فهرست
17 روز تا جام جهانی/ ترکیب ایران چه شکلی خواهد بود؟
17 روز تا جام جهانی/ ترکیب ایران چه شکلی خواهد بود؟

17 روز تا جام جهانی/ ترکیب ایران چه شکلی خواهد بود؟

آی اسپورت - کارلوس کی روش در دو دیدار دوستانه اخیر تیم ملی کشورمان، مجموعا به 25 بازیکن مختلف بازی داده است. با توجه به این دو مسابقه و مسابقات قبلی تیم ملی، حالا دیگر حدس ترکیب ثابت کشورمان در رقابت های جام جهانی چندان دشوار به نظر نمی رسد.

دروازه: هنوز هم که هنوز است نمی شود نام دروازه بان اول تیم ملی در رقابت های جام جهانی را حدس زد. سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در این دو مسابقه اخیر ابتدا به علیرضا حقیقی و سپس به رحمان احمدی فرصت حضور درون چارچوب را داده و احتمالا در دیدار با آنگولا نیز از دنیل داوری استفاده خواهد کرد.

دفاع: ترکیب دو نفره امیرحسین صادقی و پژمان منتظری در هر مسابقه به صورت ثابت در خط دفاعی شکل داده شده است. البته با این تفاوت که این دو در بازی نخست زوج مرکز دفاع بودند و در بازی دوم پژمان به سمت راست منتقل شد تا امیرحسین در کنار جلال حسینی در مرکز دفاع قرار بگیرد. به احتمال فراوان تیم ملی کشورمان در دیدار با نیجریه از زوج جلال- منتظری در مرکز دفاع بهره می برد و این احتمال وجود دارد که در دیدار با آرژانتین امیرحسین نیز به این جمع اضافه شود و پژمان بار دیگر در سمت راست بازی کند. حسین ماهینی و محمدرضا خانزاده و احمد آل نعمه نیز در این دو دیدار دوستانه اخیر تیم ملی به میدان رفته اند اما شانس پررنگی بازی بازی کردن در جام جهانی ندارند. با توجه به مصدومیت ظاهرا شدید بیگ زاده در دیدار با مونته نگرو، چپ ایران در جام جهانی با مهرداد پولادی پر خواهد شد. به نظر می رسد کی روش بیشتر به عنوان هافبک روی حاج صفی حساب باز می کند. او در هر دوی این مسابقات در شرایطی وارد زمین شده که پولادی در جناح چپ حضور داشته است.

هافبک: آندو و جواد در هر دو مسابقه به میدان رفته اند و حتی اگر این اتفاق نمی افتاد نیز قابل پیش بینی بود که آن ها اصلی ترین انتخاب های کی روش برای خط هافبک هستند. با این وجود شایعاتی مبنی بر بازی تیم کی روش با 3 هافبک دفاعی در مقابل آرژانتین، شانس فیکس شدن رضا حقیقی را نیز فراهم می آورد. پست 10 در دیدار با بلاروس به قاسم حدادی فر و سپس بختیار رحمانی سپرده شد و در دیدار دوم در اختیار اشکان دژاگه قرار گرفت که دومی برای جام جهانی محتمل تر به نظر می رسد. در کناره ها، کی روش همه مهره هایش را در این دو مسابقه تست کرده و به خلعتبری، خسرو، حاج صفی، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش و مهدی شریفی بازی داده است. به نظر می رسد شجاعی و جهانبخش از شانس به مراتب بیشتری برای شروع ثابت در جام جهانی برخوردارند.

مهاجم: در مسابقه بلاروس کریم انصاری فرد و در دیدار با مونته نگرو رضا قوچان نژاد به ترتیب 80 و 61 دقیقه برای تیم ملی بازی کردند و موفق به گشودن دروازه حریف نشدند. در دیدار اول این مهدی شریفی بود که به جای کریم از کناره های زمین به نوک حمله منتقل شد و در دیدار دوم، سردار آزمون در نوک پیکان خط حمله تیم ملی قرار گرفت. نکته قابل حدس ماجرا، شروع جام جهانی با حضور گوچی است اما شائبه های مبنی بر خط خوردن یک نفر از این 4 بازیکن، کار حدس زدن را بسیار سخت می کند.

 

 

     
آی اسپورت
2014-05-27 11:26:19
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر