اختلاف کمی راهی اوت شد.

داور این دیدار در نیمه اول به امیرحسین صادقی کارت زرد نشان داد. بالیچ از مونته‌نگرو نیز در این نیمه از داور کارت زرد دریافت کرد.

تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود در اتریش مقابل بلاروس با تساوی بدون گل به کار خود پایان داده بود.

در نیمه دوم نیز تیم ملی ایران کار را هجومی آغاز کرد و باز هم مثل نیمه اول بیشتر این حملات از سمت راست تدارک دیده شد.

در ادامه این دیدار و در دقیقه 60 کی‌روش با 3 تعویض همزمان تقریبا ترکیبب تیم ملی را متحول کرده و تغییر تاکتیک داد تا آهنگ هجومی تیم ملی در دقایق باقی مانده تغییر کند. با این حال خیلی در روند هجومی تیم ملی تأثیر زیادی به وجود نیامد و بازی همچنان در میانه‌های میدان ادامه پیدا کرد.

در دقیقه 76 و روی یک ارسال کرنر تیم ملی ایران توسط جهانبخش می‌توانست به گل برسد که با بی‌دقتی مهاجم تیم ملی این فرصت نیز از بین رفت.

در دقیقه 78 نیز و روی یک رفت و برگشت شوت خطرناک و محکم حاج صفی با اختلاف کمی به اوت رفت.

بازیکنان تیم ملی مونته‌نگرو ملقب به شاهین‌های شجاع سرانجام در دقیقه 79 نخستین فرصت گلزنی خود را روی دروازه ایران ایجاد کردند که شوت بازیکن این تیم به اوت رفت.

در دقایق پایانی توپ و میدان در اختیار بازیکنان ایران بود اما این مالکیت توپ هم برای شاگردان کی‌روش کارساز نبود، هرچند که در دقیقه 90 اشتباه خطرناک احمدی می‌توانست کار دست تیم ملی بدهد.

داور این دیدار به امیرحسین صادقی و جواد نکونام کارت زرد نشان داد. بالیچ از مونته‌نگرو نیز در این مسابقه از داور کارت زرد دریافت کرد.حاشیه های دیدار:

*استیون جووتیچ، بازیکن تیم منچسترسیتی در این دیدار در ترکیب مونته‌نگرو مقابل کشورمان به میدان رفته است.

*کی‌روش همچنان با کت معروف آبی‌رنگش که این روزها حتی در محافل عمومی نیز بر تن می‌کند روی نیمکت تیم ملی حضور دارد.

*لباس رحمان احمدی تقریباً شبیه لباس تیم ملی است و از دور شباهت رنگ لباس دروازه‌بان ایران با بازیکنان تیم ملی کمی برای بینندگان مشکل‌ساز شده است.

*در این دیدار تقریباً ترکیب تیم اصلی کشورمان توسط کی‌روش در نیمه اول به میدان رفت.

*سرانجام از لباس تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد و ملی‌پوشان ایران با لباس‌های منقش به یوزپلنگ مقابل مونته‌نگرو به میدان رفتند.

*پدراگ میاتوویچ و دژان ‌ساویسویچ دو بازیکن مطرح سال‌های دور یوگسلاوی برای تماشای این دیدار در ورزشگاه حضور دارند.

*حدود 350 تماشاگر ایرانی که توسط سفارت به ورزشگاه آورده شده‌اند در این مسابقه به شدت ملی‌پوشان ایران را تشویق می‌کنند. آنها در نیمه اول با شعار کی‌روش یادت باشه، کریمی باید باشه از سرمربی کشورمان خواستند تا علی کریمی را به اردوی تیم ملی دعوت کند.

*برخی از ملی‌پوشان کشورمان در مدت زمان حضور در اردوی اتریش برنزه شده که از جمله آنها می‌توان به سید جلال حسینی اشاره کرد.

*پرچم دو تیم در ورزشگاه نصب شده است.

*در دقیقه 15 هاشم بیک‌زاده از ناحیه ساق پای راست دچار آسیب‌دیدگی شد که همین موضوع کی‌روش را واداشت تا این بازیکن را تعویض کند. البته بیک‌زاده نیز از این موضوع ابتدا عصبی شده و حتی ساق‌بندش را پس از تعویض جلوی پای کی‌روش کوبید. با این حال بازیکن تیم ملی که به نظر می‌رسید مصدومیتش جدی باشد مورد استقبال ملی‌پوشان روی نیمکت قرار گرفته و پس از استقرار روی نیمکت جلسه‌ای سرپایی از سوی پزشکان تیم ملی و کارلوس کی‌روش برای وضعیت این بازیکن برگزار شد.

*بیک‌زاده در دقایق بعدی بسیار ناراحت بود و با گذاشتن سر بر روی پاهایش با حالتی ناراحت کار را دنبال کرد. البته در یک صحنه اشکان دژاگه به او دلداری داد. کی‌روش نیز با این بازیکن به صحبت پرداخت.

*پشت لباس چند بازیکن تیم ملی از جمله پولادی، شجاعی، صادقی و قوچان‌نژاد نام کوچک آنها نقش بسته است.

*در چند صحنه در نیمه اول اشکان دژاگه بازیکنان تیم ملی را راهنمایی کرد.

*سیدجلال حسینی که گویا از پیراهن تیم ملی ناراضی بود، طی چند نوبت این مشکل را با کشیدن پیراهنش نشان داده و اینطور به نظر می‌رسید که لباس جدید برای او تنگ باشد.

*ساسوویچ رئیس فدراسیون مونته‌نگرو در ورزشگاه حضور دارد.

*در یک صحنه و پس از خطا روی قوچان‌نژاد کی‌روش به شدت به داور بازی اعتراض کرد.

*در دقیقه 32 بازیکنان نیمکت‌نشین تیم ملی بدن‌های خود را گرم کردند.

*طی چند نوبت بازیکنان مونته‌نگرو به حرکات خشن تیموریان اعتراض کردند.

  ۱۴  
آی اسپورت
2014-05-26 23:02:34
نظر دهید

۱۴ نظر
میلاد برزیل
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۶
تو جام جهانی تو گروهمون آخر میشیم با 0 امتیاز مطمئن باشین
ارسال نظر
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۸
نمایش خوب!!!؟؟؟ دمت گرم
علیرضا نیجریه ای
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۸
چی میگی آی اسپورت؟ چی امید وار کننده بود ؟ واقعا نا امید کننده بود
علی
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۹
کدوم خلعتبری؟ خخخخ
علیرضا نیجریه ای
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۰
پولادی بد ترین و بدترین و بدترین بازی رو کرد. کیروش اگه اونو ببره برزیا من که حلالش نمیکنم
شمس
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۳
اشکان و خسرو عالی بودن
علی
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۰
عالی بازی کردن
mr.masoud
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۳
پاسکاری ها و نظم تیمی واقعا عالی بود ولی حمله کاملا بی برنامه بود. هافبک هجومی هم که نداریم
احمد
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۳
بعضی کاربرا فکر میکنن باید مثل برزیل بازی کنیم.بابا باور کنید ما ایرانیم همون تیمی که زمان قلعه نویی فقط زیر توپ می کوبید یا زمان دایی هیچگونه تاکتیک نداشت.با این لیگ بی کیفیتمون دیگه جای حرف باقی نمیمونه.اگه واقع بین باشیم باید گفت نسبت بازی بلاروس تیم کمی سرحال تر بود اما هنوز ۲۰روز دیگه وقت داریم ک آماده تر بشیم.پس واقع بین باشید دوستان
...
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۸
بازی که افتضاح بود ...من فقط امیدم به خسرو و دژاگه ست و بقیه بازیکنا تو حمله کار خاصی نمی کنن !! بازیساز که در حد صفر ودر واقع اصلا نداریم...شجاعی هم مثل همیشه معمولی و بی خاصیت ولی همیشه فیکس !!!!!!!!!!
arsalan
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۹
خدایا این مسعود رو یه جوری از جام جهانی دورش کن من که دیگه ناامیدم که کیروش سر عقل بیاد
TT ARENA
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۰
مهدی کیانی از همه ی هافبک های ایران سرتره اما چون سرخابی نیست دعوت نشد.
امیرعلی
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۰۴
اتفاقا کاملا امیدوار کننده بودن، اونها اجازه ندادن تیم حریف حمله کنه و خیلی خوب توپ رو به گردش در می اوردن، مونتگرو تیمه که تو مسابقات مقدماتی جام جهانی بعد از انگلیس و اکراین و بالاتر از تیمهایی مثل لهستان و مولداوی ، سوم گروه شده اونها تو خونه خودشون با انگلیس ١-١ کردن
فرهاد
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۱۱
جای مجتبی جباری خالی بود . متاسفم برای این فدراسیون بی در و پیکر که به همین راحتی اجازه داد جباری خداحافظی کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر