فهرست
به بهانه رکوردشکنی آگوئرو؛ عجایب هت‌تریک در جزیره
به بهانه رکوردشکنی آگوئرو؛ عجایب هت‌تریک در جزیره

به بهانه رکوردشکنی آگوئرو؛ عجایب هت‌تریک در جزیره

آی اسپورت - سرخیو آگوئرو با ثبت 3 گل در جریان برتری 6 بر یک تیمش در خانه استون‌ویلا در آخرین بازی هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به دارنده بیش‌ترین هت‌تریک در تاریخ این رقابت‌های جذاب تبدیل شد. او ستارگانی را پشت سر گذاشت که هر کدام از آن‌ها در خلال ثبت 3 گل در یک بازی داستان‌ها و رکوردهایی را رقم زدند.

سریع‌ترین هت‌تریک

تا قبل از اینکه مانه، ستاره وقت ساوتهمپتون و فعلی لیورپول با زدن 3 گل در 2 دقیقه و 56 ثانیه صاحب عنوان سریع‌ترین هت‌تریک تاریخ لیگ برتر شود، این رکورد در اختیار رابی فاولر، اسطوره لیورپول بود. او در 4 دقیقه و 28 ثانیه 3 بار دروازه آرسنال و سیمن را گشود. جالب اینکه مانه درست مانند آگوئرو، تاریخ‌سازی خودش را با هت‌تریک مقابل استون‌ویلا به وجود آورد!

فراتر از هت‌تریک

در تاریخ لیگ برتر انگلیس شیرر، دفو، آگوئرو، برباتوف و اندی کول تنها بازیکنانی هستند که در یک بازی 5 گل به ثمر رسانده‌اند. آگوئرو این 5 گل را در جریان برتری 6 بریک روز 3 اکتبر 2015 مقابل نیوکاسل، برای منچسترسیتی به ثبت رساند. جرمن دفو با لباس تاتنهام 5 بار دروازه ویگان را گشود و تیمش را به برتری 9 بر یک در بازی سال 2009 سوق داد. آلن شیرر به عنوان دومین زننده 5 گل در یک بازی لیگ برتر انگلیس، این کار را در سپتامبر 1999 و در برد 8 بر صفر نیوکاسل مقابل شفیلدونزدی انجام داد. پیش از او اندی کول با 5 گلی که وارد دروازه ایپسویچ کرد، زمینه‌ساز رقم خوردن یک‌طرفه‌ترین پیروزی تاریخ لیگ برتر انگلیس شد و برتری 9 بر صفر منچستریونایتد در آن بازی سال 1995 را رقم زد. برتری 7 بر یک منچستریونایتد مقابل بلکبرن در سال 2010 نتیجه 5 گل دیمیتار برباتوف بلغارستانی بود. در مرتبه بعدی، چندین بازیکن می‌بینیم که در یک بازی 4 گل زدند؛ لوکاکو با لباس اورتون مقابل نوریچ و بورنموث، رابی فاولر از لیورپول مقابل بولتون و میدلزبورو، ویالی از چلسی مقابل بارنزلی، یورگن کلینزمن از تاتنهام مقابل ویمبلدون، مایکل اوون از لیورپول مقابل ناتینگام فارست و وست‌بروم، اولگنار سولسشائر از منچستریونایتد مقابل اورتون، اندی کول از منچستریونایتد مقابل نیوکاسل، هاسلبنک از چلسی مقابل کاونتری، ویدوکا از لیدزیونایتد مقابل لیورپول، تیری آنری از آرسنال مقابل لیدزیونایتد، یاکوبو از پورتسموث مقابل فولام و سوانزی، آرشاوین از آرسنال مقابل لیورپول، برباتوف از تاتنهام مقابل ردینگ، لمپارد از چلسی مقابل دربی‌کانتی و استون‌ویلا، رابی کین از تاتنهام مقابل برنلی، رونی از منچستریونایتد مقابل هال‌سیتی، ساها از اورتون مقابل بلکپول، ژکو از منچسترسیتی مقابل تاتنهام، سوارس از لیورپول مقابل نوریچ، آگوئرو از منچسترسیتی مقابل تاتنهام و لسترسیتی، واینالدوم از نیوکاسل مقابل نوریچ، هری کین از تاتنهام مقابل لسترسیتی و  صلاح از لیورپول مقابل واتفورد. در این بین، مارک رابینز، اکوکو، لی‌تیسیه، جانسون، کول، فاولر (2 بار)، ویالی، سولسشائر، هسکی، هاسلبنک، آنری، کراوچ، یاکوبو (2 بار)،آگبنلاهور، آدبایور کالو، دروگبا، ساهار، ژکو، با، پوگربیناک،گومز،نولان، والترز، لوکاکو، نی‌اسمیت ، محرز، آگوئرو و پولسیچ هت‌تریک‌هایشان در یک بازی را با ضربه سر، پای چپ و پای راست ثبت کرده‌اند و در واقع هت‌تریک کامل در یک بازی داشته‌اند.

آگوئروی استثنایی

در همه لیست‌های بالا نام آگوئرو دیده می‌شود؛ مردی که سابقه زدن 5، 4، 3، 2 و یک گل در یک بازی دارد و هت‌تریک کامل (زدن 3 گل در یک بازی با پای راست، چپ و سر) هم داشته است. او 12 هت‌تریکش را به ترتیب مقابل ویگان، تاتنهام، کوئینزپارک رنجرز، نیوکاسل، چلسی، واتفورد، دوباره نیوکاسل، لسترسیتی، هادرزفیلد، آرسنال، دوباره چلسی و استون‌ویلا رقم زده و حالا با حفظ سمت بالاتر از آنری، بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر انگلیس هم نام دارد.

۱    
آی اسپورت
2020-01-13 19:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر