فهرست
یک زمین کریکت در هند، میزبان پرسپولیس!
یک زمین کریکت در هند، میزبان پرسپولیس!

یک زمین کریکت در هند، میزبان پرسپولیس!

آی اسپورت - با اعلام اسامی کشورهای میزبان لیگ قهرمانان آسیا، یکی از نکات جالب و در عین حال عجیب، اعطای میزبانی گروه پنجم این رقابت ها به هندوستان بود. گوا قهرمان فصل گذشته سوپرلیگ این کشور که برای نخستین بار و به لطف افزایش سهمیه تیم های حاضر از 32 تیم به 40 تیم توانست در این رقابت ها شرکت کند، میزبان پرسپولیس، الریان و تیم چهارم از بین الوحده امارات یا الزورا عراق خواهد بود.

استادیوم فاتوردا یا جواهر لعل نهرو نام ورزشگاهی است که قرار است میزبان دیدارهای پرسپولیس باشد. ورزشگاهی که در سال 1989 ساخته شده و 32 ساله بوده که گنجایش آن 20 هزار نفر است. ابتدا قرار بود این ورزشگاه تنها محل برگزاری مسابقات فوتبال باشد ولی از سال 1990 مسابقات کریکت نیز در آن برگزار شده است.

این ورزشگاه در سال 2014 طبق آخرین مشخصات فیفا به روز رسانی و صندلی گذاری شد که ظرفیت آن به 20 هزار نفر رسید. ورزشگاه جواهر لعل نهرو مدتهاست که در بسیاری از بازیهای بین المللی تیم ملی فوتبال هندوستان از جمله مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا میزبان بازی های این تیم بوده است.

همچنین این ورزشگاه یکی از شش استادیوم هند برای میزبانی جام جهانی زیر 17 ساله ها در سال 2017 بود. همچنین این ورزشگاه در سال های 2017 و 2020 میزبان دیدارهای سوپرلیگ هند بوده است.

اگرچه این استادیوم در ابتدا به عنوان یک مکان برای برگزاری مسابقات فوتبال ساخته شد، اما طی چند سال گذشته به طور فزاینده ای برای میزبانی مسابقات بین المللی کریکت مورد استفاده قرار گرفته است. از زمان میزبانی اولین مسابقه بین المللی خود در سال 1990 بین استرالیا و سریلانکا، این استادیوم میزبان هفت دوره از رقابت های بین المللی یک روزه کریکت بوده است که آخرین آنها بین هند و سریلانکا در سال 2007 بوده است.

اختصاص دادن مسابقات کریکت به این ورزشگاه، باعث ناراحتی مسئولین و هواداران تیم فوتبال گوا شده بود چرا که این مسئله باعث شد تا تیم آنها نتواند در دیدارهای خانگی از این ورزشگاه استفاده کند.

۲    
آی اسپورت
2021-03-11 16:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر