فهرست
یادداشت روز : چرا مادرید بهترین تیم فعلی اروپاست ؟ لادسیما و همه قربانی های رئال
یادداشت روز : چرا مادرید بهترین تیم فعلی اروپاست ؟ لادسیما و همه قربانی های رئال

یادداشت روز : چرا مادرید بهترین تیم فعلی اروپاست ؟ لادسیما و همه قربانی های رئال

آی اسپورت - 12 سال طول کشید تا رئال مادرید بار دیگر آقای اروپا شود و تاج پادشاهی را بر سر بگذارد . مادرید در این راه بزرگان زیادی را قربانی کرد. امری که شایستگی تیم آنچلوتی برای فتح چمپیونز لیگ فصل 2013-2014 را اثبات می کند.

رئال مادرید در راه فتح لادسیما بزرگانی چون یوونتوس ، بایرن ، دورتموند و اتلتیکو را ناکام گذاشت . بدون شک 3 تیم از 4 تیم فوق در میان 5 بزرگ فعلی قاره اروپا جای دارند. سه تیمی که در این فصل قهرمان لیگ خود نیز شدند.

یوونتوس در فصلی فوق العاده موفق شد تمام رکوردهای موجود را بشکند و با 102 امتیاز قهرمان ایتالیا شود. فاصله یووه با تیم دوم یعنی تیم رم 17 امتیاز بود. رئال مادرید در مرحله مقدماتی با این تیم همگروه بود .

در برنابئو ، کهکشانی ها 2-1 موفق به شکست قهرمان ایتالیا شدند و در بازی برگشت در تورین ، یوونتوس و رئال 2-2 به تساوی رسیدند. در آن بازی یووه به سختی وبه لطف ضربه سر فرناندو یورنته در اواخر بازی یک تساوی از رئال مادرید گرفت.

همین تساوی سبب شد که یووه برای صعود مجبور به شکست گالاتاسرای در استانبول شود. کاری که موفق به انجام آن نشد و بدین ترتیب به لیگ اروپا رفت و در آنجا هم از صعود به فینال بازماند.

قربانی بزرگ دوم ، بایرن بود . قهرمان بی حرف و حدیث آلمان در دوفصل اخیر بوندس لیگا. قهرمان سال قبل اروپا. تیمی که همواره گربه سیاه مادریدی ها بوده و در نیمه نهایی های بسیاری رئالی ها را از صعود به فینال بازداشته است .

بایرن امسال نیز با 19 امتیاز اختلاف و با کسب 90 امتیاز قهرمان مطلق بوندس لیگا شد. تیم دوم یعنی دورتموند در این فصل هم نتوانست سدی بر راه قهرمانی باواریایی ها باشد.


همین تیم در نیمه نهایی چمپیونزلیگ در حالیکه شانس اول صعود و قهرمانی اروپا بود در مقابل شاگردان آنچلوتی حرفی برای گفتن نداشت . باخت 4-0 در مونیخ سند محکمیست بر این ادعا.

بایرن در مجموع 5 گل از رئال خورد ، در حالیکه از زدن یک گل به تیم اول شهر مادرید عاجز بود. واقعیت این است که رئال مادرید در فصل جاری تیم های آلمانی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت.

شالکه را در یک هشتم 9-2 ، دورتموند را در یک چهارم 3-2 و بایرن را در نیمه نهایی 5-0 مغلوب کرد و بی حرف و حدیث به فینال رسید.

اما حریف فینال رئال هم تیم آشنایی بود. قهرمان این فصل لالیگا و تیمی که پس از 10 سال ، قهرمانی اسپانیا  را از انحصار دو غول این کشور یعنی رئال مادرید و بارسلونا خارج کرد.

اتلتیکو در شرایطی در فینال به مصاف رئال می آمد که 7 روز قبل در نوکمپ و با متوقف کردن بارسا پس از 18 سال قهرمان لالیگا شده بود.

این تیم در 6 بازی این فصل خود مقابل بارسا هرگز شکست نخورد و یک پیروزی و 5 تساوی حاصل جدال اتلتی مقابل بارسا بود.

اما رئال پس از شکست مقابل اتلتیکو در بازی رفت لالیگا ، در دو بازی کوپا دل ری در نیمه نهایی 5-0 اتلتیکو را از پیش رو برداشت تا به فینال و مصاف با بارسا برود که در نهایت هم به قهرمانی دست یافت.

در بازی برگشت لالیگا نیز در کالدرون ، اتلتیکو نتوانست از مزیت میزبانی استفاده کند و رئال به لطف گل دقایق پایانی رونالدو بازی را به تساوی 2-2 کشاند . همگان اذعان داشتند که رئال در آن بازی مستحق پیروزی بود.

اما بازی پنجم دو همشهری در فینال چمپیونزلیگ بود . اتلتیکو قرار بود سدی محکم برای رسیدن رئال به لادسیما باشد که البته در طول 90 دقیقه چنین بود ولی در وقت اضافه این تیم مقهور رئال مادرید بود.

رئال در این بازی نیز با درخشش راموس و گل معجزه آسای او بازی را به وقت اضافه کشاند و در آنجا قاطعانه با نتیجه 4-1 به پیروزی رسید تا از 5 بازی خود در مقابل اتلتیکو به سه پیروزی ، یک تساوی و یک شکست دست یابد. 

رئال مادرید در راه فتح لادسیما و تاجگذاری اروپا برای دهمین بار ، سه قهرمان مطلق لیگ های معتبر اروپایی را قربانی خودش کرد .

این آمار ، خود گواهی می دهند که تیم کارلو آنچلوتی بهترین تیم حال حاضر اروپاست و نباید در این مورد شکی داشت.

  ۹  
آی اسپورت
2014-05-27 00:07:41
نظر دهید

۹ نظر
-
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۷
"در بازی برگشت لالیگا نیز در کالدرون ، اتلتیکو نتوانست از مزیت میزبانی استفاده کند و رئال به لطف گل دقایق پایانی رونالدو بازی را به تساوی 2-2 کشاند . همگان اذعان داشتند که رئال در آن بازی مستحق پیروزی بود."
اتفاقا همگان اذعان داشتند یک رئال با چاشنی شانس آن بازی رو مساوی کرد!
ال مورو
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۵
با تشکر از کارلو و ال مورو
ای کاش برنامه ریزی بهتری برای تیم انجام می شد و ای کاش شانس بیشتری می داشتیم و بازیکنانی مثل خسه ستاره جوان, خدیرا, دیماریا, رونالدو, بنزما, بیل و.. در طول این فصل مصدوم نمی شدن اونوقت مطمئنا سه گانه رو الان برده بودیم. همین دیماریا و رونالدو با اون شب با مصدومیت بازی می کردن, باغیرت
G.BALE
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۷
ما دوباره برگشتیم !! اول از همه خطاب به بارسایی ها میگم که بهتره برن با تیم های هم اندازه خودشون کل کل کنند نه با رئال که اصلا به ما نمیخورید البته قبلا هم نمیخوردید ولی توهم اینو داشتید که به ما میخورید در ضمن بهتره به جای این چرندیات به فکر تیم درب و داغون و فاسد خودتون باشید اما برگردیم سر رئال ! در این که رئال امسال بهترین تیم بوده شکی نیست کارلتو اولین سالش توی رئال عالی بود اگه توی فینال و توی 90 دقیقه خوب نبودیم به خاطر مصدوم و محروم ها بود و گرنه رئال واقعی جلوی بایرن توی آلمان معلوم شد که چطوری به بایرن حتی اجازه یه حمله درست و حسابی رو نداد بایرنی که شانس اول قهرمانی بود رئال همیشه بهترین بوده و هست زنده باد رئال و رئالی Hala MADRID
محمد
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۴۰
اینم اضافه کن که در بازی رفت یووه یه پنالتی 100 در صدر بر روی ویدال گرفته نشد و همچنین کیلینی بخاطر سیه بازیه رونالدو اخراج شد...
عشق سپید
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۷
نام.نام خانوادگی بارسایی کم بسوز...گیرم اون بازی و باشانس بردیم.اصلا میباختیم مثلا چی میشد!؟!؟تینا بعد 13سال دوتا برد جلومون به دست آوردن حالا هی بگید...یه 5سال جام میبردید فکر کردید کل فوتبال جهان شومایید!؟ولی بیخیال باز بسوز.در ضمن اگه به پنالتی باشه الکلاسیکو ها رو که شما باید خوب یادتون باشه.از این پنالتی خیلیا واسه ماهم نگرفتن غارسایی
-
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۰۶
محمد: پنالتی روی ویدال؟ خخخخخخ :)) تا 2 ماه اون صحنه سوژه ی رسانه های داخلی وخارجی بود :))
ههههههه
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۲۳
بعد از جام جهانی همه اینا کشکه قهرمان شدن نوش جونشون ولی هزار تا شانس اوردن هم تو بازی یووه هوم تو بازی دورتموند هم فینال اینو یادت نره
رضا رئالی
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۰۷
واقعا برا بعضی هوادارای بارسایی متاسفم.بارسا تو این راه فقط تو جام حذفی به رئال باخت اما تو لیگ قهرمانان اصلا بارسا با رئال بازی نکرد اونوقت بارساییها میان سنگ تیمایی رو به سینه میزنن که با رئال بازی کرده و خودشون هوادارای خیلی زیادی دارن که میتونن از تیمشون دفاع کنن.البته اینم بگم بازی برگشت لیگا با اتلتیکو دیگو لوپز دوتا گل افتضاح خورد و باعث شد رئال نبره.بازی با یووه ویدال چمنو شوت کرد و خودش پرید و زمین خورد.این پنالتی بود؟نه خداییش پنالتی بود؟؟آقایوت یکم عدالتو رعایت کنین رئال امسال تیمی منظم٬تاکتیکی و کم حاشیه بود که بازیکناشم فوق العاده کارکردن این فصل و حقش بود تموم جامهایی که برد.
H A L A Madrid
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۳۱
yohoooooooooooooooooooooooooooo
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر